• Krátkometrážní

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Po třetím díle mě nějak nepřekvapilo, že knihu nacpali do tak malé stopáže, ale jinak to asi nešlo (nebo ano?). Docela by se mi Ohnivý pohár líbil, nebýt neskutečně hrůzného obsazení rolí nových postav. Zbylí tři kouzelníci v klání Turnaje tří škol jsou přesně takoví, jako neměli být. Fleur vypadá jako holka z pasťáku, Krum vypadá jako nácek a Cedrik jako každý druhý. A co třeba Moody? Nepřipomíná vám nějakého sci-fi hrdinu? Nebo ten komunista Skrk, ten má taky ranu. Na téhle čáře to prostě tvůrci prosrali a to mě sere. Jestli byl nějaký knižní díl Harryho Pottera vstupenkou do síně nesmrtelnosti (dle kvality), tak to byl ten čtvrtý. Filmově jde ovšem o další stupínek k bohatství těch co na tom pracovali, takže vlastně ani pořádně nevím, proč jsem dal 3 hvězdičky.

Hledá se Nemo (2003)

Jsem jediný na CSFD kdo si myslí, že tenhle boom animovaných a vtipně laděných filmů, kterým procházíme není pro děti? A proč? Protože tam kurva furt někdo umírá a mně se vrací zážitek z dětství kdy jsem viděl Bambiho a tam zabili jeho mámu, což jsem do teď nerozdejchal.

Arabela (1980) (seriál)

Jak mě vždycky sralo čekat týden na další díl. A ten prsten byl tak úžasný. A Rumburak jak byl dycky vychcanej, ale stejně borec. A Xénie, ta kozatá lemra, ale stejně byla vždycky sexy. Ach ano, Arabela je klasika.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Docela mě ten seriál baví, když se na něj dívám s nadsázkou. Zejména dvě scény mi přišly velice vtpiné: 1. Pane faráři, vy jste udával gestapu? 2. My jsme demokrati! (následované několika výstřely ze samopalu). Chápu, že v době kdy měl Zeman premiéru se tomu jen těžko někdo smál, ale dnes už nám ani nic jiného snad ani nezbývá.

Hrdinové (2006) (seriál)

Ten kdo stále kouká na nové a nové díly přece nemůže dát pět hvězd! První polovina první řady byla rozhodně skvělá, hraničila s genialitou a ztvárněním představovala špičku ve světě. Ale co potom? Co to sakra je? Vždyť já už si nevzpomenu co se dělo dva díly zpátky, ani nechápu jak se aktér dostal tam kde je. Ta komplikovanost je neúnosná. Seriál světové extratřídy se takhle rozhodně nevyvíjí. Navíc, jak tvrdí kolega Tom Riddle, začíná se z toho stávat telenovela, každý je v příbuzenském vztahu s každým, každý má propletenou minulost s každým, každým dalším dílem se tyto klišé prvky stávají předností seriálu, a totiž předností překvapit. To se zde nedaří. Had Uroboros se zakousl do vlastního ocasu a Heroes se ze skvělého začátku dostávají pomalu úplně na dno. Hrozná škoda. Myslím, že opravdu nikdo si to takhle na začátku nepřál, nechápu kde se stala chyba. Nejspíš tam kde vždycky, s jídlem roste chuť a komerce nakonec potopí vše, co stojí nejméně na zmínku.