Akta X (1993) (seriál)

Pravdou je, že série nad 5 jsou slabší, ovšem počáteční série jsou mysteriózní extází!

Kill Bill 2 (2004)

Dvojka je o hvězdičku lepší než vol.1, ale naprosto souhlaím s Tosimem. Celá tahle věc ať už jednička nebo dvojka na mě působí hluše. Dlouhou dobu jsem se oběma dílům vyhýbal, protože mi bylo řečeno, že to není hodno režiséra Pulp Fiction, ale nakonec jsem se odhodlal no a opravdu je to silně pod průměrem. Snaha Tarantina o to, aby každý jeho snímek byl legendární, už začíná vyznívat dosti okatě a hrubě se mu to nedaří. Někdo mi mohl říci daří se mu to dobře, ale přátelé vždyť točí ,,sračky!"

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Nejlepší německý film všech dob! Dokonalé skloubení smrti a touhy po splnění si snu, který chybí k tomu, abychom zaklepali na nebeskou bránu, protože o splnění snu celá ta ,,šaškárna" na zemi přeci je!

Čas probuzení (1990)

Penny Marshall předvedla krásnou a lidskou podívanou, která je podtržena kamerou Miroslava Ondříčka. Bravo!

Dr. House (2004) (seriál)

Současné, brilantní, vtipné a nejlepší. Tak tato slova se spojují v tomto seriálu, který v současné době nemá konkurenci. Hugh Laurie působí jako House, MD. rozený a naprosto přirozený, ostatní herci také předvádí skvělé výkony, které jsou v mnohých seriálech vystavěné pouze na jednom či dvou hercích, zde ale všichni předvádějí seriálové herectví vysoko nad průměrem. A co se týče nápadu a zpracování je v některých dílech tak šokující, že se dá sledovat se zatajeným dechem, i když jde ,,pouze" o seriál z nemocničního prostředí. Rád bych jmenoval díl Neviditelný nádor, který mě naprosto uchvátil a vůbec všechny díly co točí Deran Sarafian jsou vynikající. A soundtrack mě inspiroval k poslechu interpretů v něm účinkujícím a nedá mi každý den si ho neposlechnout.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Podle mého nejlepší seriál všech dob. Žádný seriál nedokázal tak citlivě a humorně podávat hrůzy, ve kterých se vojáci a lékaři polní nemocnice ocitali každý den. Černohumorné díly a díly s vážnými zápletkami plus skvělé obsazení vytvořily nezapomenutelnou podívanou. Jedny z nejdojemnějších chvil, které jsem ve filmu viděl... smrt milovaného plukovníka, která zasáhne nejen osazení nemocnice, ale také diváky, kteří po dlouhé době sledování cítí ztrátu také a v závěrečném díle ukládání vzpomínkových věcí do bedny pro další generace. NAPROSTÁ DOKONALOST

Spalovač mrtvol (1968)

Nejmrazivější záležitost všech dob. Společně s nejlepším hereckým výkonem české kinematografie a velmi vysoko stojícím i ve světě. Nezbylo mi než uvěřit, že pan HEREC Rudolf Hrušínský st. opravdu všechny spasí. Nechci opomenout také výborně odvedenou režii Juraje Herze, který dokázal krásně vybarvit postupně se měnící duši pana Kopfrkingla.

Šimon a Matouš (1975)

Velmi vydařená komedie, ve které se skvěle bavíte a řekl bych o chlup více než se Spencerem a Hillem. Srovnávat je, je možné, ale ne v rovině humoru, ale vzhledu a to je asi vše. Tito dva jsou komediálnější než S. a H. Humor a groteska v tomto případě jsou nápaditější.

Halloween II (1981)

Rick Rosenthal dokázal velmi úspěšně a kvalitně navázat na Carpentrův první díl, bohužel bylo to i poslední kvalitní pokračování v celé řadě Halloweenského ,,fenoménu".