Ostrov (2005)

PRO MUŽE:Když už distributor tupě vyžvanil téměř celý děj i se zápletkou – malé poděkování za to, že nevyblil i závěr, můžeme se mrknout na samotné provedení. Sice jsem měl celou dobu neodbytný pocit, že tohle všechno jsem už někde viděl, ale což, natočené je to svižně a honička uprchlíků vyniká tempem i brutalitou jinde fuckt nevídanou. Je to jen dobře, protože není čas se rejpat v příběhu, kde dostává logika na prd*l stejně, jako farmáři u Chlumce. Vizuálně zajímavé, řemeslně neodfláknuté, akčně nabité, dost blbé a klišovitě sr*čkoidní happyend. Fuj tajbl. Slabé 3* a dost dlouho se to tvářilo na 4-5.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Občasná pastvička pro vaše očička, madame, ždibec romantiky s nulou erotiky v králíkárně na orgány. A ten závěr, tak ten se vám bude líbit. Blink. Blink.          HLÁŠKA:Co je to Bůh? Když po něčem toužíš, zavřeš oči a přeješ si, abys to dostal, Bůh je chlapík, co to ignoruje.// Já poznám, když mi lžeš. Směješ se pusou, ale očima ne.

Desserts (1999)

PRO MUŽE:Dívat se na podobné dílko, když se zrovna zadařilo x hodin se necpat, je velmi slušným varováním a provokačkou pro Pavlovovy reflexy i když člověk není na sladké. Poučení: Courat se všude pokud možno nažranej, aby člověk nepodléhal snadno neobvyklým svodům. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Čekal bych, že se to přihodí spíše vám, madame, než mladému muži ve filmu, na druhé straně mužský jsou prasata schopný sežrat i něco ze země, kdežto vy, jistě distinguovaně debužírujete pouze v přítmí své oblíbené cukrárny.

Pláž (2000)

PRO MUŽE:Za posledních 10 let natočil Leonardo řadu vynikajících filmů, takže jsem si říkal, že když jsem přežil Titanic (ve filmu, zas tak starej nejsem), přežiju i Pláž. Očekával jsem sladkobolnou romantiku a ejhle, vůbec to nebyl špatnej film a rozhodně žádná těžká ztráta času. Útěk do pozemského ráje. Ale i tam vládne řád. Řád lidí, ale ne lidský. Jednu věc vám nikdy, nikdo nemůže vzít. Vzpomínky. Někdy bohudík, někdy bohužel.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Ta čírota, ta oplocha, to ftáctvo nebecké, ty opláčky, ty rypišky. Čekrásná fóda, mnogo mladych čelověků na bíči. Mós checké, madame, bude líbit.          HLÁŠKA:Bangkok, brána do jihovýchodní Asie, kde se dolary a marky přeměňují na falešný hodinky a pravý jizvy.

Bankrotáři (2003) (TV film)

PRO MUŽE:Bankrot, věřitelé v patách, manželka na mrtvici a hle spasitel. Poukaz na dovolenou. Zvláštní hotel. Podivní hosté a ještě podivnější personál. Naprosto skvělá komedie plná hlášek a inteligentního humoru. Obsazení z říše snů – Donutil = skutečná herecká lahůdka, Somr, Němec a Dulava . výborné výkony sloužící celku. Scénář i provedení připomíná slávu Saturnina. Proč není za 5*? Byl by to lepší film, než inscenace a k hereckému koncertu patří i paní Bohdalová, žel střídá dobré i slabší chvilky a pak naprostá tragédie vyhřezlá z nejspodnějšího patra subanální herecké ochotničiny jménem Dejdar. Bože to je vemeno. Trochu se mu navíc blíží svým přehrávaným a do noblesy snímku se nehodícím projevem Postránecký. Zkrátka jak jeden debil dokáže v závěru strhnout dobrý film do rekta kinematografie. Skvěle jsem se bavil, chtěl bych dát 5* ale závěrečná dejdarovina – fuckt nejde dát víc jak 3*         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Milá a celkem vkusná záležitost, která na vaší tváři, madame bude kouzlit mnoho úsměvů. Je tam rozhodně, co si vychutnávat. No a tu závěrečnou honičku nějak přežijete. Doporučuji          HLÁŠKA:a)Pane premiére, nedávno jsem četl, že se vám úplně kompletně položila celá vláda, to je pravda? b) Nejenom vláda, taky ekonomika, zahraniční politika, školství ... a)Óo samé mínusy, nějaké plus by nebylo? b) Do plusu šla kriminalita, taky inflace, nezaměstnanost a státní dluh. Takový je výsledek mého mnohaletého politického snažení. Totální rozklad státu. a) Ale pane expremiére, přece jeden člověk nemůže přece takhle totálně rozložit celý stát.To by musel bejt ale jó šikovnej. b) Vypadám snad nešikovně?//b) Všichni v národě i ve vládě jsou přesvědčeni, že jsem odešel z politiky a následně i ze života a to na věky. Zachovat se jako gentleman, to byla má výzva všem, kteří státu škodí. a) No jo, ale kdyby takhle gentlemansky odešli všichni politici,kteří škodí státu, pak by padly celé vlády. b) No jistě, to v Čechách neznáte??!

Krvavý diamant (2006)

PRO MUŽE:Pro všechny ochránce černých menšin je film úžasnou ukázkou jak se tato squadra chová, když je většinou. A to především k vlastním negerským bratrům. K sestrám a dětem taky. Kanibalismus je sice pa, ale opékání poražených až tak moc ne. Zvěř a kalešnikov, nikoliv Michail, ale AK 47. Vždy patřily k sobě. Místo zlaté horečky – diamanty. Lesklé kamínky s nedohledatelnou minulostí. Úžasné platidlo, nejtvrdší měna a nejtvrdší kámen. Není moc šutrů, kvůli kterým by zařvalo víc lidí, než kvůli diamantům. Nejlepší hever světa, nic neroztáhne babě nohy tak spolehlivě, jako démant na zlatém kroužku. Sierra Leone rok 1999 – masové vraždění, mrzačení lidí, masakry. Další revolucionáři, samopaly v rukách dětí. TJA. To je Afrika. Je a byla. Naturalistické a brutální scény, slušná dávka napětí a příběh naroubovaný na skutečné reálie. Doporučuji         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Jak vypadá milion lidí? Uprchlický tábor. Stany od obzoru k obzoru. Jedna minuta na CCN, jen jednou. Mezi sportem a počasím. Realita všedních dní. Země plná bezdomovců. Jenže, když se přidá Leonardo di Caprio – skvěle ztvárněná hlavní role – a dobrý scénář s profíkem na režisérské stoličce, dobrodružné hledání a úchvatná příroda, pak je na co koukat. Hromady mrtvol v bojových scénách a masakry vesničanů asi nebudou to pravé pro vás, madame, ale love story, která domalovává hlavní příběh otce a jeho hledání rodiny... to vše by se vám mělo líbit a to hodně. Doporučuji.          HLÁŠKA:Na takový řeči si tu dávej bacha, v Americe je to cink, cink, ale tady je to cink, prásk!// Tohle je moje země. Byli jsme tu před váma a budem tu i po vás.// Takže ty ses rybář, jo? A co chytáš nejvíc? Ryby.//Srdce mi říká, že lidé jsou ve své podstatě dobří, zkušenosti opak//Já chápu, že bílí chtějí naše diamanty, ale nechápu jak si tohle můžou dělat naši vlastní lidi. Znám slušný lidi, kteří tvrdí, že je v nás něco špatně, že to máme pod černou kůží a že je lepší když nám vládnou bílí.

Tlusťoch a Chlapeček (1989)

PRO MUŽE:Vše, co jste chtěli vědět o vzniku atomové bomby, ale báli jste se zeptat. Generál Leslie Groves – mozek dokonale zelený, ale schopný uhlídat a ukočírovat pytel vědeckých blech – vynikající Paul Neuman. Otec atomové bomby Oppenheimer měl evidentně určité pochybnosti o tom, co přivádí na svět, ale i tak přes veškeré porodní bolesti spatřila jaderná zbraň světlo světa. A snaha mít moc a kontrolu nad tím, co stvořil .. ukázková pošetilost. Film není až tolik dokumentem, jako dramatizací úsilí vědců a jejich morální zodpovědnosti za vlastní činy. Film končí momentem, kdy začíná jaderný věk. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: “Někteří muži mají na Zemi určitý úkol, paní Oppenheimerová. Dobrá žena to pozná a s radostí svému muži prošlapává cestu.”gen.Groves. Věřím, že z podobné věty by se každá středně emancipovavá pipina mohla vzteky pominout. Patříte mezi ně i vy, madame? Nečekaně silný film s výborným obsazením, nosným tématem, trochou love story a velkou spoustou otázek.          HLÁŠKA:Existuje jedno slovo, které nechci nikdy slyšet. To slovo je nemožné.// Vždycky jde o prdel, buď ji nakopeš,nebo ji lížeš.// Můžeme této zemi dát největší klacek na světě.//Něco o té naší bandě, držte je pohromadě dost dlouho a dojdou až na konec cesty.// Kde je? Vzadu na verandě, zřejmě si léčí provinilé péro.// Přestaň si hrát na boha, protože to neumíš a to místo je už obsazené.

Na lovu (1980)

PRO MUŽE:Pro normálního chlapa s choutkama na něco kozatýho s kun*ou je výlet do gay clubů těžkou exotikou. Fajn, že podobné zájmové skupinky existují, zbyde víc řeziva pro nás. Policajtík, který přežije sdělení, že vypadá jak oběti sériového vraha, co všechny byly bukvičky, má makat v přestrojení. Takovém hodně spešl přestrojení. Kožené hadry s dírou na pr*eli. Těch gay scének hraničících s pornem je ve filmu tolik, že to místy připomíná Caligulu, v době, kdy vyhynuly ženský. Gay kluby pro milovníky příběhů z kožených kalhot tu jsou zpodobněné jak dokonalé předpeklí, nebo peklo samo. Ještě, že film vznikl rok před objevením AIDS, jinak bych ho podezíral z homofobie a honu na homodějnice. Na rozdíl od ostatních se domnívám, že kromě klišovitě kontroverzního vyservisování pod čumák (ano je tam m a ne r ) problému homosexuální promiskuity je film především naprosto mizernou kriminálkou s nelogicky debilním koncem, ale po celou dobu s excelentním výkonem Al Pacina. Pokud se hodláte seznámit se svéráznými gay kluby v bezpečí svého domova, pak do toho, jinak nemohu než nedoporučit.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Hošánci – film pro vás a o vás. Druhé vánoce – víc koulí ve filmu, než na vánočním stromečku. A ty chlupaté prdýlky, to budete šílet. A ty rafinované kožené kalhotky – bez kapes – a s tolika otvůrky. Na začátku filmu to vypadá, že kolik erotických pomůcek máš, tolikrát jsi buzíkem. K tomu ten zneklidňující zvuk tření kožené galanterie.. jůůů. Jen ten rejža, chlapec jeden eanej, ten to trochu přepísk, vypadá to, jako kdyby všem hučelo v homokládě a kromě hry “každý s každým kdykoliv a jakkoliv” neuměli cukroušci nic jiného. A to je hnusná pomluva Fůůj          HLÁŠKA:Toho znám takýý, kolujou o něm samý hezký věci.// Na co to je? Modrej šátek v levý kapse znamená, že ho chceš vykouřit, v pravý, že kouříš. Zelený v levý kapse, že jsi pasák, v pravý, že za to platíš. Žlutej v levý kapse, že máš volnej pokoj, v pravý, že žádnej nemáš. Červený...

Vyvolávač deště (1997)

PRO MUŽE:”Měli by ho zastřelit. Když chlap mlátí manželku hliníkovou pálkou, měli by ho zastřelit.” Ano i takovými ideály může vstoupit do praxe mladý nadějný adept advokátního řemesla. Vůbec nechápe, jaké měla štěstí, že nepoužil pálku ocelovou nebo některý z oblíbených nástrojů cechu řeznického. “Kdyby mou dceru někdo mlátil tak, jako tebe tvůj manžel, přísahám, že bych mu zlomil vaz.” Tak to už je vysloveně faux pas. Od právníka. Měl vzít buď její případ, nebo nohy na ramena. O rozvod požádat nemůžu, zabil by mně. Komu není rady, že? Po 20 minutách je jasné, že s podobnými názory bude brzy v pěkném průšvihu. A taky, že jo. Nastoupit u firmy o níž si vzápětí lze přečíst v novinách.... v souvislosti s vyšetřováním FBI a daňovými úniky, ovlivňováním poroty, účetními podvody to také není ideální vstup do profesního života. Samotné ztvárnění procesu je díky klišovitě černobílým postavám a jejich přehrávání bohužel spíše kabaretní fraška, než drama. S výborným obdobným snímkem Rozsudek se nemůže srovnávat ani omylem. Slabé 3´*         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: “Přísahu jsem složil do rukou hlupákovi a zaručil se za mne lump.” Ano, madame, i tak může začít kariéra. Ale i hrdý orel začínal svůj život nejprve jako oskořápkovaný žloutek a pak ochmýřené pískle. Tento holobrádek hozený do vody sice chvíli vypadá jak zednická cihla, ale nenechte se mýlit, i začátečníci mají své dny. Skvělé obsazení, pomalejší tempo, zajímavý příběh. Doporučuji.          HLÁŠKA:Jak poznáš, že advokát lže? Něco říká.// Jaký je rozdíl mezi advokátem a děvkou? Děvka z tebe po smrti přestane tahat prachy.//Všem se líbí fóry o advokátech, nejvícž advokátům.// ANI PEKLO NEZNÁ TAKOVOU ZÁŠŤ, JAKO PONÍŽENÁ ŽENA.

Oko bere (2008)

PRO MUŽE:. Komu karty v ruce šustí, toho pán bůh neopustí. Komenský kázal – škola hrou – nevím, jak moc by byl nadšený z učitele, který bandu studentíků vycepuje tak, že rukou společnou pouští žilou kasinům ve Vegas. Pedagog a prachy. Moc hezký kroužek zájmové činnosti, teorie pravděpodobnosti a její aplikace v praxi. Pak že matika je nuda. Jak se to zpívá...? Statistika nuda je, má však cenné údaje.... jo a u stolu s Black Jackem obzvášť. Velmi povedená záležitost. Každý, kdo má rád čertovy obrázky tak jako já, musí tento exkurz do světa karbaníků ocenit. Škoda, že stupidní Amíci neznají lepší hry, než přiblblý poker a debilní Black Jack (české oko, očko jen s víc kartama), mohla být větší pr*el. I tak doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Když se daří tak, že se chechtáky jen řinou, pak může člověk kapku zpitomět. Las Vegas má tu moc. Potom je , madame, fuckt důležitý si to včas uvědomit. Obvykle se vyskytnou včasné varovné příznaky, jako třeba, že zvednete kolejní telefon a dožadujete se hotelové služby. Raketově nahoru, ještě rychleji dolů, život je hra a je jen na vás, jak to dokážete sehrát..

Milan už jde (1993) (pořad)

Nejen divadlo Sklep, ale i divadlo VRATA dokáže vytvořit v čele s Čvrtníčkem pásmo dokonale šílených, absurdně brutálních skečů a parodií. Konkrétně kousky Svatba a Vycházka patří k tomu nejlepšímu z ptákovin, které kdy spatřily světlo světa v české kotlině. Jedna z perel, které byste rozhodně měli vidět, jen je škoda, že některé mladší a ke vzdělání plaché exempláře možná část narážek a parodií nepoberou.