PauloZ

homepage

1 2 3 4 5 6 7 8 15 28 42 55
    • 8.1.2016  22:18
    Cooties (2014)

Apokalypsa v rukou prepubertálních zombíků. Jak jinak by to mohlo dopadnou, než takhle :-). Maximální šílenost s šíleným scénářem a stejně crazy sebrankou v hlavních rolích. Nadhled a cílovka je jasná, místama tomu vzhledem ke scénáři chybí větší zábavnost a víc hardcore scén, ale pokud tomu chcete přijít na notu a máte tyhle nesvázané komedie rádi, tak to funguje v naprosté pohodě. Rainn Wilson dokáže skvěle bavit, jen škoda, že nedostal víc absurdních scén.

• 8.1.2016  10:00

Z velké části prostá love story, která je ze 70% velmi vlažná a prázdná, což se podepisuje na zdlouhavosti a táhlosti děje. Hlavně v první půli. I přes rafinovanou a zvrácenou poslední půlhodinku, kdy se rozdají jasné karty a konečně se začne něco dít a kdy mě to teprve začalo pořádně bavit, tak nejsem ochoten hodnotit výš než za 3*. Je to pravda super podlé a syrové se závěrem tak reálným, až z toho běhá mráz po zádech, škoda ale, že to není mnohem intenzivnější po celou stopáž.

• 5.1.2016  23:11
    Humr (2015)

Colin Farrell a Rachel Weisz, plnohodnotná top kvalitný dvojka, která by útahla sebevětší a žánrově jakýkoliv hollywoodský biják a oni tu poskakují v podivné artu za pár doláčú. Přitom toho moc nenamluví a ani nezahrají. Prostě se tam jen tak pohybují. Za tu objetavost a odholdání do něčeho takového jít a za to, že to nejsou namistrované hvězdy mají mé velké uznání. Bohužel Lobster u mě absolutně neobstál. Naopak jsem toho názoru, že je to jeden velký nudný nesmysl bez sebemenší hloubky a vyvolání jakékoliv atmosféry. Námět není vůbec špatný, ale realizace je žalostně nudná, bez špetky zajímavosti, napětí nebo vyvolání nějakých pocitů. Jediné co z toho po celou dobu čpělo, je to studené a mokré irské počasí. Zklamání jako blázen. 77% nechápu.

• 5.1.2016  09:10

Intenzivní a atmosférou nabitý biják, který krásně odhaluje, jak hard a nekompromisní je protidrogový boj na uzemí Mexika, kde prostě nelze hrát podle ústavních pravidel, ba naopak, je třeba přistoupit na pravidla kartelů a jít jim po krku jak lačná bestie! Sicario je dost možná nejlepší žánrovkou za posledních cca 5 let, a pokud ne nejlepší, tak mezi ně určitě patří. I když mám malé výhrady k chování postavy Emily Blunt, jakožto idealistické agentce FBI, tak nemůžu než spokejeně pobrukovat nad takhle dobře upečeným a šťavnatým soustem, který svou vyzrálostí a vyvážeností (bez hluchého místa) hraje první ligu.

• 1.1.2016  22:38
    V hlavě (2015)

Výborný námět a výborné zpracování. Jen škoda, že se celý příběh uzavřel tak moc na dění v hlavě Riley a že nedošlo k častější konfrontaci více postav, protože to mohlo být ještě zábavnější a divácky atraktivnější. Jinka velmi pěkná pixarovka, která obsahuje všechny aspekty (od scénáře, přes zábavnost až po emoce) správného animáku.

• 22.12.2015  09:59
    Prázdniny (2006)

Velmi příjemný film nabitý pozitivní energií! Námět super, něco podobného s výměnou kvartýru bych taky vyzkoušel :-))

• 20.12.2015  22:52

Co si budem, je to bezesporu skvěle a svědomitě, s láskou k tématu, zvládnutá jízda, která velmi dobře baví celých 136 minut (hlavně ten humor) a odkazuje vším čím může na své předchůdce. Působí to velmi stejně, jen je to efektně mnohem dál a nemáte snad ani pocit, že čumíte na něco o třicet let novějšího. Na můj vkus velmi dobře vyvážená zábava s hutnější atmosférou, která v divákovy vyvolává nejistotu a náležitě potemňujete děj, přičemž během pár střihů se dovedete poctivě zasmát nad krásným vymazleným fórkem a všechno je parádně natajmované a hraje spolu ruku v ruce. Nový herci jsou sympatičtí na maximální level a ti staří vyvolávají nostalgii, ze které musí mít ti nej fanoušci husinu až na prdeli :-). Takže rozhodně dobrý a to nejsme žádný zarytý fans a už vůbec né starwarsfil. Abych to uzavčel, Darth Vader byl o poznání větší autorita a badass než Kylo Ren, takže jsem zvědav, jak vyzraje. J.J. Abramas přesně věděl, co točí, takže výsledek tomu odpovídá a snad to budou vědět i další rejžové.

• 17.12.2015  14:11
    Vlna (2015)

Velmi solidní Norská jízda, pohrávající si s myšlenkou katastrofického následku po pádu utržené hory do jezera. Velmi dobrá práce po dějové i efektní rovině. Zbytečný patos a lechce nelogické chování se ale najde (Přece nenechám malou dceru utíkat o záchranu se sousedem proto, abych zachránil jeho ženu uvízlou mezi auty? Logicky se snad postarám o dceru a ženu ať si zachrání dotyčný soused, případně záchranu provedu společnými silami) a je toho víc. Všechny tyhle faily jsou ale v rámci žánru naprosto běžné a snad i nutné zlo k tomu, aby se odehrálo něco víc a přitvrdil se strach a panika. Jinak je to velmi atmosférický biják, který s přehledem konkuruje miliardovým Hollywoodským blokáčům. Kvalitní pobaveníčko.

• 14.12.2015  11:51

Ano, mistr Howard umí točit silnější pecky, ale má na kontě taky pár slabší kousků. V srdci moře je někde mezi, ale blíží se rozhodně k tomu lepšímu. Je to pěkné, dobrodružně výpravné vyprávění s hloubkou a citem. Efekty jsou moc hezké a jakýkoliv green screen a filtry dozelena (které jsu tu často zmiňovány) jsou účelné, k filmu sedí a podtrhávají tu mořskou atmosféru. Nemám s tím sebemenší problém. Celá ta mořská šou a samotná tehdejší doba mě velmi baví, hlavně pak zoufalá situace na záchraných člunech, kde je atmosféra velmi zdrcující. Pravdou ale je, že Pí a jeho život, nebo Kon-tiki, jsou jako celek o krapet uhrančivější. Tohle ale bude bavit jak ty, co chtějí hlasitou akci a destrukci, tak ty, co chtějí smysluplný příběh s emocemi, protože dojde na vše :-).

• 13.12.2015  14:00

Pěkný příběh, postavený na maximální reálnosti, a neskutečně pěkná zima a zasněžené lokace Finska. Moc příjemné a vlastně i dojemné.

• 30.11.2015  21:54

Letos třetí výtečná účast Simona Pegga. Stejně vtipné, nápadité a zábavné jako Man Up, jen z jiného soudku, mnou oblíbeného sci-fi. Bavila mě ta kreativa a práce s námětem, který je na můj vkus velmi dobře a dosyta využit. Moc fajn.

• 29.11.2015  15:35
    Malý princ (2015)

Moc hezké zpracování a krásná animace..hlavně sekvence z knihy! Jen se to nemělo jmenovat malý princ, ale spíše příběh malého prince, aby to nebylo zavádějící. Protože polovina filmu se netýká malého prince ale malé hrdinky a závěr jde uplně mimo předlohu, ale je to jakési přenesení do reálného světa. Propojení je ale pěkné s výbornou hudbou a atmosférou.

• 26.11.2015  14:54
    Česko Slovensko má talent 5 (TV pořad) (2015)

Nebudu hodnotit, protože jsem velmi náhodně viděl pouze finálový večer téhle, s prominutím, šaškárny. Nevím jak jinak nazvat show, která kromě Prachaře nemá jediného zajímavého porotce... ani afektovaná ječící Lucka mě nebaví. A co hůř, disponuje nesympatický uvaděčským duem slovenských čtyřicátníků, kteří se hodí možná tak na komentování hokejových zápasů. Navíc jsou oba nepochopitelně slováci, takže se vytráci jakákoliv potenciální možnost zábavné konfrontace jazyků a ucelenosti k názvu Show. Co je ale asi úplně nejhorší, tak ten vítěz. Nic proti, ale z tolika možných atraktivních finalistů vyhraje zpěvačka, která by v superstar neprošla beztak ani z prvního kola. Tohle jestli je obraz naší země, tak trubme na poplach :-)) PS: Kingik to v komentu pěkně zabil :-D PSS: Nemůžu si odpustit tam vpálit ten odpádek...prostě to nejde vydžet :-D

• 20.11.2015  22:28

Ethan Hunt je dnes tak trochu dost James Bond, buhežel ne ten, co točí Danial Craig, ale ohlédl se ještě dál. Takže tu máme spoustu scén, na které lépe neuplatňovat logiku a hlavně situací, k jejichž řešení vedou takové náhody a nečekané udělátka, až snad ani nevěříte, jak je to místy naivní. Není to scénáristicky lepší něž předešlý díl a akcí a atmosférou to nepřekonalo díl 3. Takže jsem to ustál úplně chladný, bez jediného wow okamžiku nebo výrazného nadšení. Nesnažím se to ale shodit, protože McQuarrie tomu vtiskl správný nadhled, pěknou kameru, efekty a lokace a šmrncl to oldskúlem. Navíc opět spoustu hi-tech techniky. Takže se na to dívá velmi dobře a nenudí to, ale vzhledem ke kontextu a celé sérii to trošku vyšumívá. Závěr s Peggem je ale velmi solidní a tam jsem měl trošku zatlé :-).

• 20.11.2015  11:43

Pořád jsem toho názoru, že Maze Runner je aktuálně nejlepší teenagerovská kylovačka, která dokáže parádně pobavit jak fans, tak široké publikum. Jen tohle pokračování jaksi postrádá smysl, protože se absolutně nic nevyřešilo, jen se rozšířily možnosti, nabraly nové postavy a rozrostl postapo svět o to tam venku. O skvělém CGI není pochyb a místy mi to připomělo Já legendu s tím rozdílem, že tady jsou zombíci velmi vytální! Sečteno potrženo, ano, bavilo mě to, ale komornější jednička s větší dávkou mysteriózna byla údernější. Závěreční díl může být solidním nálupem! 3,5*

• 10.11.2015  18:43
    Přiznání (2001)

Zkoušel jsem nadvakrát, ale nedokázal jsem to dodívat, protože mě to brutálně nebavilo. Dostal jsem se do 35 minuty. Takže hodnocení je velmi subjektivní a částečné. Třeba se k tomu někdy vrátím.

• 6.11.2015  23:22
    Ant-Man (2015)

Marvel je dnes už tak daleko, že i když přijde s čímkoliv, tak to vydělá nehorázný balík a bude to hit. A jen doufám, že těch komixovek bude s rozvahou přibývat, protože zatím mají u Marvelu šťastnou ruku. Ant-Man je super cool, je zábavný, akční, občas emotivní a všechno funguje tak, jak jsem zvyklí a jak má. Přesto ale není tak vážný a tak daleko, jak Cap nebo Iron Man, ale věřím, že k tomu se dopracuje. První štace je chápavě pro širší publikum, víc střeštěné a odlehčené, ale velmi zábavné a detailní. Detailně je to asi nejvypiplanější Marvelovka a práce s prostorem a se změnami proporcí je totálně skvělá! Co mi neštimovalo jako jediné, jsou mravenci, kteří se vyskytovali na povel kdykoliv a kdekoliv, a tomu nevěřím, takže bych je brutálně vystříhal. Jinak spokojenost, postavy a herci samotní vybráni opět na jedničku a lokace San Francisca jsou pro mě jaksi srdcové, takže polec hore :-)

• 4.11.2015  09:29
    Temné kouty (2015)

Solidní napínák s promyšleným scénářem a místama hutnou atmoškou. Nemohl jsem ale úplně zkousnout tu organizaci řešící staré případy a místama je to utahané a lehce zmatené, takže konečné vyznění a dopad není tak zásadní. Podle mě taky Charlize nehraje tak výraznou a zdrcenou postavu, jak by mohla. Zato Ch. G. Moretz roste s každým filmem rapidně vpřed.

• 4.11.2015  09:20

Není to koncepčně tak podařené, jako jízda Chevyho Chase, ale to je i dobou a odstupem času. Jako pokráčování jeho syna v rodinné tradici, to ale nedopadlo vůbec špatně, protože u nemála scén jsem se fakt poctivě zasmál a to je to poslání. Jako nejslabší část považuju návštěvu ségry s Thorem, to mě vůbec nebavilo. PS: Albánské auto je na nějakou nominaci, protože takovou obludu, nabušenou... ehm... "technologiemi" a krásně sedící tomuto snímku fakt neznám :-))

• 29.10.2015  21:06

Teenagerovská fašírka bez špetky osobitosti. Fantastický fail a zbytečný remake, který nedosáhl ani kvalit předešlýh dílů. Nesympatická a nezajímavá sestava herců, kteří jsou vám ukradení, je potuplována moc okatým (levným) CGI, hlavně komplet dění země 0. Vyjma detailů čtveřice, ti jsou fajn. Zato záporák je proboha co? Všechno je příšerně zbrklé, upatlané a moc dětinské na to, abyste tomu aspoň na chvilku uvěřili. Trank si zavařil a já jsem fakt zklamán. I ta syrovost a černota, která místama jakoby začíná, se vytratila a přišla na zmar :-/

• 27.10.2015  22:59
    Dárek (2015)

Velice soldině rozdané kraty a hra na mysteriózno rezehraná velmi fikaně! Ke konci jsem byl napjatý jak kšandy. 4,5*

• 23.10.2015  09:58
    Mr. Holmes (2015)

Špatně se mi hodnotí a nerad píšu 3*. Jenže ono to bohužel na víc není. Sherlokova stařecká postava je Ianovi náramně pěkně napsána a je opravdu příjemné dívat se na tohoto dědouše v tak ikonické roli, kterou svým charismatem a herectvím povznáší. Je tu plno nostalgie, emocí a vzpomínek z minulosti. Bohužel se scénář moc utopil v rozímání a přízpůsobením vysokému věku představitele až se vytratila potřebná dávka napětí, mysteriózna nebo jakékoliv minimálistická akce a svižnější scéna. Přičemž pochybuju, že by si lehkou, šarmantní akci Ian nerad střihl. Zbytečně to moc tápe ve vzpomínkách a senilnosti Sherlocka, než aby to byla vkusná a brilantní rozlučka v podání rafinovaného posledního případu. Škoda, čekal jsme víc a minimálně Mr. McKellen by si to "víc" zasloužil.

• 20.10.2015  22:54

Takhle dobře napsaný film jsem hodně dlouho neviděl! Abych si za celý film neřekl jediné wtf, nebo nad čímkoliv zapochyboval, a že by se tohle téma dalo tak jednoduše zmatlat, tak to smekám. Výborné, totálně skvělé, aneb jak se vyhrabat z posmrtného života, napravit své chyby a to vše naprosto promyšleně a s gracií :-)

• 20.10.2015  09:08
    Pixely (2015)

Obrovská škoda, že z toho vypadla takhle přímočará koninka o záchraně světa směřovaná hlavně pro děcka, která sice i tak dokáže bavit, jenže pak to sráží přiblblé moudra a zbytečné řeči hlavním tahounů, hlavně Sandlera! Přitom to mohl být, vzhledem k velmi zajímavému námětu, vcelku velký film. Efektně je to brilantní, to ale nestačí.

• 19.10.2015  19:20

Výborné, jak dokáže malý levný film říct mnohem víc, než popularizované drahé blokáče! Konec světa, jak to příroda chtěla a kdy se s nikým nikdo nepáře. Finiš je paráda a atmoška celý film jakbysmet! 4,5*

• 14.10.2015  20:57
    Marťan (2015)

Ridley je zpět ve formě? Alespoň pokud dostane kvalitní látku, ale spíš si povinně opravuje reputaci z posledních let tím, co umí nejlépe. Marťan je bezesporu super obohacení Sci-fi žánru. Je velký, zábavný, posouvá lidské hranice a hodnoty, celou stopáž pravidelně vytváří úsměvy na rtu a je pěkně vystavěný, bez hluchých míst se spoustou uhrančivých vesmírných záběrů a výborným Mattem. Jenže, co já celou tu stopáž opravdu strádal je dramatičnost a pořádné napětí. Marťan je zkrátka pozitivně laděný film pro celou rodinu, což je fajn, ale vzhledem k okolnostem a v jakých sračkách Mark Watney byl, mi tam schází nějaký zásadní zvrat, kolaps, panika, psychycké narušení, prostě trochu černoty. Po skončení jsem byl bez výraznějších pocitů, ale usmíval jsem se. Takže na prdle si z toho nesednete, ale bude vás to bavit. Bude to totiž pravděpodobně bavit všechny kategorie. PS: Gravitace zážitkově stále nepřekonána.

• 12.10.2015  22:00
    Vzmuž se (2015)

Výborná záležitost, která šlape od samého začátku a je jakousi poblázněnou variací na pubertální komedie. Pegg a Bell ve svých rolích jsou naprosto suprovní. Velice jsem se bavil a nebýt těch závěrečných zamerikanizovaných proslovů, tak pálím snad plnou nálož. 4,5*

• 10.10.2015  14:04

Nejsu si jistý, zda tímto filmem trošku nepopřeli dění v 1. a 2. díle. Nicméně je to zdárnější jak 4ka. Hrátky s časovýma rovinama mě celkem bavily, ale popravdě, nejmoudřejší z toho všeho nejsem. Asi je to zbytečný díl, ale mám pocit že právě tady se alespoň něco vyřešilo a neuvízli jsme v tom nekonečném kruhu. Arnie je skvělý a jeho mladá verze je skvěle zmáknutá. Emilia jako Sarah velmi v pohodě a Jai mi kupodivu moc nevadil. Nicméně je to celé nahovno z hlediska špinavosti filmu. Začátek v 80. letech je skvělý odkaz a oldschool, ale pak to jde do noty dnešnímu pojetí, žádná špína, žádné šrámi hlavních hrdinů a celé je to dost uhlazené a čisté. Jako letní zábava paráda, ale pro Termifajnšmekry to asi nebude úplně po chuti.

• 8.10.2015  11:55
    Popelka (2015)

Kam se to hrabe na českou popelku a její představitelku Libušku Šafránkovou. Je to sice pěkně barevné (místy snad až moc), efektní a pěkně obsazené. Neznámé hlavní představitele beru jako plus. Jenže je to prd platné, když to správné pohádkové kouzlo tomu chybí. Navíc to celé tak nějak skončí velmi snadně a rychle. Tři kouzelné oříšky jsou rozhodně zábavnější a skýtají více překvapení, než jedna přeměna domácího zvířectva s dýní. Takže tak nějak za chudé 3*. Čekal jsem mnohem víc. Nejlepší postava jak jinak než H. B. Carter.

• 5.10.2015  09:12

Pěkně odvedená práce za kamerou a s vizuálními efekty. Dějová rovina je ale značně kostrabatá, lehce zmatená a s ne úplně jasným záměrem a právě ta nevyváženost a nezpracovanost příběhu tomu strašně podkopla nohy. Díky tomu a jasné inspiraci v terminátorovi z toho vypadlo velmi průměrné rodinné scífko s přestřelenou stopáží.

1 2 3 4 5 6 7 8 15 28 42 55