Červený trpaslík (1988) (seriál)

„Jenom sympaťáci umírají mladí!” No povedzme si na rovinu, ktorý fanúšik Červeného trpaslíka si nikdy nedal Maratón Red Dwarf alebo sa nepokúsil ukuchtiť kura Vindaloo??? Bez toho si už ani rok neviem predstaviť. Červený trpaslík je jeden z najgeniálnejších sitcomov všetkých čias. Ach, ten suchý humor...tomu sa nič nevyrovná. Seriál si nemožno zamilovať po jednom či dvoch dieloch. Človek potrebuje vidieť aspoň dve celé série aby tomu prišiel na chuť a je pravda, že to buď začne neskonale zbožňovať, alebo to jednoducho znechutene vypne a bude sa snažiť zabudnúť na to, že pri tom premárnil drahocenné minúty života... Ja už asi navždy budem patriť k prvej skupine a musím podotknúť, že zo širokého okruhu mojich známych som na Červeného trpaslíka nenahovorila nikoho a občas som si vyčastovala poznámku, že som chorá keď sa mi čosi také páči. A viete čo? Je mi to jedno...ten seriál bude mať vždy v mojich očiach najvyššie hodnotenie. Je to trápne?...áno. Je to nelogické?...áno. Je to občas hlúpe?...och, áno. Je to neskonale božské?...bez debaty... Seriál si našiel svojich skalných fanúšikov, vyznávačov, dokonca fanatikov. A to má svoj dôvod. Lister: "Co to proboha dělá Mahátma Gándhí? A proč cvičí boj zblízka s jeptiškou?" Rimmer: "To není jeptiška. To je podplukovník Matka Tereza."

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Bála som sa toho a zároveň som sa nemohla dočkať. Malo to svoj dôvod a absolútne nie som sklamaná. Päť hviezdičiek a vôbec nie za to, že je to Červený trpaslík, ale za to, že je to ten Červený trpaslík, ktorého poznám a milujem (pevne dúfam, že si každá časť kvalitu udrží, asi by som neprežila, keby som mu musela odobrať hviezdu...)........ A teraz, keď už som si pozrela všetky časti X (najmenej 20 krát), môžem len konštatovať, že žiadna hviezda dole nepôjde. Som nadšená a od radosti sa až trasiem v ústrety 11.sérii! =D

Daredevil (2003)

Pred dvoma rokmi som to v polovici znudene vypla a dopozerala som to až včera. Musím len skonštatovať, že som o nič prevratné neprišla a druhý krát si to už nepozriem. Fakt nemám rada Bena Afflecka, sorry všetkým, ktorí ho radi majú.

Detroit Rock City (1999)

Uletená komédia prešpikovaná rockovou klasikou? Kedykoľvek a s radosťou!! FIlm pobavil a donútil ma dva týždne počúvať len KISS...

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

DOKONALÉ... môj prvý pocit a časom sa len umocňuje. Teraz mám chuť napísať aspoň desať ďalších superlatívov, tak aby to bolo trochu zaujímavé, pokúsim sa ich začleniť do textu. =) ...Jedna miestnosť, dvanásť mužov, film založený čisto na dialógoch, takmer nulová akcia a predsa napínavejšie ako ktorýkoľvek thriller. Otázka : Ako je to možné? Odpoveď : Dva dôvody : 1) Keď sa zrodí tak perfektný scenár, je možné všetko. 2) Keď sa stretnú tak úžasní herci aby odohrali ten ohromný scenár, nemožné sa zopakuje... Dá sa to pozerať so zatajeným dychom, dá sa pritom stáť uprostred miestnosti a kričať do telky, dá sa pri tom plakať, dá sa hnevať, dokáže vás to rozhodiť, ohromiť, prinútiť otvoriť ústa a nechať ich dokorán. Tak ešte zopár tých chvál : vynikajúce, úchvatné, obdivuhodne natočené. 5*

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Ako môže byť niekto takto dokonalý? On je...chodiaca legenda a pritom sa o to ani sám nesnaží, možno o tom ani nevie! Je jednoducho sám sebou, s ničím sa nehrá, proste si len príde na javisko, začne rozprávať a ja len čumím! A nemôžem dýchať od smiechu. =) Dylan Moran nikdy nehral Bernarda Blacka - on ním bol od začiatku a stále ním je! Žiaden človek by tak vytrvalo nemohol hrať stále jednu postavu, on je fakt taký! A to je na ňom najlepšie. Už som počula názory, že je príliš afektovaný, čudný a dokonca trápny (je trápne už len napísať takýto nonsens) ale on je presný opak... A potom ho nemilujte! =) Monster je pre mňa vrcholom stand-up vystúpení. Jimmy Carr, Gad Elmaleh či iní...existuje veľa dobrých stand-up komikov, ale asi som sa pri nikom nedostala do takej pohody ako práve pri Moranovi.

Hamlet (2009) (TV film)

Skutočne luxusné, nevšedné a mimoriadne zaujímavé, moderné, novodobé spracovanie Hamleta. David Tennant je tu absolútne dokonalý, skutočne sa stal Hamletom a je vidno, ako si to užíva. Videla som tri spracovania tejto hry a až v tejto štvrtej variácii som našla perfektného Hamleta. Je to znepokojivé, dramatické a pritom aj komické a v určitom zmysle bizarné. Dokonalé... pre moju obľúbenú Shakespearovku len 5*!!

Hannibal (2013) (seriál)

Po štvrtej časti už musím konštatovať, že sa mi to páči a baví ma to stále viac a viac. Hugh Dancy je ako mladý Will Graham prekvapivo veľmi presvedčivý a dodáva postave šťavu, ktorú som doteraz nevidela ani vo filme ani v knihách. Mads Mikkelsen ma maximálne potešil, radosť pozerať! Zatiaľ je teda všetko nadpriemerné až vynikajúce, atmosféra na jednotku! Predbežne päť hviezdičiek a uvidíme, kam sa to uberie... __ Priebežný doplnok: po 10. časti som stále nadšená a mám taký pocit, že moje nadšenie sa už bude len stupňovať. To napätie už nejde ani pokrájať, to proste visí vo vzduchu, je také husté že sa tam sotva drží. Perfektné! __ Po prvej sérii číra a absolútna spokojnosť.

Hon (2012)

Absolútne neuveriteľný emocionálny šok! To som si práve prežila. Chce sa mi plakať, chce sa mi kričať a mám pocit, že upadám do depresie. Ak to bol zámer, tak vyšiel dokonale. Napísané je to neskutočne! Napísať takéto peklo na zemi, skutočný pád až na samé dno ľudskej psychiky...a potom to ešte zrežírovať tak, aby si pri tom človek takmer vytrhal všetky vlasy...skláňam sa Thomas Vinterberg. Mads Mikkelsen hral tak presvedčivo, až som si uprostred filmu musela googliť, či to náhodou nie je jeho životný príbeh. Dokonalé všetko. Po každej stránke, ani jedna výhrada, srdce až v krku a už si ani nepamätám, aké to je dýchať zhlboka. Majstrovský kúsok...Bodka

Chata v horách (2012)

Po dlhom-predlhom čase sa objavil horor, ktorý mi ponúkol absolútne, perfektné "všetko". V dobe, keď už sa zdá, že hororové filmy nedokážu prísť s niečím novým a väčšina "novodobých hororov" je na smiech, tento sa ani nesnaží tváriť vážne. A konečne poriadny záver!!! Žiadnych tristo otvorených koncov pre tisícky možných pokračovaní, ktoré by to všetko len zničili. Bola som taká šťastná, smiala som sa, užívala si to. Keby sa raz za čas objavilo čosi podobné, vôbec by som nebola proti.