Fargo (2014) (seriál)

Temny pripad je lepcejsi a neni tam tolik stupidnich lidi...

Pelíšky (1999)

Tohle asi nikdo neprekona....

Muž z oceli (2013)

Docela jsem si to uzil a to postavu Supermana nesnasim i v komiksu. 8/10

Příběh kmotra (2013)

Vida, blyska se na lepsi casy. Vetchy je momentalne jednim z nejlepsich soucasnych hercu vubec.

Sword Art Online (2012) (seriál)

To je tak neskutecne sladky, az je to nudny. Dokoukal jsem to s vypetim vsech sil, ale po cely serial jsem si neodpustil spoustu sarkastickych a detinskych poznamek. Nema to zadny napad nebo pointu, ktera by vas dostala, nema to uzasny scenar, nema to prehledne a pekne boje. I ta romantika je takova nedotazena, i kdyz chapu, ze trinactky z ni budou mit vlhky sny. A i kdyz je tam primo hektolitr slz, neni to vubec smutny nebo dojemny. Pro me je to naprosty a sedy prumer, kdy si na to pristi rok ani nevzpomenu, ze jsem to videl. Pred tim jsem videl novejsi verzi FMA a tohle se s nim nemuze ani v nejmensim rovnat.

Gravitace (2013)

Muzu jen podekovat reziserovi za uchvatnou a strhujici podivanou, u ktere jsem ani nechtel premyslet, co vsechno je a neni mozne, jako nekteri hnidopichove. Pred pul rokem jsem nahodou videl dokument o tom, jak srazka s malym predmetem velikosti sroubku muze byt smrtelna a ze prace mimo lod jsou koncipovane na nezbytne nutnou dobu, protoze skafandr na to staveny neni, kdezto napriklad raketoplan ano. To, ze doslo k nahode, ve ktere trosky mohly bezet po stejne trajektorii akorat s vyssi rychlosti, je uveritelne. Ja s tim problem nemam. Je to scifi film, neni to dokument. Kazdopadne ocenuji, ze Cuaron vytriskal z naruce prazdne slamy pytel zrni. Jiste si projekci zopakuji. Takovy zazitek mi zadny film za posledni dva roky neposkytl. 10/10

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Jeste nejsem uplne u konce, ale musim rict, ze to je jeden z nejlepsich anime serialu co jsem za posledni 4 roky videl. Tesne pred nim jsem shlednl ten starsi FMA a musim rict, ze tohle je o level vyse. Jak scenarem, tak grafickym zpracovanim a uchvatnymi, prehlednymi akcemi. Vyborne na tom je, ze to neni lehce predvidatelne, takze jsou tam i nektere WTF momenty:)