Narcos (2015) (seriál)

Tu nie je o com, toto je bezpochyby jednicka v serialoch pre tento rok. Mnohi ocakavali, ze podobne ako minuly rok bude peckou True detective, zial druha seria ani zdaleka sa na tu prvu nechytala.. Ak vas zaujima pribeh Dona Pablita resp. jeho kumpanou ste na spravnej adrese. Neskutocne chytlavy jazyk v originale, ktory pridava smrnc naviac. Ten pribeh je az neskutocne mrazivy, ked si clovek predstavi ako to fungovalo na druhej strane zemegule.. 95%

Rychle a zběsile 7 (2015)

Urcite to nie je na uplnych 5 hviezd, urcite nie ani na 3, tutovka by boli asi 4 u mňa ale cele to ladenie filmu s cielom rozlucit sa s Paulom ma jednoznacne dostalo. Kto ma rad akciu si naozaj zgustne a ani na sekundu nevypne. Naopak kto bude "pindat", ze je to nerealne, prehnane by si asi ani jeden snimok zo serie F&F nemal pustit a pre ten zvysok to bude zase naozaj nadpriemerny kusok, ktory ma co ponuknut..

Velký draft (2014)

Wau, tak tomu sa povie pecka. Jeden z najlepších tohtoročných filmov, teda aspoň pre mňa bez pochýb. "Nič není nikdy isté ale na konci nezáleží na ničom inom, len na tom, čo si myslíš ty.. " 90%

Domek z karet (2013) (seriál)

Poriadna jazda v podaní Kevina Spaceyho, ktorý žiari ako kométa. Už prvý diel ma neskutočne vcucol do deja a ja som si prvý deň musel pozrieť hneď tri časti po sebe wow. 95%

Diana (2013)

Silná osobnosť a žena s veľkým Ž. Film ukazuje zákutia ťažkého života Diany na výslní kráľovskej rodiny a miestami sa prelína s obyčajným životom, ktorý jej tak moc chýbal. Napriek nízkemu hodnoteniu aspoň pre mňa príjemné prekvapenie s nie moc príjemným koncom. No žiaľ, nikdy neviete, kedy sa končí ta vaša cesta.. Niekde mimo dobrého aj zlého, je záhrada. Stretneme sa tam (“Somewhere beyond right or wrong there is a garden and I will meet you there..”).. 75%

12 let v řetězech (2013)

Dlho som váhal medzi 4 a 5 hviezdami. Nakoniec som ale predsa zvolil 5 a zaslúžených. Naozaj dosť krutý a surový film o dobe, ktorá je už dávno za nami. Narodiť sa ako černoch v tej dobe muselo byť doslova peklo a slobodu vám nemuseli zaručiť ani doklady o tom, že ste slobodný človek. Určite silný príbeh zo života, ktorý stojí za pozretie.. 85%

Zpátky do ringu (2013)

Wow, neuveriteľné sa stáva skutočnosťou Rocky v Zúriaci býk sa stretávajú v ringu proti sebe po 30-tich rokoch.. Niečomu takému by ešte dva roky späť neveril ani blázon. Silné prekvapenie s množstvom trefných hlášok, zaslúžených 85%

Vlk z Wall Street (2013)

Wow, to bola jazda páni! Opäť na čele perfektný DiCaprio, ktorý posledné roky zreje ako kvalitné francúzske víno. Ťažko slovami popísať túto trojhodinovú jazdu, no jedno zaručene viem a to, že život Jordana Belfort bol riadny "nářez‎". Pre mňa jeden z naj filmov a radím ho veľmi vysoko v mojom rebríčku rovno vedľa Počiatku.. 95%

Klub poslední naděje (2013)

Silný príbeh v ktorom doslova žiari Matthew McConaughey. Ron Woodroof bol naozaj bojovník a to čo dokázal je až neuveriteľné z 30 dňov si doslova vytvoril 7 rokov života.. Určite jedno z prekvapení minulého roka. Život je naozaj nevyspytateľný a nie vždy zdravý rozum vyhráva nad zákonom.. 85%

Na život a na smrt (2013)

Silné prekvapenie na čele s famóznym Markom, ktorý opäť nesklamal a aspoň pre mňa sa stáva zárukou kvalitného movie. Lone Survivor mi trošku pripomenul film podobnej tematiky Zero Dark Thirty, ktorý podobne ako aj tento radím veľmi vysoko u mňa. Už len samotná myšlienka, že je to založené na true story, dáva tomu vysokú hodnotu a samotné prevedenie je aspoň pre mňa ★★★★★ .. 85%