• Krátkometrážní

Česká spojka (2002) odpad!

Za prvé: originální název je Bad Company (špatná společnost), ale CZ název je Česká spojka, tak co si o tom mám myslet? Za druhé: Odstřelovač ležící se špičkovou zbraní pod pylonem Národního divadla byla scéna u které jsem se smál až jsem si nebyl jistý jestli mi někdo do pití nedal nějakou drogu. Za třetí: Nečekal jsem, že to bude tak hrozný a ono bylo.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Patrně jeden z nejlepší filmů posledních let, jehož hravost a jedinečnost patrně žádný jiný film nepřekoná, leda by se překonal sám Gondry. V životě jsem neviděl film, který by se Eternal Sunshine of the Spotless Mind aspoň trochu podobal. Filmové umění zde nabývá zcela nových rozměrů.

Bob Dylan: Greatest Hits (2007)

Komu sejde na tom, že kvalita záznamů není zrovna nejlepší. Především jde o Boba Dylana a jeho hudbu, a její kvalitu už nikdo nebude moci zpochybnit. Rozhodně doporučuji každému. Hey! Mr. Tambourine Man, play a song for me, I'm not sleepy and there is no place I'm going to. Hey! Mr. Tambourine Man, play a song for me, In the jingle jangle morning I'll come followin' you.

Na plovárně (1998) (pořad)

Nejlepší talkshow, která kdy v našich televizích byla. Marek Eben je vynikající zpovědník a řekl bych, že i kdyby si pozval nějakého dělníka z dolu, tak se rozhodně bude na co dívat. Plovárna si na nic nehraje a půlhodinka týdně strávená v ní je půlhodinkou na jakou se jen tak nezapomíná.

Buď v klidu (2005)

Kromě obstojného hereckého obsazení chybí tomuto filmu úplně vše. Ani mě nepřekvapuje mediální masáž, kterou tomuto snímku Nova poskytla a čímž nepřímo zpochybnila intelekt kohokoliv kdo se na to díval.

Ben Hur (1907)

Je opravdu těžké hodnotit stoletý film, který byl natočen v době kdy byl film ještě v plenkách. Jakožto milovník starých filmů (ano, i takhle starých) a bezmezný fanatik do Ben Hura musím dát plné hodnocení. Navíc, velmi pěkně se na to kouká, člověk víc vytuší než uvidí a i to je zábava. A koho by to nebavilo, tuto krátkou stopáž přežije.

300: Bitva u Thermopyl (2006) odpad!

Je někdy až iritující, když vidíte jak je spousta lidí ohromena filmem, který vy sami považujete za omyl kohokoliv kdo se do něj pustil. Přesně tak jsem se cítil po spatření toho snímku. Přátelé říkali, že jde o skvělý velkofilm, který by bylo hříchem nevidět. S chladnou hlavou jsem se díval na něco, o čem jsem byl tedy přesvědčen, že bude počinem roku. Jak jsem byl zklamán si nedovedete představit. Dvě promarněné hodiny mého života. Koho by bavilo dělat film, kde se pouze bojuje? Tam se opravdu nic neděje. Dnes už celkem proslulé THIS IS SPARTA, mě vůbec nějak ohromné nepřipadalo. Naopak, vypadalo to velmi směšně. Hollywoodská produkce opět udělalo něco za velké peníze a především pro ně. Vizuální zpracování, které místo toho, aby unášelo, vás po pozornějším pohledu unese do světa ateliérů v hodnotě tolika milionů dolarů. A herci? Takové to: bum bum bum já tě zabiju, ne já tě zabiju, tak jak myslíš, by zvládl zahrát kdokoliv kdo už byl někdy v hospodě a dal si pár piv navíc. Zkrátka, krev, meče, roztrhané kostýmy a jedna velká nuda v podobě tupého zírání na to vše co tam je. Konečně film zpochybňující intelekt jednotlivce s ohromný úspěchem.

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

Takhle pojatý seriál tu ještě nebyl. Jemná mozaika lidských osudů, sexu, zhýralého života a vtipu. Mezi komentáři se najde dost takových, které poukazují na absurditu některých nápadů. No, pokud se na to díváte s chladnou hlavou (tedy bez jakýchkoliv předsudků) a s trochou nadsázky, budete se bavit. Časem zde probíhají i psychologické děje, které musí zapůsobit na každého, ať je to již sebevražda jedné z aktérek, nebo chladnokrevnost jednoho z hridnů tváří v tvář smrti. Každopádně jsem byl tímto seriálem velmi mile překvapen a doporučil bych ho jako oddechovou záležitost komukoliv.