• Krátkometrážní

Ztracen ve vesmíru (2011)

Tak na tenhle lep jsem nesedl. Těžká snaha o art a hloubku, ale je to tak strašně nudné a prázdné. Nedokázalo mě to bavit. DeLongova hudba okej, ale točit kvůli tomu film, který navíc dopadl takhle. Škoda :-/.

V zajetí rychlosti (2005)

Jeden z těch neskutečně příjmených malých velkých příběhů, co se k vám do telky můžou dostat. Z jedné strany dramatický příběh plný napětí, emocí a rychlosti a ze strany druhé to všechno lemuje vynikající Anthony Hopkins a jeho cesta ze Zéladnského venkova až po moderní LA, aby si o něm následně vykládal celý svět, který rozdává charisma a pozitivní lehce "smile" feeling po celý film. Dostalo mě to se vším všudy! :-)

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Eastwood/Hanks, čekal snad někdo, že to dopadne špatně? Výborná režie, herci i vystavění příběhu. Není třeba květnatých kometářů. 4,5*.

Pustina - Epizoda 1 (2016) (epizoda)

Má to tendence, ale první díl neřekné lautr nic. Proto 3* a uvidím, co bude dál. Atmosféra je ale velmi vlezlá, takové typické hnusné české počasí, šedo, déšť, špina a bordel. V Pustině je vlastně zobrazeno to nejhnusnější z Česka, staré auta, zdevastovaná příroda těžbou uhlí a hnusná špinavá vesnice s rozbytýma barákama. Měl jsme pocit, že čumím na ukrajinský, polský, nebo maďarský seriál. Co z toho plyne? Jsme východ jak prase a západ je v nedohlednu. Byť chápu, že tohle byl nejspíš záměr.

Za každou cenu (2016)

Texasská jednohubka o ostřejším dění opuštěného venkova. Dobře obsazená, dobře zahraná a dobře zrežírovaná, ale pamatovat na to nebudu.

Želvy Ninja 2 (2016)

Nerozumím tak nízkému hodnocení. Je to vizuálně vypiplaný popcorn! Akční jazda od začátku do konce, která sice drhne na příběhu a místy mohla být dospělejší, ale jinak plní roli akční úletové pecky na 1*. Poprvé máme taky možnost pochutnat si na všech ostatních postavách v hrané podobě. Rocksteady s Bebobem a Krankem, totální mlata. Megan je sexy a Amett coby Casey Jones naprosto cool. Chci trojku, která bude temná :-)

Doktor Strange (2016)

Je to mindfuck a povedený origin správně balancující na pomezí uvěřitelnosti a kýče a těží maximum se svého námětu, byť bere inspiraci v hromadě větších filmů. Marvel má zkrátka svoje univerzum pevně v rukou a moc dobře ví, jak na diváka. Volí dobré řežiséry i scénáristy a co nový přírustek, to klenot do sbírky. V Imaxu z toho všeho ohýbání prostoru a časových rovin přecházela hlava a bavil jsem se velmi dobře! S odstupem času to ale trošku opadne, hlavně samotný děj nemusel být tak uspěchaný. Zdaleka to však není nejlepší Marvel, protože to neni lepší než Iron Man ani než Kap.

47 metrů (2017)

Takový pocit úzkosti a bezradnosti jsem u filmu necítil už dlouho. Pod vodou toho prostě fakt moc nevymslíme :-/. Nezapírám několik failíčků a naprosto prvoplánovou zbytečnost utržení druhého lana, ale v rámci žánru byla odvedena poctivá práce. Je to o fous lepší a vlezlejší než "The Shallows" .

Obr Dobr (2016)

Steven posunuje hranice vizuálního kabátu, čaruje s digitálem a barvama, ale současně útočí na ty nejmenší děti. Což je pro mě neskutečná kombinace paradoxů. Na jednu stránku opravdu skvostný vizuál za hromadu peněz, na druhou stranu utahaný a velmi vlažně odvyprávěný příběh pro nejmenší, který nemá moc co říct a mnohé scény doprovází pocit nudy. Takže letos asi největší zklamání vzhledem očekáváním. 2,5*.

Stoker (2013)

Režie servíruje velmi zvláštní, tísnivý, tichý a krvelačný snímek, bohužel velmi utahaný. Přitvrdil bych v první půli, potrápil bych střihače a pak bych určitě hodnotil výš.