Frajeři ve Vegas (2013)

Mnohí to tu odsudzujú a dosť zatracujú. Ja som to bral ako čistý "chill" s kvalitnými hercami na nedeľný večer a vyplatilo sa. Frajeri vo Vegas nám v trošku inom svetle ukazujú Vegas. Mnohí možno čakali niečo na spôsob Hangoveru, možno aj preto zostali sklamaní.. Pre mňa príjemná oddychovka (zopár vtípkov je naozaj TOP a človek ich zažije asi naozaj až vo veku 60+), ktorá je jemne ladená romantikou.. 80%

Legenda 17 (2013)

Pamätám si, že ako malý som mal ich samolepky nalepené na skrinke a tie mená mi moc toho nehovorili. Vďaka tomuto ruskému filmu som sa ale dostal do obrazu. Charlamov s Tarasovom boli legendárne postavy sovietskej zbornej a nebyť ich, kto vie ako by ten hokej v tej dobe vyzeral.. Legendárna výhra 3:7 na pôde domácich javorových listov, bola asi silná facka pre namyslených profíkov z NHL.. samotný film ponúka široký záber na Charlamova, ktorý to ani zďaleka nemal lahké a prešiel si naozaj kľukatou cestou. Zaujímavo vykresľuje aj Tarasova, ktorý bol možno svojím spôsobom podivýn, ale isto, iste úspešný tréner.. 90%

Insidious 2 (2013)

Škoda a to som sa tak tešil na pokračovanie Insidiousu. Je treba uznať, že prelínačka medzi 1-kou a 2-kou je zvládnutá skvele. Kto si pamätá priebeh jednotky a jednotlivé úseky je doslova v obraze a pekne mu to do seba zapadá. Bohužiaľ ale mne sa tam vytratil strach a celý film som márne čakal na niečo čo má "paralyzuje". Keď si spomeniem na jednotku a tu nabitú atmosféru, ktorá sa dala krájať, tak dvojka je predsa len slabší odvar toho. 70%

Žena v kleci (2013)

Napriek tomuto slabému hodnoteniu, ktoré tu je (71%) som milo prekvapený. Tento severský počin stojí za prezretie a určite ponúkne zaujímavú "story", ktorá má čo ponúknuť. Mnohí to prirovnávajú k Mužom, ktorí nenávidia ženy. Určitá podobnosť tam je vidieť a najviac to človek cíti v tej "severskej" atmosfére, ktorá tu riadne vyžaruje.. 85%

Poslední dny na Marsu (2013)

Priemerný sci-fi snímok, ktorý nič extra neponúkne. Už od úvodných minút bolo jasné, že tempo bude naozaj pomalé. Škoda, pretože vyzeralo to naozaj sľubne.. 60%

Rivalové (2013)

Neskutočná pochúťka pre každého fanúšika motoršportu. Kto vám bude sympatickejší, pedant a puntičkár Niki Lauda alebo burlivák a kúrevník James Hunt? Nech už je to jeden alebo druhý. Tento film vám ich ponúkne naozaj v plnej kráse. Bola to sezóna plná prekvapení, ktorú naozaj napíše najlepšie len sám osud. Pred Nikim klobúk dole, aj keď bol veľmi sebavedomý a dosť arogantný, ale to čo dokázal po tej havárii nemá slov.. Rád by som si pozrel aj film o mojom "favoritovi" Michaelovi Schumacherovi a verím, že by tiež mal čo ponúknuť.. 95%

Lovci duchů (2005) (seriál)

Vo veľa prípadoch mi to pripomína Akta X, no aspoň prvá séria je pre mňa priemerná. Určite sa tu nájdu solídne časti, ale zatiaľ som mierne sklamaný. Prvá séria 70%

Lítám v tom (2009)

Naozaj kvalita na čele s Georgom Clooneym, ktorý nehrá žiadneho lámača ženských sŕdc, ale presne naopak. Dokáže človek, ktorý neverí na lásku sa zaľúbiť? A ak áno, čo sa stane, ak si to konečne pripustí a zistí, že do nesprávnej "ženy"? Príbeh muža, ktorý mal naozaj hlavu v oblakoch a ktorý na záver utrúsil nezabudnuteľnú hlášku: " Väčšinu z nás doma uvítajú poskakujúci psi a pokrikujúce deti, naši partneri sa opýtajú ako sme sa mali a večer pôjdeme spať. Hviezdy pomalinky vychádzajú zo svojich denných skrýši a jedno s tých svetiel bude o niečo jasnejšie ako tie ostatné, bude to stroboskop na krídle môjho lietadla." 90%

V zajetí démonů (2013)

V jednom českom songu sa spieva: "kto sa bojí, nesmí do lese.." a presne o tomto by sa dalo hovoriť súvislosti aj s týmto filmom. Kto má naozaj strach a bojí sa, nemal by za žiadnu cenu pozerať tento film. Pre ten zvyšok je tu možno jeden z najlepších hororov za posledné roky. O tom, že atmosféra by sa tam dala krájať a celé to funguje je škoda písať, kto nevidel v plnej kráse a v skvelom ozvučení neuverí. Naopak opäť by som vyzdvihol dosť podstatnú vec a to, že The Conjuring je založený na skutočnej udalosti a to už je iná pesnička. Takže pozor na to, kto vás počas spánku ťahá za nohu.. 90%

Riddick (2013)

Fanúšikovia Riddicka môžu opäť jasať. Je späť v plnej kráse a nadväzuje na predošlé dva filmy. Trojka sa naozaj podobá jednotke ale má čo ponúknuť. Opäť skvelá akcia (hlavne úvodné prežitie v "divočine"), temnota, množstvo zaujímavých hlášok (Dopustil jsem se nejhoršího zločinu ze všech, nechal jsem se zcivilizovat.) a skvelý Vin Diesel.. 80%