Ajťáci (2006) (seriál)

Neviem, či je pravidlom, aby každá jedna postava v sitkome bola svojim spôsobom retardovaná a nesprávala sa ani trochu normálne. Začína to celkom nádejne, ale kvalitatívne to veľmi rýchlo ide dole. Veľká kvalitatívna nevyváženosť medzi jednotlivými epizódami, dokonca aj v rámci epizódy sa striedajú scény, ktoré sú vtipné s tými, ktoré sú úplne trápne a do toho ešte ten "smiech" publika/divákov, na ktorý som si už asi dosť odvykol pri iných o dosť vtipnejších seriáloch (The Office). Nechápem tie vysoké hodnotenia, pre mňa čistý priemer, ale obedné prestávky na pár týždňov to spokojne vyplnilo.

Ďábel (2020)

SPOILER... "There’s a lot of no good sons of bitches out there!" Dobrý sused spiderman má ťažký život a zabíja jedného zlého padoucha za druhým. Celkom som mu fandil a aj keď záver mohol naznačovať niečo iné, ja to beriem ako happy end.

Jak býti dobrou ženou (2020)

Počas pozerania filmu som nechápal tie nízke hodnotenia, ale záver to fakt posral. Rovnaká pointa sa dala zobraziť aj oveľa lepšie ako takto debilne. No nevadí, ak neberiem do úvahy posledných 5 minút tak zaslúžené 3*

The Minimalists: Méně je teď a tady (2021)

Nič moc, podľa názvu som očakával viac. Pre materialistických Američanov možno šokujúce, pre mňa ako človeka, ktorý oblečenie nakupuje raz ročne, keď ho frajerka prinúti, nič moc. Oproti osobám v dokumente žijem o dosť minimalistickejšie a dokument o mne nespravili. Čakal som, že tam budú nejaké konkrétnejšie návody, "lifehacky", ale žiaľ...

Ava: Bez soucitu (2020)

Má to pár priblblých dialógov, tradičné meranie si pipíkov, ale inak celkom ušlo. Podľa hodnotenia som čakal väčšiu katastrofu. Hlavnej postave sa síce na základe jej konania nedá fandiť, ale dej ma bavilo sledovať. Páčil sa mi aj taký detail, ako sa zmenil zvuk za každým, keď Ava ako vyliečená alkoholička váha, či si dá frťana alebo nie.

Bubliňák (2001)

Toto pozeráte, keď film vyberá frajerka. Keďže tam hrá Jake Gyllenhaal, tak som tomu dal šancu a bol som celkom prekvapený. Aj keď je to úplná šablóna s od začiatku jasným koncom, má to dosť dobré vtipy, škoda len toho záveru, ten mohol byť aj lepší. A v bahennej bitke proti dvom prsaticiam o 500 dolárov by človek vyhral, aj keby prehral.

Wonder Woman 1984 (2020)

Na začiatku sa to tvári ako Spiderman, dokonca aj záporáčka vyzerá ako v The Amazing Spiderman 2 - chudinka, ktorú si nikto nevšíma a keď sa dostane k moci tak sa chce pomstiť za všetky krivdy. Aj keď je to film o superhrdinke, tak zákony fyziky by mohli fungovať trochu realistickejšie. Výnimočne sa tam mihne nejaký zaujímavý nápad, ale v prepálenej 2 a pol stopáži sa stratí (po 40 minútach som si uvedomil, že sa tam ešte dokopy nič nestalo). Miestami je to také hlúpe a nelogické, až som mal pocit, že cieľovka tohto filmu sú deti na prvom stupni základnej školy, ale nechcem ich uraziť. Hlavná myšlienka je síce celkom dobrá, ale veľmi zle spracovaná. Ani neviem, za čo vlastne dávam tie 2 hviezdy.

The Comey Rule (2020) (seriál)

O politiku sa podrobne nezaujímam, mám zbežný prehľad, čítal som aj nejaké Trumpove knihy. Nech je jeho charakter akýkoľvek, v tom čo robí je dobrý. Podľa mojej rodiny v Amerike bol ale Trump najlepší prezident za dlhé roky - ekonomika vraj rástla, stiahol veľa vojakov zo zahraničia domov a nezačal žiadnu ďalšiu vojnu. Neviem, nakoľko bolo vyobrazenie jednotlivých postáv realistické a nakoľko prifarbené, ale Trump tu jednoznačne vyznieva ako záporák a Comey ako klaďas. Ak sa sústredíme len na udalosti, ktoré sa tu odohrávajú, tak vyobrazenie konfliktu "dobro vs. zlo" je tu zvládnuté na výbornú a dá sa brať aj ako príbeh muža, ktorý sa snažil robiť správnu vec, ale narazil na ego človeka, ktorý je v potravnovom reťazci vyššie.

Naruto (2002) (seriál)

Najlepšie na tom seriály je, ako si postavy počas boja vysvetlia všetky svoje techniky, silné a slabé stránky a skoro celú taktiku :D Je tam veľa dramatických ale aj riadne vtipných momentov. Prvých 150 častí je úplne iná liga ako zvyšné fillery - aj tie mali síce niečo do seba, občas aj zaujímavý príbeh na viac častí, ale na hlavný dej sa nechytajú. Charaktery sú fakt premakané, takúto komplexnosť nemajú častokrát ani postavy v hraných seriáloch. Dejovo to má perfektne našliapnuté, už sa teším na Shippuuden.

Pro balík prachů (2020)

Nič nové, čo by sme už niekedy nevideli niekde inde, Neeson hrá v podstate rovnakú postavu už ani po neviem koľkýkrát. Scenár celkom šablónový, miestami dosť tupý, ale videl som už horšie veci a nenudilo to.