Orel Eddie (2016)

Príjemný motivačný film, ktoré zdobia predovšetkým dobré herecké výkony ústrednej dvojice. Zážitok bol zintenzívnený aj tým, že išlo o príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami, o skutočnom orlovi Eddiem. Aj on nám môže byť vzorom toho, že by sme sa nikdy v živote nemali vzdávať, a v životných cieľoch a snoch by sme mali ignorovať hlas okolia, a nechať hovoriť ten najdôležitejší, ktorý vychádza z útrob našej duše. 75%

The Boy (2016)

Asi do polovice filmu to vyzerala ako podarená "baby ducharina", ktorá ma držala v napätí, no zmenilo sa to na dosť chaotický, kvázi thriller. Už som si myslel, že Chucky bude mať svojho konkurenta v novom šate, no nestalo sa tak. 45%

Ve stínu lovce (2003)

Pekná myšlienka mrazivej dobrodružnej romanci, ktorá je žiaľ oblečená do kožucha, ktorý dobre nezahreje. Filmu chýba väčšia dávka napätia, lepší výkon hlavnej hrdinky, ktorá si pri umieraní dokáže kľudne uloviť rybu, či urobiť bahenný zábal svojmu spoločníkovi. Čo je však plus, je príbeh, o "mestskej" chamtivosti a "vidieckej" srdečnosti, s ktorou sa dnes stretávame takmer všade. Chcelo to možno zručnejšiu réžiu, alebo širšiu dejovú líniu, a viac scén, ktoré by chytili za srdce. Tak to je len priemer 55%

Podnikavá Joy (2015) odpad!

Je mi ľúto, že musím filmu, kde sa ocitol Robert de Niro dať odpad, no ale inak sa nedá. Hlavný krokolomný výkon hlavnej hrdinky, ktorá z nepochopiteľných príčin bola nominovaná na najrpestižnejšiu filmovú cenu za to čo prevedla, ma dostáva k otázke: "Majú vôbec tieto ocenenia ešte nejakú skutočnú výpovednú hodnotu" ?! No dámi, a páni, asi ako Nobelová cena za mier, ktorá sa každoročne udeľuje vojnovým štváčom a psychopatom. Slabučké, absolútne NEmotivačné, ako sa o to asi autori snažili. Víde to na rovnako ak si zapnete Telešoping. Tak aspoň 10% za De Nira

Stážista (2015)

Priznám sa, pred pozeraním som bol trošku skeptický, že do čoho sa to zas Roberto namočil. O to viac som bol, ale prekvapený, a milo potešený z jeho úlohy, ktorej sa zhostil. Človek z minulej doby, ktorá sa prezentovala jednak tvrdými podmienkami doby, ale aj hodnotami zasadený do dnešnej hi-tec pracovnej pospolitosti, kde slabé empatické ryby nemôžu prežiť v oceáne spoločne s asertívnymi žralokmi, ktorí sú ochotní pre úspech urobiť všetko a zjesť kohokoľvek. Príjemný večerný uvolňujúci film, ktorý má aj myšlienku, čo mu dáva + 75%

V srdci moře (2015)

Dobre technicky prevedený dobrodružný snímok z hlbín oceánov, kde sa o slovo hlási veľký goliáš, ktorý ma už po krk harpún a bezohľadných lovcov svojich kamarátov. Na mobydicka to nemá ani náhodou, ale ako sobotňajšie dobrodružstvo v posteli s notebookom, môže byť. 65%

Dárek (2015)

Tak tento druh thrillerov ja môžem, kedy sa na scénu dostáva na pol podivín, na pol psychopat, a ide si pomaličky, ale nekompromisne "za svojim cieľom". Držalo ma to v napätí, čo je nesmierne dôležité pri tomto druhu filmov, a mnoho z nich to nedokáže, čo sa The Gift vcelku podarilo. 75%

Ashby (2015)

Mickey ako stará škola chce niečo naučiť do života "moderného" mladého chalanka, ktorý už veľa počul o I-podoch, I-phonoch, a určite je to aj ťažký pohoďák na sociálnych sieťach a medzi kamarátmi v škole, ale o skutočnom živote tam vonku, o tom čo je česť, morálka, a o tom akú váhu majú skúsenosti starišho človeka veľa nevie. Jednohubka, ktorá nezasíti, ale dá sa zjesť. 57%

Legendy zločinu (2015)

Two Man Show Toma Hardyho šliape ako hodinky. Malo to štýl, avšak na to, aby to bol viac výrazný film, ktorý by sa zapísal hlbšie by bolo potrebné aby fungovali aj ostatné postavy. Každopádne Legendy zločiny sa nemajú za čo hanbiť, a sú dobrým osviežením v rámci žánru za posledné obdobie 70%

Už teď mi chybíš (2015)

Takéto situácie v živote ako smrteľná choroba, dokážu s človekom poriadne zamávať. Avšak práve v hraničných situáciách sa odhaľuje naša tvár. A nayvše, keď sme MY chorí, nezanemená to, že sa automaticky musíme správať ako mrchy a ubližovať tak INÝM, tak ako to predvádzala hlavná hrdinka. Každopádne, čo zdobí tento film, je práve dobrý herecký výkon Toni Collette. 60%