Případ pro zvláštní skupinu (1989) (seriál)

U starých seriálů jsem na trapné chvilky zvyklý. Zde je úroveň příliš nevyrovnaná; i když i na tento seriál se dívat dá, přinejmenším díky obvyklé plejádě dobrých herců.

Plán 9 (1959)

Doporučil bych napřed se podívat na film "Ed Wood" od p. Burtona. Když jsem byl zasvěcen napřed, vychutnal jsem si originál lépe.

Slečny přijdou později (1966)

Jsem fanoušek českých čb detektivek. Tato je však velice slabá. I když tam hraje můj oblíbenec p. Šmída, tak film je tak špatný, že ani těch několik ojedinělých lepších herců tam nemá šanci vynikat.

O makové panence (1972) (seriál)

Já bych se tak rád díval s dětmi na tyto pohádky mého dětství a znovu si připomenul tu idylu a nevinnost. Ale jim - spratkům nevděčným - se to už bohužel nelíbí a chtějí se koukat na ty nové seriály, které se zase nelíbí mně...

Alois Nebel (2011)

Na film jsem šel s tím, že nebelovské komiksy znám a celá léta mám stále raději zejména tvorbu p. Švejdíka, ale i p. Rudiše. Nebyl jsem zklamán. I film je dobré médium pro jejich kombinaci Jeseníků, železnice, nezávislé kultury a germanofilství. Moc pěkná grafická stránka filmu. Věřím, že film se stane součástí zlatého fondu české kinematografie a bude léty zrát. Oceňuji i tradičně vynikající hudbu: pro mě to byl asi nejsilnější zážitek vůbec z toho snímku, když nechali paní Rottrovou a p. Neckáře, tyto dva důvěrné známé a slavné hlasy, zpívat zcela civilně současnou hudbu. Mezi českými snímky je myslím Alois Nebel unikátní i tím, že v něm není ani jeden vtip:-)

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Souboj náklaďáku se stíhačkou. Když Bruce W. je ten v náklaďáku, kdo vyhraje? Nic jiného si z toho filmu nepamatuju, ale za tu scénu náklaďák x stíhačka ho přesto nezatratím.

Skandální odhalení (1994)

Dávají to v TV pořád, jenom to každým rokem pomalu klesá na horší a horší kanály. Ale stejně se na to vždycky musím dívat. Ta strhující bitva v korporaci. Po těch letech už je dnes zcela jasné, že ty legrační scény s virtuální realitou nebo mudrování o výrobě CD přehrávačů byly jenom a jenom dobovými kulisami. Zábavné umění má však být dobově stylizované, patří to k jeho zábavnosti. Zůstává výborně vyprávěný příběh z pracovního prostředí o dospělých lidech.

Výkupné (1996)

Tento - jinak nijak zvlášť nápadný - film hraje na trochu hlubší a jednodušší strunu v divákovi - takové té touhy, být silný drsňák. Asi by tak neměly být všechny filmy. Pro mě má však jedinečný efekt: kdykoliv ho jen náhodou zahlédnu v TV (a dávají ho často, asi není moc drahý), tak mě zcela strhne a musím ho dokoukat.

Pumelice lesní moudrosti (1997) (divadelní záznam)

Jeden z vrcholů českého humoristického skeče vůbec. Zejména sledování ME 1996.