• Western

12 hrdinů (2018)

Propaganda so všetkým, čo k tomu patrí. Tony pátosu, remeselná rutina a herci, ktorých to nebaví (aby ma niekde nudil Shannon, to už je čo povedať). Počas akčných scén je to celkom zábava, ale tú hlušinu medzi nimi ako-tak zachraňuje iba afgánsky veliteľ so svojráznym prístupom k životu, ktorý je jedinou živou postavou vo filme.

Tiché místo (2018)

Najlepšia shyamalanovka, ktorú nenatočil Shyamalan. Výborný nápad, ktorý je zábavne vyťažený, šikovne natočený a s hercami, ktorí si to zjavne užili. To, že to celé nedáva zmysel, je už druhá vec, ale kto by si logikou kazil inak perfektnú žánrovku? :)

Solo: Star Wars Story (2018)

Pokúšal som sa niekde v sebe vyhrabať aj štvrtú hviezdičku, ale nejde to. Pre mňa mierne sklamanie a film, ktorému veľmi chýba iskra. Rozhodne sú tam aj zábavné scény, ale dialógy a riešenie väčšiny situácií je proste "lazy writing". Oceňujem celkovú špinavosť až na spôsob akéhosi madmax westernu, Powell sa prekonáva a... to je asi tak všetko.

451 stupňů Fahrenheita (2018) (TV film)

Po všetkých stránkach slabé, nedotiahnuté a celkovo zbytočné. Vlastne som to dopozeral len kvôli Shannonovi, hoci aj jeho prejav v tomto filme spočíval v rôznych verziách výrazu "mám zápchu, ale musí to von".

Deadpool 2 (2018)

Čakal som, že to bude zábava (a veru je, kráľovská, sem-tam niečo nefunguje, ale pomer geniálnych gagov je stále vysoký), ale že to bude mať aj solídny príbeh (z tohto hľadiska je to najlepší X-Men film za veľmi dlhú dobu) a že tam budú bez problémov fungovať aj vážne a emocionálne momenty, to je pecka.

Manhunt (2017)

Mal som z toho dojem, že za Johnom Woo prišiel nejaký producent a povedal mu čosi ako: "Môj 10-ročný syn videl tvoje staré filmy a nedávno aj reprízu Utečenca, tak to všetko spísal, tu máš prachy a natoč to." Je tam všetko, spomalené aj zastavené zábery, holubice, krvavé gejzíry, motorkári v čiernej koži a prilbách, vypätá melodráma s džezíkom. Len už to dnes nie je cool, ale smiešna póza.

Sono Sartana, il vostro becchino (1969)

Podobne ako jednotka to má zbytočne prekombinovanú zápletku a je to celé nekonzistentné, akoby chýbala každá tretia scéna, takže sa stráca kontinuita. Ale prestrelky zábavné (s výbornou kamerou) a Garko frajer a sympaťák.

Rudá volavka (2018)

Ten príbeh nie je celkom márny (aj keď sme ho už videli v iných verziách) a Howard k tomu zložil parádny soundtrack. No... a to je asi tak všetko. Strašne to chcelo byť sexy, ale je to dokonale mdlé, bez iskry, s tradične otravnou Jennifer a znudenými všetkými ostatnými.

Waco (2018) (seriál)

Čo sa týka hereckých výkonov a celkového spracovania, výborná záležitosť. Otázkou zostáva, či sa vydarila snaha o vyváženosť. Z laického pohľadu sú niektorí velitelia ATF a FBI vykreslení až príliš ako debili a naopak vnútri Koresh a jeho prisluhovači ako nevinné obete. Pritom to boli naozaj ľudia, ktorí súložili s malými dievčatami a mali plné pivnice búchačiek. Dobové videá s Koreshovými prejavmi a kázňami poukazujú na poriadne vyšinutého "white trash" fanatika.