Born a Champion (2021)

Najprv som to chcel vychváliť, že napriek tomu, že je to 100x prevarená šablóna tak to funguje a dávam jasné 4*, ale záver bol už trochu prehnaný, takže odmyslite si úvod môjho komentára a potom tu máme slabšie 4*

Papírový dům (Netflix verze) - Série 3 (2019) (série)

SPOILERY. Už v druhej sérii vyprchávala logika a zdravý rozum a po jej konci mi bolo jasné, že tretia séria vznikne len kvôli popularite seriálu a zápletka bude pochybná a presne tak to aj v konečnom výsledku vyzeralo. Najviac do očí bijúci nezmysel je prechod policajtky na zlodejskú stranu. Zrazu sa tvári ako ich rodina a priblblo sa tam s nimi usmieva, vôbec som jej to nežral, vyzeralo to totálne neprirodzene. Tak trochu mi to pripomína Rýchlo a zbesilo, kde sa aj z pôvodných policajtov stávaju komplicovia a hrá sa to na rodinu. Postavy sa správajú až príliš sebavedomo a akože frajersky, až mi bolo aj za nich trápne.  Ostatné postavy ma prevažne srali, nie len zlodeji ale aj nová vyšetrovateľka, ktorá sa tvári ako je veľmi je nad vecou. Jediné pozitívum sú Helsinki a Denver. U Denvera som najviac prekvapený jeho vývojom, na začatku seriálu bol prezentovaný ako blbeček, ale tuto vyzerá ako jediný, ktorý má rozum a jeho činy majú aj logiku. A aby som nekrivdil a nezabudol, samozrejme je tu znova aj Arturito a opäť je to bezchrbtový slizák, ktorý pobaví. Predtým mali všetky flasbacky aj nejaký význam, v tomto prípade sa ale 7 častí často riešili aj voloviny, ktoré dej nijako neposúvali. Našťastie posledná časť to trochu vytiahla, takže to ešte nezabalím a budem pokračovať aj ďalej.

Boratův amerikánský lokdaun & Borat vyvrací (2021) (seriál)

Zaujímavá je iba prvá časť a aj to je len akási nadstavba  druhého filmu. Zvyšok má byť len nejaké borenie mýtov a konšpiračných teórií, v ktorých jediná úloha Borata je len dať tomu meno, aby to zaujalo ľudí. Skončil som pri štvrtej časti, strata času.

Podzemní železnice (2021) (seriál)

Vďaka (pravdepodobne) realistickému zobrazeniu doby by si to možno zaslúžilo objektívne aj vyššie hodnotenie, ale žiaľ nemôžem dať viac, pokiaľ som pri polovici epizód zaspával. Dlhé zábery bez slov nie sú nič pre mňa, ak by z toho spravili jeden film, nemusela by to byť taká uspávanka. A tie závery, keď každá časť končila absolútne nehodiacou sa hudbou, ktorá totálne vytrhla z deja, proste celé zle.

Pěsti z kamene (2016)

Dobre, mal možno ťažké detstvo, takže miestami sa dá pochopiť, že sa správa ako keby o ňom spievali borci z Alkeholu ("Intoš z něho nevyrost, je to zkrátka samorost a na čele má napsáno, že to magor je"). Ale že sa bude ťahať s nejakými lacnými devami, keď má doma Anu de Armas, to zdravý samec nepochopí. Každopádne je to zaujímavý príbeh, aj keď jemne šablonovitý ako väčšina filmov s touto tematikou, ale ja som sa bavil, je to true story a je tam spomínaná Ana, takže spokojne dávam 4*

Clarksonova farma (2021) (seriál)

Tak sa to robí, do psej matere! Kde sa hrabú všetky tie trápne farmy v slovenských televíziách. Nasmial som sa viac ako pri hocakej komédií a zároveň sa naučil niečo nové. Dúfam, že bude pokračovanie.

G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Nie je to až také hlúpe (čo sa nedá povedať o hlavnom hrdinovi) ako to na prvý pohľad vyzerá. Príbeh ničím výnimočným neohúri, ale bavilo ma to od začiatku až do konca a to je hlavné. Dúfam, že bude pokračovanie.

BORUTO -NARUTO THE MOVIE- (2015)

Nebolo to zlé, ale ťaží to hlavne z nostalgie a známych postáv, z ktorých veľa tu nemalo dosť priestoru. Animácia je modernejšia, ale zdá sa mi, že aj kvôli tomu tam chýba ten pocit, ako bol pri seriály Naruto. Filmy boli stále slabšie ako seriál, tak budem dúfať, že to bude platiť aj v prípade Boruta.

Pearson (2019) (seriál)

Modré hodnotenie je tu pravdepodobne preto, že väčsina od toho očakávala druhé Suits. Vtip zo Suits tu síce chýba, ale v dramatických momentoch je to podľa mňa rovnocenný seriál. Postavy sú zaujímavé, príbeh je super a ja som už 15 minút pred koncom tušil, že asi sa to celé nestihne uzavrieť a mal som pravdu. Veľká škoda, že pokračovanie nebude.