Ring (1998)

No ..tento originál..mi vyhovuje oveľa viac ako americký re-make, až na to ,že tu som sa nemohol pokochať krásou Naomi Watts :/ Tu som sa pozeral na nejakú Nanako Matsushima a mal som pocit, že hrá všetky postavy :D A toto bolo moje prvé stretnutie s režisérom Nakatom a určite nie posledné :) Skvelý príbeh,zápletka a vyvrcholenie..ku tomu pekná hudba a desivá atmosféra :)

Tajemné okno (2004)

Zase sa nepodarila adaptácia S.Kinga . Mono to má všetko čo potrebuje thriller, odohráva sa to na opustenom mieste,vystupuje tam tajomný záporak v podobe skvelého Johna Turtura a hlavný hrdina stráca kontrolu nad všetkým a nakoniec aj nad sebou. Možno keby ,že nie je v hlavnej úlohe Johnny Depp,lebo väčšine sa v spojení s ním a thrillerom vybaví buď http://www.csfd.cz/film/13286-z-pekla/ alebo http://www.csfd.cz/film/224930-sweeney-todd-dabelsky-holic-z-fleet-street/ a to sú fakt thrilleri na úrovni. Toto je skôr taká povídačka na večer na ktorý sa kuknete tak v kruhu svojich najbližších. Takže žiadna sklamanie ale ani prekvapenie.

Marebito (2004)

Pozeral som to neskoro večer,keď som sa vrátil z koncertu . Vďaka režisérovi som čakal niečo na spôsob ju-on. Aj tento film vyzeral veľmi psychologický..teda zameriaval sa hlavne na psychiku človeka ako každí iní film :D,,..a mne sa teda vôbec nedostal pod kožu ...strašne ma nudil a po 40 minútach som ho vypol,neviem či nie som ešte dostatočne vyspelý na tento druh hororu alebo čo...ale pre mňa jedno veľké sklamanie. Keď Takashi do hlavných úloh neobsadí Kayako a Toshia tak je to poväčšine nuda.

Barry Lyndon (1975)

Kubrick sa ukázal. Je to pán režisér a dokáže proste točiť všetko. Tento historický film, na mňa zapôsobil veľmi dobrým dojmom. Neviem prečo ,ale pripomínalo mi to v niečom príbeh Adama Šangalu od Jégeho. Taktiež sa musel Barry prebojovať z nízkeho spoločenského postavenia až na samý vrchol,aby potom mohol úplne padnúť a skončil ako mrzák bez nohy. Bojové scény, ako tradične nie sú Kubrickovou doménou..ale nedá sa povedať,že by boli nejako odfláknuté to nie. Ešte by som ocenil krásnu hudbu Leonarda Rosenmana,fakt klobúk dole pred týmto skladateľom...dal tomuto filmu nádych veľkoleposti .

Antikrist (2009)

Jeden z mojich obľúbených režisérov Lars Von Trier a jeden z mojich obľúbených hercov Daniel Defoe,ktorý väčšinou hráva záporákov..spolu s Charlotte Gainsbourg stvorili toto hororové dielo,v ktorom ide určite viac než len o sex.. V prom rade..im nešťastne zomrie ich dieťa..s tým sa je veľmi ťažké vyrovnať. Daniel Defoe a jeho terapeutické metódy začali pomaličky odbúravať z jeho ženy vysoký stupeň zármutku a vďaka mysli ženy a jej predstavivosti ju z toho daniel defoe môže úplne vyliečiť :) Veľmi netradičný snímok..v ktorom mi vlastne došlo ,akú silu má ľudská myseľ..a že niektoré veci a udalosti v našom živote sú istým spôsobom len ilúziou :)

500 dní se Summer (2009)

riadne sentimenty ma chytili..spomenul som si na všetky svoje lásky..a došlo mi ,že som na tom podobne..ale vďaka tomuto filmu som si uvedomil že verím na lásku a mám pocit že už som zamilovaný až po uši :) takže človek nemusí mať náladu na tento film...je veľmi krásny..a takto to naozaj v živote chodí :) Ešte by som vyzdvihol Zooey Deschanel..jej krása ma upútala už od začiatku :)

Mrtvý muž (1995)

Moje prvé stretnutie s režisérom Jimom Jarmuschom. Nie toto nebol klasický western na aké som zvyknutý od Sierga Leoneho alebo od Clinta Eastwooda....Toto najskôr ani nebol western a ani neviem ako to mám pomenovať ...Johny Depp za svojej úlohy zhostil na výbornú,zahrať vzdelaného,upraveného mladíka Billa Blakea,ktorý je účtovník zvládol absolútne bezchybne. Bill sa dostal do problémov,a otec mrtvého Charlieho si najal tých najlepších vrahov aby dostali Billa... Chcete vediet prečo sa to volá mŕtvý muž,preto lebo Bill mal,od stretu s Charliem , pri ktorom Bill zabil Charlieho a Charlie zabil Theu a poranil,takmer zabil Billa . Thea,bola kedysi láska Charlieho. Bill mal blízko srdca guľku,ktorá sa nedala vytiahnuť. Veta,ktorá mi zostala po tomto film znie : ,, Do you have any tobacco ? :) alebo..,, je tu niekto s tebou ?" ... ,,nobody" :)

Děti (2008)

Po pravde nevedel som čo mám očakávať od tohto filmu..a vôbec sa mi nepozeral ľahko,vzhľadom k tomu,že som si ho pustil o pol noci ..Už od úvodných minút sa ma umocňoval strach a s napätím som pozoroval deti,ktoré napadol neznámy vírus,ktorý u nich podnietil vražedné sklony, spôsobovali zlo na,ktoré doplácali dospelí...inak oceňujem veľmi zaujímavý a originálny nápad..deti dokážu byť protivné a občas poriadne strpčiť matkám život...ale toto bol extrém..nedáva to logiku,.ale veľmi originálne..Pre mňa jeden z najlepších hororov roku 2008 :)

Trhni si! (2006) odpad!

odpad za paris :D