Iron Man (2008)

Zrození Marvelovské legendy v přímém přenosu. Vše stojí a jak to bývá u těchto druhu filmů, primárně na efektech, kterýma se zde nešetří a také na obsazení. Zde všechny o x hlav převyšuje Tony (R. Downey jr.), Charakter, který jeho postava má, úžasně dokáže vyšvihnout a k tomu jeho vzezření, které vše dokresluje. Jasně, že doporučuji.

Dracula (2020) (seriál)

Od nechutností a trochu srandy až k promyšlenému a sofistikovanému konci. Prožil jsem za ty tři díly skoro všechny možné emoce od negativních až po ty pozitivní. Trochu bych vyčlenil třetí díl, který mi moc do kontextu nezapadá, ale to bych všechny nechal přijít o to nejlepší v mých očích. Pro plno lidí to bude velmi rozpolcené, ale já si v tom to svoje našel a mohu doporučit. Mimochodem super výkon od Drákuly (C.Bang).

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Většinou tyto snímky dle událostí, které se staly, mě musejí chytit za pačesy a zatáhnout do nitra příběhu, jinak se to vždy negativně projeví v hodnocení. Jako i v tomto případě. Příběhu chybí duše, vše je takové kostrbaté a neučesané. Dějové lince chybí ucelenost a lepší plynulost. Jsme totiž v hozeni do určité doby tam dlouho setrváváme a pak šup pár let dál. Také bych očekával více vyprávění o tom, když obě tenistky prorazili do světa profi tenisu. Jak se vyvíjela jejich rodina případně jejich charaktery, které se díky mediím atd. lehce či více změnili. Bohužel je na škodu, že otec Richard není vůbec sympatický týpek, ale dost otravný pedant, ke kterému jsem si nemohl najít žádnou cestu (bohužel jeho povahu neovlivníme, musí se vycházet z toho jaký skutečně byl, ne každý je Mirek Dušín). Abych jen nehanil, výkon Willa a hlavně hereček, které ztvárnili obě mladé sestry Williamsovi je velmi povedený. Když to vezmu kolem a kolem, tak je to na velmi mírné doporučení.

Vlhká místa (2013) odpad!

Jestli je knížka tak špatná jako film, tak jí snad radši spalte. I psaní této recenze je ztráta pár minut života. S filmo tvorbou to nemá nic společného, jelikož ta neuspořádaná série scének, které byli některé i dost za hranou, si nemůže říkat film. Mohl bych tady chrlit lávu a sypat popel x řádků, ale raději si pustím něco lepšího. Odpad a nedoporučuji.

Hellboy (2004)

Fajn popcornová zábava, ke které se člověk může jednou za čas vrátit. K tomu velké plus za obsazení Rodena. Nemohu jinak než doporučit.

Dvojitý rande (2017)

Ani pořádný horor, ani komedie, takto bych film pojmenoval. Nejprve jsem čekal, něco na způsob Blbí a blbější a vážně, trochu humoru, celkem příjemné charaktery, které si člověk oblíbí. Bohužel sranda se zde vyskytuje velmi dietně, což jsem zjistil velmi záhy. Na závěr dojde teda i na tento ´horor´, kde spíš je to parodie na hodně céčkový žánr mezi hororem a blbostí. Nedoporučuji.

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Dokument jsem shlédl na doporučení, bohužel jsem nedostal nic, kromě sestříhaného materiálu a trocha povídání.  Vše co dělá dokument dokumentem zde selhává, ale zase musím vzít potaz, že se jedná o poctu člověku, který dokázal něco neuvěřitelného. Proto dávám průměr.

Zpřítomnělí (2019) (seriál)

Byl jsem mile překvapen co se týká první série, která mi dala kriminálku na sci fi podloží. K tomu solidní zápletka a dobré obsazení. Kdyby byla jen jedna série, odešel by seriál s plným počtem bodů, bohužel druhá již značně pokulhává a poslední 2 díly jsou již velmi přitažené za uši a rozporují všemu co se událo během předchozích 10 dílů. Proto nemohu jinak než dát jen průměr a jen lehounce doporučit.

Mrazivá past (2021)

Klasický akčnák, kde vlastně vybočuje pouze velmi otravný a nesmrtelný záporák, který mi dost výrazně brnkal na nervy. Což je dvousečné, jelikož herecky zahráno dobře, ale po stránce scénáře až moc přehnané. Kdyby se mě někdo zeptal, zda bych Mrazivou past doporučil, musel bych sdělit negativní stanovisko.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Tak tohle by se dalo pustit znovu. Marvel prostě umí, to nejde upřít. Efekty, kterýma je příběh doslova prošpikován, jsou na velmi vysoké úrovni. Pro mě neznámí herci až na jednoho (Kingsley) jsou příjemní a jejich charaktery jsem si oblíbil. Vše solidně běží a šlape a jen mi zde chyběl takový ten wau efekt, případně něco, co by mě doslova ohromilo. Proto dávám plné hodnocení, ale do mých top filmů se průnik nekoná.