• Krátkometrážní

Deadpool (2016)

Deadpool je supercool a už teď fenomén. Nejsvérázněji natočená marvelovka, která zabíjí konkurenci, nebo se o to alespoň snaží, už v úvodních titulcích a v každé druhé hlášce, čímž se Ryanův antihero stává nejuhláškovanějším filmem co pamatuju a kouzelné je, jak mu to všechno náramně šlape! Bavil jsem se na maximum, kino bylo smíchy rozbité už v polovině stopáže a nejen že fungují všechny ty hlášky, střihy, grimasy, timing, ale velmi chutná je i akce! Vedle Deadpoola jsem si stihl zamilovat i ultra sympatického etikáře Colossuse! Až Deadpool vyroste a vyzraje i příběhově, bude to na five stars! 4,5* a moc velká spokojenost. Uvidíme co na to řeknou Suicide Squad. PS: druhé shlednutí je nutné k oživení všech těch hlášek a skopičin.

Deadpool 2 (2018)

Seskok x-force me rozsekal na pul hodiny! :-D Zaver je pretazeny, zacatek trosku zdlouhavy, ale roli nekompromisni komixovky splnuje dvojka zase na 100%. I'm Batman...

Debt Collectors (2020)

Naprosto obstojná buddy jízda. Nenudil jsem se vůbec, má to spád a mele se to solidně. Navíc ty jejich akcenty (Australský s Britským) je šupa sama o sobě. Klidně bych temu hodil i žánr komedie.

Děda je lotr (2016)

Dirty děda je pěknej prasák. Popravdě jsem ale čekal trošku kvalitnější zábavu, než perzverzní taškaření. První polovina je solidní úlet, ale pak se z toho stane velmi průměrná a klišoidní fašírka plná Fucků a zbytečných keců. Má to dobré a zábavné momenty, ale pro konkrétnost, např. celá scéna v lochu, mě vůbec nebavila. Trošku mě překvapilo že na tohle De Niro vůbec kývl, prestože hláškuje jak najatý a role mu sedí.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Jo, Pítrovi se z tohohle dramatu podařilo vydusat snad to nejlepší, co šlo. Přes strhující děj, vynikající herectví všech až po totálné emotivní závěr, který jsem sám málem neustál. Kdo by řekl, že z tohohle půjde vytěžit velkolepost a grácie, která v závěru konkuruje i takové extratřídě jako je Titanic. Pro mě exceletní filmařina! Berg každým filmem dotahuje Míšu Baye co se feelingu a hudby týká a asi nikdo neumí točit patriotské filmy, jako tihle dva pánové. Hoďte Bergovi konečně nějakou heroes pecku! Awesome 5* :-)

Defendor (2009)

Po zklamání ze Zombielandu, je tohle výborná záplata ze strany Woodyho. Čekal jsem stupidní parodii o rádoby superhrdinovi, ale šeredně jsem se spletl! Tohle je velice dobrý vážný film s lehce usměvnými situacemi, se skvělým Woodym v roli retarda s fatálním alkoholovým syndromem, poruchou pozornosti, depresemi, klamnou megalománií, neschopností předvídat následky, vážným nedostatkem běžného vnímání a sociální nevyzrálostí, který se snaží a myslí si, že je hrdina, od kterého se odráží kulky! Výborný scénář!! Řekl bych, že je to velice blízké Kick-Assu, jenom je to vážnější. Soundtrack je parádní. Nechápu proč to nešlo do kin, je to very nice:)

Dějiny násilí (2005)

Z velmi nenápadného úvodu se vyklubala nekompromisní drsná gangsterka, kde se před zapasováním kulky do hlavy opravdu dlouze nemluví. Konečná půlhodinka je velice dobrá a po velmi dlouhé době musím pochválit jedničkový český dabing! Jsem překvapen a nadmíru uspokojen, škoda jen těch lehce televizních přestřelek :).

Dej pac (1941)

Pluto když je nasraný, tak z něho de fakt strach...

Demolice (2015)

Zvláštní a svým způsobem zajímavý a vtíravý film, který se postupem stává filmařským experimentem a diváka drží u obrazovky spíše očekávání, co všechno Davis ještě rozmlátí a vyvede, než děj samotný, který tak trošku prošumí na druhou kolej. Místy je to absurdní, experimetální, někdy úsměvné, ale hlavně je to o prostém vyrovnání se sám se sebou v krizové životní situaci. Bezesporu to má osobitost a Jakeovi posílám palec hore i za to, že se nebojí těchhle nízkorozpočtovek s nejistým výsledkem.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Lehké zklamání, těšil jsem se na pořádnou scifárnu! Nebylo to úplně zlé, ale keanu mohl dostat mnohem lépe propracovanou postavu, ve které by ukázal svůj herecký um. Takhle si to pohrává s průměrem. Ale jak se tu dívám na ty dvojky, tak dát tomuhle filmu dvě hvězdy, to si myslím, že je až příliš odvážné! Protože až tak špatný ten film fakt není.