Transcendence (2014)

Jako režisérský debut to nebylo špatné. Mělo to myšlenku, děj, i docela snesitelné herce. Jakožto milovník Nolana jsem si nemohl nevšimnout lehkého "Nolanovského" nádechu, který Wally Pfister získal pravděpodobně díky tomu, že Nolanovi dělal dlouhou dobu věrného kameramana, a tak se i leccos přiučil. Bohužel, nepřiučil se toho tolik, aby on sám dokázal natočit kvalitní film. To co natočil je dějově ochuzený jednotvárný a trošku zbytečný scifi paskvil, který v konečném výsledku o ničem nevypovídá a nemá vlastně ani žádnou pointu. 45%

Nespoutaný Django (2012)

První film, u kterého skutečně napíšu jen: "No Comment". Tohle je film, který pochopíte jen tehdy, když si jej opravdu pustíte a to nejlépe na obřím plátně. Dokonalá ukázka perfektního a zcela bezchybného filmu ve všech směrech. Děj, herci, režie a hlavně i scénář a atmosféra a kostýmy a výběr míst... no prostě úplně vše naprosto ukázkové. Finále extra epické.... Quentinovi se povedl film, který mě bavil ještě více, než Pulp Fiction, a to je opravdu co říct. 100000000%

Kód Enigmy (2014)

Kód Enigmy je dosti zdařilé životopisné a historické drama. Co to ale není určitě, je válečný thriller. Zajimavý příběh, v podání dosti propracovaného scénaře ovšem občas trošku jakoby pokulhává. Režie i zvárnění tehdejší doby bylo v pohodě. Knightley se mi líbila :-). Bohužel, Benedicta Cumberbatche moc nemusím, kromě Sherlocka jsem ho nikde kvalitně neviděl a podle mě by neměl být obsazen do tolika nových neznámých projektů. :-). Nevím, stojí to za zhlédnutí ale podruhé bych si to už asi nepustil. 60%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Něco jako první a druhý díl, akorát zde kompletně vymizela akce a jakékoliv zajímavé vizuální dění. Zachránil to Phillip Hoffman a Natalie Dormer. 20% 1*

Americký sniper (2014)

Nemohl jsem se nezdržet porovnání s loňským Lone Survivorem a upřímně, jsem trošku zklamaný. Jako drama inspirované skutečností je American Sniper dobrý, ovšem jako akční a dějově zajimavější film bych jej asi nepovažoval. Lone Survivor se mi líbil mnohem více kvůli více konstruktivnějšímu a propracovanějšímu příběhu, který šel jedním směrem a více se komplikoval. Zde u Snipera byl ten děj trošičku překombinovaný a neměl žádný jednotný směr, ale jen jakési jednotlivé etapy. Jinak mohu určitě opět pochválit Bradleyho, který se ve své kariéře posunul zase o krok dál a ukázal, že i v tomto pro něj netypickém prostředí umí podat excelentní výkon. 75%

Cena svobody (2014)

Začíná to hodně dobře, dokonalý srdce-ryvný příběh o jedné africké rodince. I poté, co byli jako starší exportování do USA to má stále skvělý nádech, ovšem potom se to tak nějak usadí, děj se pozastaví a já měl bohužel chvilku pocit, že se najednou nic neděje. Ovšem jinak naprosto peckovní originální film, který má úžasný začátek a ještě lepší konec. 80%. Důkaz toho, že není potřeba oscarových herců ke kvalitnímu filmu - paradoxně nejvíce mi ve filmu vadila Reese. :-)

Birdman (2014)

Zvláštní konstruktivní snímek, který byl tedy spíše orientovaný na dramatický příběh a titulem komédie bych jej moc neoslovoval. Doslovně bezstřihový pohled na NYorskou divadelní scénu podán stylem originální kamery, která se ani na moment nezastaví. Hlavním tahounem tohoto divadla jsou samozřejme naprosto excelentní herecké výkony Keatona a holčiny, pro kterou mám už dlouhodobou slabost Emmy Stone. Párádná podívaná. 80%

Whiplash (2014)

Nevím jak začít komentář. Asi nijak. Tohle je skutečně za hranicí možného. Miles i Simmons excelentní. Režie úžasná a finále epické. Rád bych se rozepsal, ale jsem aktuálně po čerstvém zhlédnutí a fakt nemám dech. WAU, tohle bylo adrenalinové blaho. 100%

Slídil (2014)

Jake Gyllenhaala mám rád už od dob jeho mladého hereckého výkonu v The Day After Tomorrow ale to co jsem viděl teď tady, to bylo prostě něco, co mi skutečně dokázalo, že není třeba žádného jiného herce k vytvoření skvělého krimi dramatu - Jake dokáže utáhnout film zcela sám. Naprosto nejpreciznější a nejlepší výkon, který jsem u něho zatím viděl. Film jako celek naprosto krásný. Atmosféra byla úžasná a asi od první čtvrtiny filmu jsem seděl v napětí díky (pravděpodobně psychycky narušeného) charakteru hlavního hrdiny. Kam se s atmosférou a herci hrabe Gone Girl!!! Obrovské překvapení a rozhodně jeden z best filmů 2014. WAU! 100%

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Nádherná ukázka toho, že dobré herecké obsazení skutečně, ale skutečně nestačí k tomu, aby vznikl dobrý film. Apokalypsa v Hollywoodu je nic, ve kterém jsem nenašel žádnou pointu. Úroveň vtipnosti byla velice nízká a dějově, nebo snad jen logicky to bylo úplně mimo. 20% dávám skutečně jen za dobrého Franca, Hilla a Rogena. Fuj.