Hořkost (1986)

Vykastrovaná Válka Roseových bez pochcané ryby, zničeného domu a dvou mrtvol na konci... No zkrátka nuda nuda šeď šeď :-)

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (1999) (seriál)

Nejraději mám Zločinné úmysly(samozřejmě pro geniální výkon D'Onofria).To však neznamená, že Úpzo by byl horší.Netradiční případy, výborný vyšetřovací tým a rozlousknutí každého případu jako třešnička na dortu.Veškeré odpornosti co se dají v NY najít.Žádné dokonalé zločiny, ale uvěřitelné a o to hrůznější činy.Všechno od sériových vrahů, sodomistů, deviantů, prznitelů malých dětí, rasismu.Říkáte si, že toho už bylo trochu dost, ovšem další díl vás vyvede z omylu, že takových lidí neubývá...Někdy se objeví slabší část.Ve srovnání s okolní tvorbou by to však stále byl silný nadprůměr. Z hereckého ansámblu bych se taky zmínil o B.D.Wongovi - psychologovi, vysvětlující detektivům, koho vlastně hledají.

Mnichov (2005)

S odstupem času dávám 4*.Je to výborný film, z paměti ho už nedostanu.Užíval jsem si každou minutu.Už dlouho se mi nestalo abych v kině přestal na okamžik dýchat a díval se na člověka na plátně jak běží přes ulici zastavit odpálení bomby, páč u telefonu je civil.A takových scén je zde víc - všechny z Mnichovské ubytovny a letiště.To jsem přestal věřit, že to natočil rodinný Spielberg.Ale pak jsem si uvědomil, že totéž se mi stalo už u Ryana a Schindlera - U Ryana to bylo americké hrdinství, u Schindlera co největší zfanatizování nacistů.Zde Steven naservíruje precizní masakry a nervydrásající špionážní hru, aby se pak shodil kecy o nesmyslnosti všeho, rodinných hodnotách a vším tím balastem.Až se někdy dokáže přenést nad tento svůj trademarker(každý dobrý film shodit minimálně 30 minuty patosu) budu jen rád.Takhle je Mnichov jen jedním z tuctovějších filmů, které udělají díru do světa artefakty(popravy, ubytovna), ale jako celek by pohořel...

Resident Evil: Apokalypsa (2004) odpad!

Já se bojím takřka u všeho, kde je v žánru horor.Vyjímkami je Kruh (ano, ten americký, ten z něhož je každý druhý vyhukaný jak slon při pohledu na myš) a dvojka Resident Evil. Nevěřím, že scénář napsal režisér Horizontu událostí.To je tak laciné, že bych se začal bát jen, kdyby se uprostřed objevil volební spot KSČ.Akce - lepší je v jakkémkoliv díle Pata a Mata.Snad jen pěkné masky a...a? Nic jiného mě nenapadá...No, ty masky taky nebyly bůhvíco...Tak zbývá ještě něco? Nic.GAME OVER!

Zvoňte dvakrát! (2005) (pořad) odpad!

Hrachovcová - pro tohohle tvora s nejnižšími pudy existuje jen jedno označení - a jsem slušný člověk, takže vám ho neřeknu.Na žádnou jinou lidskou bytost jsem si nevypěstoval větší averzi a nenávist jako na tuhle trapnou, otřesnou chucpe!Při pohledu na ni si okamžitě představuji co by s ní dělal Bundy (ten by jí ukousl víc než prsní bradavku), Dahmer (byl jen na chlapečky, ale myslím, že by ji začal porcovat už na ulici) a další fajn chlapi...Ta ženská je blbá jak tágo(IQ 120? To je urážka všech mongoloidů ... za tímhle žertem následuje Kateřinin smích - jako porouchaná ždímačka) - viz její otázka na mluvčího sdružení 4%: "A vy, když mluvíte za ty homosexuály, jste i vy teplý?" Její mluva, výrazy, gestikulace, grimasy - hnedka šahám po dopisní bombě...Co říkáte? Zvoňte dvakrát mám rozebírat?Bych se na vás vybodl - všude kde se Kateřina ukáže a vůbec otevře tu svoji nevymáchanou pusu(dorazila mě se svými vtípky před reporáži o Hlinkovi...být hokejový fanda a muslim, vyhlásím ji džihád!) musím automaticky hodnotit odpadem a píchnutím špendlíku do necudných partií Hrachovcovské voodoo panenky

Scooby-Doo a ostrov zombií (1998)

Tohle je fakt silný.Když jsem to viděl ve škole poprvé(bylo mi asi šest)tak jsem se fakt lekl, protože jsem myslel zvyklý na seriál že tam budou dvě srandovní honičky a z ducha či jakékoliv jiné potvory se vyklube údržbář Jim.Chyba!Z lidí se vyklubou zoombí a z toho jsou dvě honičky s padesáti polorozpadlími zombíky.Opravdu síla na šestiletého haranta,který je odkojený Šmouli a Donaldem.Musel jsem se podívat na přebal jestli to nerežíroval Fulci případně Romero.

Zákon a pořádek: Zločinné úmysly (2001) (seriál)

Musím přiznat,že tenhle seriál mě uchvátil.Ani ne tak pro neotřepané zápletky, zajímavé pointy ale pro dokonalého hlavního vyšetřovatele. Tím je det. Robert Goren!Opět dokonalý charakter Dicka Wolfa geniálně zahraný Vincentem D'Onofriem.Jeho jsem znal hlavně jako obtloustlého mladíka(taky proto přibral 32 kg) z Kubrickova FMJ a švába z MiB.Ale to co to předvádí zde se nesměle vyrovná Columbovi nebo Barnebymu. Když zpameti cituje z Bible nepůsobí to vůbec trapně jako u jiných(citování Shakespeara v CSI je jak pěst na oko). Nespoléhá se na žádné zběsilé hledání důkazů, ale hlavně na vrahovu psychiku.Během několika okamžiků si všimne jeho Achylovy paty a od toho se pak vše odvíjí.Málokdy dá najevo city(radost, zklamání nebo zlost jsem u něho nacházel marně) ovšem stále nepůsobí nějak drsně, zapškle ale lidsky a jemně(nepřirozené, vím, musíte však vidět a pochopíte) si jdoucí za svým. Neznáme vůbec jeho soukromí ani jiných z týmu a myslím že je to nejlepší. Na co to potřebujem vědět? Stačí nám jejich práce.Vincent svým podáním zatlačuje ostatní do pozadí a dělají spíše křoví.Většina se odehravá ve výslechové místnosti, tudíž nečekejte nějaké zběsilé akční honičky a přestřelky běžných v dnešních detektivkách.Nejlepší série Law & Order!Rmoutí mě pouze velmi nízké hodnocení zdejších uživatelů. + únor 2006 - je sice výborné, že Prima dovezla i třetí řadu, ale zase nám změnila dabing.U všech ostatních by mi to nevadilo, ale zrovna u detektiva Gorena to museli udělat.To je jako by přeobsadili celý dabing MASHe.Neříkám, že pan Hruška je úplně hrozný, byla to ještě velice dobrá volba s porovnání s tím, co nynější dabérská škola nabízí, ale člověk si už tak zvykne na dokonalého Josefa Vrtala, že změna zamrzí.A ne, nejsem ultra-konzervativec.Jen mám rád kvalitu :-) +++++únor 2006: Dámy a pánové.Váš investigativní woody pátral po příčinách změny dabéra.A to rovnou u zdroje.Od TV Prima mi na dotaz ohledně dabingu ZaP:Zú došla následující odpověď(přenecháno v původním znění): Dobrý den, děkujeme za Váš mail a k jeho obsahu: "I.a II. řadu seriálu jsme zakoupili s hotovým dabingem, vyráběným v TV Nova. S časovým odstupem jsme vyráběli třetí řadu, kdy nebylo možné zachovat nejen dabéry, ale ani realizační štáb vyráběné české verze. Nový režisér vybral zkušeného dabéra pana Libora Hrušku, s jehož výkonem jsme spokojeni. I když jste zatím jediným divákem, kterému to nevyhovuje, respektujeme Vaše právo na subjektivní hodnocení a omlouváme se, že jsme Vám nemohli vyhovět. Jana Prášilová - ved. odd. dabingu" No.Byli alespoň natolik slušní aby odpověděli. ___ leden 2007 - Nova nám vrátila Josefa Vrtala! A překvapivě se na ZaP můžu dívat v normální lidský čas a ne v neděli ve dvě hodiny ráno... No uvidíme, kam nám to pak pichnou, páč lidi v tuhle dobu očekávají Kobru nebo sračku typu Lea Parker a ne krimi, u kterého musí přemýšlet, případně ho pečlivě pozorovat, jinak se naprosto ztratí...

Na stojáka (2004) (pořad)

"Stand-Up comedy show Na stojáka!" V našich končinách neznámý formát zábavy.Jinde ve světě to však funguje velice úspěšně.Zkrátka postaví nějakého člověka - nejlépe vtipného - před mikrofon a on má za úkol vás bavit - čirá improvizace.Sám jsem měl možnost se již dříve seznámit se záznamem vystoupení jedné známé americké party stand-up maníků(Komici v montérkách na šňůře ).Ti nás bavili vtípky na svou rodinu, práci, politiku. V Na stojáku nás však baví připravenými scénkami nebo parodiemi.Občas si komik vybere někoho z obecenstva, zpovídá ho a poté na to reaguje.Publikum nejsou nováci v teplácích co se smějí i když jen Gott přijde na pódium s kloboukem na hlavě, ale inteligentní vyzrálí lidé.Někdy se tam také objeví nějaká známá osobnost(Hřebejk, Čtvrtníček - ten je i na pódiu ad.).Od HBO to byl skutečně povedený tah - nejprve představí tento formát zábavy za pomoci skečů více či méně známých osobností (kromě těch v seznamu vystoupili ještě Kočičková, Zbrožek, Koubek, Vychodilová...).A poté co si divák zvykne vyberou i nějaké skryté talenty z lidu.No, ti sice někdy tlačí na pilu, párkrát se jim něco nepovede, něco vyzní trapně.Když se však podíváte na ty otřesné šmíry, trapné chudáky, zpocená nevtipná individua co nám všechny naše televize neustále podstrkují jako zdroje smíchu (a čtvrtina republiky jim to žere) tak jsou začátečníci ze stojáka skuteční komici a uznání - sice v malé míře - se jim dostane alespoň takhle.

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Ty vole ti řeknu, jako konečně že to sem jako njáká mrdka dala, ty vole.Já bych blil kdyby se to tu jako vole neobjevilo.Ty vole, to je taková prdel.Jako ten Čtvrteníček je mrdka ty vole ale takový čurák.Ale přitom to je jako chytrej kluk, Ivánku kamaráde, bez něho by to jako by se jako potopilo jak Titanic.Ty vole.A ten druhej z prdele zmrd.Ten Lábus - to je ti vyližprdel, ty bys blil.Na piču, že se na to nevyseru.Má to njákou cenu.Víš jak se říká silnější pes mrdá?Mě ti to mrdá, že bys čuměl jak z prdele prak. Jako já už tomu ty vole nerozumím na co to všechno je?Pro koho to děláme ty vole.Se mi chce z toho chcat, to je prdel srandy jako. Kdybys ho jako slyšel vole vola to bys sral krev vole. Jako oni jsou už vážně v piči, že z nás dělaj tohle.takový kundy vymrdaný, vopice voprcaný.Na hovno to je ti jako říkám, na hovno.Zkurvený mrdky, no ne?

Full Circle with Michael Palin (1997) (seriál)

Tentokrát Michael Palin projede takřka všechny země kolem Pacifiku.Začne v Rusku, pokračuje přes Japonsko do Číny - ojedinělá šance západního televizního štábu dostat se do vnitrozemí největší komunstické země světa.Poté do Austrálie a přes Jižní a Severní Ameriku zpátky na atol Diomedes odkud vycestoval.Cesta mu trvala více jak 250 dní.Obdivuhodný výkon.Pokud si seriál nestáhnete(pochybuji, že by se k nám dostal) nezoufejte, je u nás k dostání knižní vydání jeho deníku.Všem v provnání s tou výpravnou obrázkovou publikací co vyšla v okolním světě je to slabota.Lepší však něco než nic...