Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Červené hodnocení je dle mého názoru naprosto zasloužené. Komorní snímek se svižným tempem rozhodně nepostrádá atmosféru a jeho 86 minut je fajn strávený čas.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Fakt, že se to podobá skvělé "jedničce" jen názvem, mi vůbec nevadil, naopak sem byl hodně a musím dodat, že příjemně překvapen. John Goodman to zahrál absolutně na jedničku, ve vteřině dokázal změnit náladu z na*ranýho staříka na milujícího ochranitelskýho taťuldu, čímž mě bavil celý film. Závěr už můj dojem na film nijak neovlivnil, svůj obrázek sem si udělal už v průběhu a rozhodně si snímek u mě zaslouží 10/10 stejně jako "Monstrum" z roku 2008.

Underworld: Krvavé války (2016)

Pětka už bohužel nedosahuje takových kvalit, jaké měla série ve svých prvopočátcích. Ale pořád je to vcelku příjemné pokoukání na to, jak se tam mezi sebou povraždí pár upírů a lykanů, navíc je to moje guilty pleasure, takže pro mě bez problému přijatelná záležitost.

Ve jménu Krista (2016)

Ani nevím, jak jsem se k tomuhle filmu vůbec dostal. Dobře, tak teda vím, ale ten důvod tu z jistých důvodů nemůžu uvést. Každopádně jsem se...prokousal?.. první půlhodinou a pak jsem to musel utnout. Pokud mě někdo odmění dostatečným počtem neoznačených pětisetdolarovek, tak slibuju, že to vydržím až k závěrečným titulkům.

V.I.P. vraždy (2016) (seriál)

Zpočátku se mi zdálo herectví Patrika Děrgela velmi nucené, ale po pár dílech tento pocit zmizel. Dohromady jim to skvěle šlape, je to vtipné a ostatní známé tváře k tomu taktéž dopomáhají.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Film, kde je Liam Neeson obří tis? No tak to musí být buď totální ptákovina nebo absolutní pecka. Ale naštěstí, b je správně. Komorně obsazené drama nadějného režiséra J. A. Bayony se velice povedlo, už se nemůžu dočkat, co tenhle pán provede s druhým Jurským světem. Křivka mojí náklonosti k Felicity Jones má strmě rostoucí charakter, tady se mi velmi líbila. Takže za mě filmu nic moc nechybí, parádní pro celou rodinu.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Když jdu do kina, tak chodím většinou na jistotu, tzn. že už dopředu vím, že se mi film bude líbit, když už za jeho shlédnutí utrácím své 'těžce' vydělané peníze. Zbylé procento tvoří tipy od kamarádů (většinou jednoho ;D ) a na tyto filmy také většinou vzpomínám v dobrém. Apokalypsa měla patřit do prvního soudku, ale jak se ukázalo, nebylo to až tak ohromující, jak jsem doufal..bohužel. Na film jsem se nesmírně těšil a řekl sem si, že ani skutečnost, že jsem musel jít kvůli jistým okolnostem na český dabing mi kulturní zážitek zkazit nemůže. Bohužel jsem se asi spletl. Těžko říct, do jaké míry moje hodnocení ovlivnily česky mluvící postavy, jejichž hlášky, které jsem slyšel již v traileru, kde mi připadaly až epické, mi pak v kině přiváděly spíš stavy jako bolesti břicha způsobené záchvaty smíchu, které jsem musel potlačovat. Ne, vážně si to příště hodně pečlivě rozmyslím, než zase půjdu na dabing. Prostě mi to přišlo minimálně o třídu horší než například První třída, proto si to zatím 5* nezaslouží. Ale jsem člověk, co dokáže odpouštět, takže až X-meny uvidím v originálním znění, třeba tu poslední hvězdu přidám, kdo ví.

Za každou cenu (2016)

Taylor Sheridan je v mých očích vycházející superstar, ať už píše nebo točí, vždycky z toho vzejde velmi osobité, mistrovské dílo. Tentokrát si na pomoc vzal dvojici Foster, Pine, kterou bych klidně rád vídal na obrazovkách častěji. Jako třetí do party je tu také neméně osobitý Jeff Bridges, který se do role texaského rangera snad narodil. Pokud tento film zapadl, tak rozhodně neprávem! P.S. Jsem zvědavý, kolik Čechů by vytáhlo bouchačky a začalo po pachatelích střílet, kdyby viděli probíhající bankovní loupež. Myslím si, že odpověď znám.

Zakladatel (2016)

Velmi sympatický životopisný snímek se skvělým obsazením, zvláště bratři Mc jsou k sežrání.

Ztracené město Z (2016)

Takhle se mi líbíš, Roberte, s pořádným plnovousem a ne jako nějaký uhlazený hezounek! Herecky naprosto perfektně zvládnutý, knihou inspirovaný příběh, který vás vezme hluboko do jihoamerické džungle, mě velmi bavil. Až na Toma Hollanda, který mě..no..trošku štval, což mu zrovna nepřilepšilo v rozhodování, jestli se mám zúčastnit premiéry jeho Homecomingu nebo ne, ale jsem si jistý, že mých případně ušetřených 129Kč se na tržbách nijak zásadně neprojeví. Trošku vlažné vyprávěcí tempo a občasná hluchá místa jsou hlavní důvod, proč jsem nakonec jednu hvězdičku ubral, i když jsem dlouho váhal. Ale..ten Robert Pattinson vážně zaválel.