Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Jeden ze dvou filmů s původní posádkou, který za něco stál. Khan je docela sympaťák. A i když toho mnoho nepředvedl tak film dokázal bavit podstatnou část své délky. Navíc konec byl na poměry Star Treku dost dojemný. 3* 60%

Star Trek: Film (1979)

Příběh, který by možná vystačil na jednu slabší epizodu TOS natáhnutý na více jak 2 hodiny. Po shlédnutí 20 nejlepších epizod TOS je tohle kvalitativní sešup jako prase. Navíc se mi vůbec nelíbí ty šedé a ničím zajímavé uniformy. 1* 20%

Star Trek (1966) (seriál)

Viděl jsem jen cca 20 nejlépe hodnocených epizod dle IMDB a k mému překvapení, mě většina z nich velmi bavila. Našli se jak naprosto skvělé epizody (Mirror Mirror, The Ultimate Computer), tak spoustu velmi dobrých epizod, tak několik průměrných a nakonec asi 2, které mě dost zklamaly (Errand of Mercy, All Our Yesterdays). Dovedu si představit, že kdybych nekoukal jen na výběr toho nejlepšího, tak by kvalita některých epizod byla výrazně horší. V závislosti na zápletce a na bohatosti děje. Ke konci druhé a třetí série je již totiž občas cítit, že něměli dost děje k naplnění 50 minutové epizody. Zároveň se zde začnou opakovat některé motivy, vtipy a rozpory mezi členy posádky. Přesto však musím uznat, že William Shatner a Leonard Nimoy táhnou tenhle seriál naprosto neuvěřitelným způsobem a několik zápletek, nápadů a zvratů je i po takové době stále velice solidních. Za vůbec nejzajímavější považuji zápletku z epizody A Taste of Armageddon. Celkově jsem velice mile překvapený jak dobře koukatelné a zábavné to pořád dovede být. Za těch top 20 epizod.. Silnější 3* 70%

Zaklínač - Každý má nějaké úmysly, jenže pak dostane do zubů (2023) (epizoda)

Netřeba tu psát, že je to jeden velký guláš a že budování stálo do teď za prd.. To všichní víme. Stejně jako víme, že kdyby tomu tak nebylo mohlo tohle být o dost lepší.  Na druhou stranu epizoda to byla parádní. Čistka sice nebyla tak dobrá jako v knize, ale i tak to byl docela nářez. Některé přesuny a motivace postav byly takové podivné a nevysvětlené, ale na to už jsme docela zvyklí. Souboj Geralta a Vilgefortze byl hodně dobrej.  Avšak ty dva spojené meče byl docela ústřel. 😀😬 Každopádně epizoda určitě lepší než většina bitev z posledních 2. sérií her o trůny. Takže na to jak zpackaný ten seriál je. Je to ohromný úspěch.

Tajná invaze (2023) (seriál)

SPOILER Jestli mi Falcon a Winter Soldier přišel špatnej. Ať už ve smyslu nevyužití potenciálu nebo provedení. A dal jsem mu jen 2*. Tak tohle je ještě minimálně o třídu horší. Tajná invaze nemá krom docela fajn pilotu absolutně nic co nabídnout. Postava Furyho nemá nic co nabídnout. Seriál je plný dlouhých nezajímavých a předvídatelných rozhovorů, které vlastně k ničemu nevedou. S přibývajícími epizodami je na každém kroku čím dál tím víc absurudních nesmyslů. Korunku tomu dává důvod proč si Fury nezavolá na pomoc žádného Avengera. Jde sice o potencionální 3. světovou válku, všichni jeho spojenci zemřeli, Scrullové mají superschopnosti, na zemi jich žijí miliony, jsou v přímém okolí prezidenta, ale ono je to osobní, a tak musí Gravikovi čelit sám. Až na to, že nakonec vlastně ne.  Hrůza 1* 20% asi za herce..

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Čtvrtá Mission Impossible je po třetím temném dílu, který mám osobně nejraději, závanem svěžího větru. Odlehčená atmosféra, několik sebeparodických vtipů, solidní zápletka, zajimavé vychytávky a sympatické postavy z ní dělají skvělý akční film. Teda v první polovině. V té druhé totiž filmu dojde nejen dech, ale tak nějak úplně všechno zklouzne k nezajímavému a nezapamatovatelnému průměru. Je to škoda, protože to mohlo být fakt velký. Slabší 4* 70%

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Tenhle komentář se mi nepíše snadno. Jsem totiž s hodnocením opravdu hodně na vážkách. Dokonce jsem si pro porovnání musel pustit i několik předchozích filmů. Sedmá Mission Impossible totiž trpí hned několika neduhy. Ať už je to slabší rozjezd, slabý záporák, nedostatečně zajímavý nepřítel, né tolik zajímavý příběh, málo prostoru a příběhu pro některé postavy, menší počet památných a dosud neviděných scén, nebo naopak vyšší počet sebeparodujících gagů. Tak přesto všechno je to nejlepší akční jízda tohoto roku, která i přes 164 minutovou stopáž uteče rychle jako voda a neuvěřitelně baví po celou dobu své délky. Je to obrovský akční nářez poctivé filmařiny, na které je cítit každý úder, každý náraz, zkrátka všechno. A i přesto, že mnoho scén jsme již v nějaké formě v průběhu předchozích dílů viděli, tak ještě nikdy takhle dobře zpracované a vypiplané. Kdyby si 7. díl prohodil zápletku a záporáka s dílem 5. tak není o čem. Ale jelikož jsem 5. dílu nakonec dal pouze 4* za to, že má komornější finále a né úplně naplno využívá představenou zápletku. Tak tady bohužel nemůžu dát plné hodnocení taky. 4* 85%

Vyproštění 2 (2023)

Stejně jako u prvního dílu zde platí, že v rámci akce je to super. Kamera při soubojích snažící se působit jakoby na jeden záběr je opět naprosto skvělá. Ovšem zápletka je zde snad ještě horší, než v prvním díle. A to je sakra co říct. Naštěstí tu příběh dostává o dost menší prostor. Díky čemuž se film moc netáhne a nenudí. Což byl trošku problém předchozího dílu. Co se týče nápaditosti akce, tak vlastně dobrý, ale mám pocit, že jednička působila trošku více reálněji a zároveň těch zajímavějších akčních sekvencí předvedla více. Což bude také tím, že tady jsou prakticky jen dvě velké akční pasáže a pak komornější finále, které se dle mého příliš nepovedlo. Celkově se jedná o jeden z nejlépe zchoreografovaných akčních filmů posledních let, na který se dobře kouká a nemá prakticky žádná hluchá místa, až teda na to finále. Do příštího dílu by to už, ale chtělo alespoň trošku lepší zápletku, protože tahle byla tak na úrovni horšího dílu Kobry 11. Případně zapracovat trošku na uvěřitelnosti akčního hrdiny, protože ten je zde ještě více nesmrtelnější, než John Wick. Až mi to připomělo hlášku Kapitána Ameriky: "Když vás zabijí, rozchoďte to." Což je přesně to co nám zde Tyler většinu filmu předvádí. 3* 63%

Flash (2023)

Po těch úvodních reakcích jsem to vlastně čekal horší. Ezra hraje svou dvouroli výborně, ačkoli jeho mladší já dovede být velice otravné. Batmani jsou super. Všichni Batmani. Ostatní členové Ligy už zde moc dobře nefungovali. Humor dovede být hodně ujetý, ale dost často dokázal pobavit, i když nedával moc smysl. Třeba při scéně s Iris u Barryho doma to bylo hodně divoký a nepřirozený. Ale nemůžu říct, že bych se u většiny gagů nebavil. I když ty mimina na začátku byli absolutně šílený megapřepal. Na druhou stranu první titulky, které odkazovaly na tu samou scénu, mě dost pobavily. Kara byla super a je škoda, že ve filmu neměla větší roli. Vlastně celé se to po jejím osvobození tak nějak rozpadne jako domeček z karet a film, který do té doby docela bavil, se zacyklí na jednom místě a vlastně se v něm už nic moc extra nestane. Myslím si, že se z té zápletky dalo vycucat mnohem mnohem mnohem víc. Přecejen šlo o zánik celého jednoho světa. Stane se tam sice jeden zvrat, ale ten jsem prohlédl už asi 10 minut dopředu, takže mě to vlastně vůbec nepřekvapilo. A to je vlastně ten největší problém jaký s filmem mám. Závěr je zkrátka hrozná nuda. Hodně lidí psalo o špatném CGI a ano musím říct, že v některých momentech (děti nebo zejména pak záběry na postavy z jiných světů) občas dost bije celá ta digitálnost do očí, ale během většiny filmu jsem byl s CGI spokojený. Mnohem víc mě štval soundtrack. Blba, kterého napadlo pouštět hudební songy během bitev, do kterých se vůbec nehodili, by měli okamžitě vyrazit. Nejenom, že ty songy nestály za nic, ale navíc se jim krásně podařilo zabít veškerou vážnost celé bitvy. Co se týče toho, že film měl být restartem pro celé universum, tak je to takový hodně divoký restart, který vlastně ani pořádně neproběhl. Možná se potitulkovou scénou snaží naznačit, že Barry těch pokusů o to vrátit vše zpátky udělal víc, ale pokaždé byl výsledek rozdílný než originál? I kdyby to tak bylo, tak vlastně pořád vůbec netušíme jak na tom jsme, takže žádný velký restart se vlastně nekoná. Celkově jsem byl s většinou filmu spokojený a zhlédnutí rozhodně nelituji. Škoda toho nevýrazného finále, protože kdyby bylo alespoň stejně dobré jako zbytek filmu, tak by to byly krásné 4*. Takhle jen 3* 65%

Expanze (2015) (seriál)

Opravdu hodně jsem se snažil dát seriálu šanci, ale po 6 epizodách, do kterých jsem se musel výrazně přemlouvat, a na kterých mě nebavilo zhola nic, jsem to vzdal. Za efekty a hudbu 1* 20%