Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Asi jsem viděl jiný film než všichni ostatní. Všichni tu chválí špinavost, akci, herce, intriky.. A já krom té špinavosti, která mi ale v dnešní době již nepřijde vůbec speciální, v tom nevidím nic z toho. Navíc to s ní není tak horké jak je v recenzích prezentováno. Akce je zde jen jedna hned ze začátku filmu v lese a krom snahy, aby vypadala jak na jeden záběr, je na dnešní dobu spíše průměrná.  Herecké výkony jsou hodně průměrné a některé i podprůměrné. Spoustu herců věkově nesedí do svých rolí. Eva Green je samozřejmě jako Milady de Winter zdaleka nejlepší. Ovšem nedostává tu zdaleka tolik prostoru kolik byste čekali. Nedostatek prostoru se týká i kardinála, který je na tom ještě trošku hůře. Toliko k těm intrikám. Příběhově to ani v předloze není nic moc a tak jsme se dočkali pár změn, které sice nejsou k horšímu, ale současně bych neřekl, že by se jimi podařilo něco vylepšit. Když k tomu připočtete několik nelogičností, slabší tempo, chaotické poskakování v ději a v některých případech obrovské souhry náhod. Tak vám z toho vyleze lehce podprůměrný film, který svému divákovi nemá moc co nabídnout. Na druhý film se podívám, ale mé očekávání jsou po tomhle snímku spíše na bodu mrazu. 2* 40%

Madam Web (2024)

Není to nekoukatelné, ale je to neuveřitelně hloupé, špatně sestříhané, nesmyslné a plné wtf scén. Ve kterých se třeba postavy ptají na nevyřčené věci, policisté spoutají hlavní postavu a ta v další vteřině spoutaná není, záporák útočí na všechny jen né na své cíle, a tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. Takže vlastně kladně lze hodnotit jen docela sympatický casting. 1* 20%

Argylle: Tajný agent (2024)

Matthew Vaughn je můj nejoblíbenější režisér. O to víc mě mrzí jak nakonec Argylle dopadl. Námět bláznivé a přehnané komedie o spisovatelce špionážních knih, která se zamotá do skutečné špionážní sítě mi přišel dostatečně zábavný, a na film jsem se opravdu docela těšil. A ono to docela ušlo. Teda alespoň celou první hodinu, kde to bylo přesně to co jsem od toho filmu očekával. Jenže pak dojde k několika zvratům, které nám film převrátí úplně naruby a film se až přehnaně dlouho pokouší prezentovat zmíněnou změnu divákovi. Kdyby se tak dělo v jedné či ve dvou scénách, tak by se to dalo ještě překousnout, ale celé se to děje v minimálně 3 přehnaně dlouhých sekvencích, které nepřináší dějově absolutně nic nového nebo zajímavého až to nakonec skončí velmi podprůměrným finále. Mělo to být minimálně o půl hodinky kratší a bylo by to o dost snesitelnější. Za mě nejslabší Vaugnův film. Slabší 3* 50%

Kosmonaut z Čech (2024)

Film o tom jak si astronaut za pomocí imaginárního pavouka uvědomil, že je rodina důležitější než objevení fialové mlhoviny. To celé natažené na stopáž celovečerního filmu. Mít to 20 minut tak se to asi docela dá, ale takhle je to po všech směrech ztráta času. Slabé 2* 30%

Gentlemani (2024) (seriál)

Stejnojmenný film mám hodně rád, ale tohle je jen slabý a navíc několikrát převařený odvar toho co film nabízí. Seriál to není špatný, ale své poměrně jednoduché a předvídatelné schéma opakuje každičkou epizodou. Někdo něco potřebuje vykonat. Hlavní postavě se vysvětlí, že je v jejím nejlepším zájmu, aby se to vykonalo. K tomu, aby se to mohlo vykonat, je potřeba udělat pro někoho nějakou službičku. A tak nějak pořád dokola. Když už to koncem 6. epizody vypadá, že to směřuje k něčemu velkému, tak to několikrát stoupne na brzdu, aby to nakonec celé vyšumělo v naprosto předvídatelném a ničím nezajímavém finále. Nelze tvrdit, že bych se při sledování téhle gangsterské konverzačky občas nebavil, ale bohužel tomu chybí ten Ritchieho pověstný drive, vtip a zejména akce. Takhle o tom můžu říct akorát, že to docela ušlo. A i to zejména jen kvůli dobrým hercům. 3* 60%

Slasher Time! (2023) (amatérský film)

Rozhodně oceňuji zajímavý nápad, slušné technické zpracování scén, práci s kamerou, promyšlené příběhové a vizuální paraeli, několik skrytých indícií, pár slušných zvratů, a hlavně vynikající hudební doprovod. To jsou věci, které se ve filmu skutečně povedli. Samozřejmě vezmeme-li v potaz, že se jedná o amatérský snímek prakticky bez rozpočtu. Bohužel film trpí i na spoustu nelogičností a příběhových chyb. Nemá dostatečně prokreslené postavy. Chybí například více dialogů, kvůli čemuž spoustu scén působí hrozně strojově a nepřirozeně. Celé to ale pohřbívají herecké výkony v nejklíčovější moment celého filmu. Něco tak špatného by bylo špatně i na školní besídce natož v celovečerním, byť amatérském, filmu. Bohužel od tohoto okamžiku se i zbytek filmu fatálně rozpadne jak domeček z karet. Přibude nelogičností i několik prvoplánových a absolutně nefunkčních scén. Více jsem se potom rozepsal přímo režisérovi. Zde to bohužel nelze bez spoilerů obšírněji pojmout. Celkově zhlétnutí filmu nijak nelituji. Film skutečně obsahuje několik povedených nápadů, detailů a výbornou hudbu. Bohužel jej, kvůli výše zmíněnému, nemohu s čistým svědomím doporučit na víc než na motivační 2* 30%

Bod obnovy (2023)

Na české poměry skvělý futuristický vizuál, i když to nejlepší jsme viděli v traileru a filmu se daří většinu stopáže s těmito prvky dost šetřit. Prakticky se s nimi setkáváme jen u přechodových sekvencí. Příběhově je to ale dost nezajímavá a předvídatelná nuda, které ani trošku nepomáhá chladná a nesympatická hlavní představitelka. Bohužel film po celou dobu stopáže nepřichází ani s jedním příběhově zajímavým nápadem nebo zvratem. Celé vyprávění je pak zvláštně strnulé a bez jakéhokoli tempa. Takže nakonec jen za ten vizuál 2* 30%

Aquaman a ztracené království (2023)

Kdybych tomuto filmu dal 3* byla by to urážka pro všechny 3* komiksovky, které v posledních pár letech vyšli. Ať už by to byl Flash, Black Adam, nejlepší z nich Blue Beetle nebo konkurenční Marvels. Ještě bych rád do záznamu uvedl, že jsem vždycky byl více fanda DC než Marvelu a že prvního Aquamana považuji za nejlepší film DCEU a na tom se už, vzhledem k tomu že DCEU skončilo tímto filmem, nic nezmění. Co je teda na dvojce Aquamana tak špatně? No krom Patricka Wilsona, který to celé táhne, prakticky všechno. Celý film na mě působí jako kdyby někdo pospojoval cutscény z průměrné 20 let staré videohry a vystříhal z nich prakticky celý gameplay. Vysledek tak působí hrozně nesourodě. S tím že z Aquamana zde máme regulérního Thora z Love and Thunder. Ano filmový Arthur byl vždy spíše komická figurka, ale tohle byl humor tak pro 6. letý děcka. Být mi 11 asi by se mi to možná trochu líbilo. Být to doprovodný příběh k videohře, tak to asi není tak zlý. Ale jako celovečerní film to prostě selhává na celé čáře. Smutný konec DCEU a nejhorší film jaký James Wan natočil. 2* 35%

Marvels (2023)

To nejhorší na Marvels je to, že koncepčně jako film prostě nefungují. Filmu trvá 15 minut než se v něm začne něco dít a po hodině a dvaceti minutách končí. Následuje pak ještě pár minutový epilog a titulky. A i přes tuhle krátkou stopáž se v něm najde pár hluchých míst. Záporačka je dost nezajímavá a její moralizování potom co sama zničí několik světů je přinejmenším úsměvné. Fury je zde degradován na vtipnou figurku, která vůbec nepůsobí jako Fury, kterého známe z předchozích filmů. A ke konci se příběh docela dost rozpadne a k ničemu pořádnému nevede. Proč tedy 3*? Protože ve zbytku je to vlastně docela fajn. V některých věcech dokonce víc než fajn. Všechny 3 hlavní představitelky jsou super. Ano i samotná Captain Marvel zde působí docela sympaticky. Prohazování míst při použití schopností je velice zajímavý a dobře ztvárněný koncept. Škoda jen že nemá jasně daná pravidla, i přesto že se ho postavy nakonec naučí jakž takž používat. Celé to prohazování vede k několika fakt pěkným akčním a zábavným scénám. Akce je nasnímaná dynamicky a kreativně a určitě patří v rámci MCU k nadprůměru. Né teda všechny, ale některé určitě. Celé to pak nahoru táhne hlavně Kamala a její fanouškovství. Zatímco někdy to působí zbytečně přestřeleně, jindy je to to nejlepší na celém filmu. Osobně miluju její úšklebek ve stylu "teď mě sleduj" v momentě kdy může poprvé předvést Furymu co dovede. A takových věcí je tam spoustu. Celkově jsou tedy Marvels nefunkčním filmem, který k ničemu pořádně nevede a na konci se příběhově docela rozpadne, ale zároveň jsou Marvels docela slušnou zábavnou jednohubkou s dobrou a dynamickou akcí, dost sympatickými hrdinkami, a výborným nápadem s prohazováním, který se ale daří pořádně využívat hlavně v první polovině filmu. 3* 55%