• Krátkometrážní

Město 44 (2014)

Velký světový film. Ani za mák nic prostého a obyčejného. Velmi mě to po rozpačitých ohlasech překvapilo! Dramaturgie a výprava scén naprosto topová. Zrujnovaná města, špina, prach, zkáza a strach na každém metru. Prostě válka v nejsyrovější podobě a celé je to naprosto skvěle odpracované po všech směrech. Herecky smekám. Kamerové nálety a několik velkých scén mi opravdu zatlo tipec! Pravda, první slowmotion je naprosto nevkusný a dubstepová část vůbec nesedí celému konceptu, ale jsem ochoten to tolerovat (obdiv za tu odvahu to vůbec risknout takhle modernizovat), protože je to naprosto bezchybně vystavěné s absencí hluchých míst. Přítomnost holek v odboji v plné polní také zvedá status a jakousi reálnost. Samotný milostný trojúhelník se průběhem filmu vyvýjí a formuje zcela přirozeně bez jakéhokoliv náznaku přeemotivovanosti, nebo přehnanosti. Takže jsme všem všechno věřil a v závěru mě bylo několika postav fakt ku*evsky líto, protže jsem nečekal, že až tak krutě můžou dopadnout. Jsem naprosto spokojený a říkám, že mě tohle bavilo a kus víc jak včera viděný Americký sniper. 4,5*

Velká šestka (2014)

Vidím v tom jasnou snahu dostat se na vysoký level a úroveň animáku Jak vycvičit draka. Takový boom se sice nepodařil, ale je to bezesporu parádní, s myšlenkou a nápadem. Navíc vizuální stránka opět špička a naprostá lahůdka.

Kdo věří na lásku (2014)

Velmi vlažné i přes zajímavé prvky (kreslená část) a lehce osobité zpracování. Jenže mít v komedii pouze tři opravdu zábavné momenty je pramálo. Co víc, obsadit ke Chrisovi totálně nevýraznou a o dost staře vypadající Michelle Monoghan, nebyl z mého pohledu vůbec dobrý tah. K němu pořádnou šťabajznu, aby se na to vydrželo dívat i pánské pohlaví.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Joss Whedon je borec a já NEchápu ty negativní ohlasy, co tu spousta lidí solí. Z hlediska pokračování to není o nic menší pecka než první díl. Uznám, že tomu chybí ten boom efekt jedničky a v závěru asi i nějaká totálně silná akce. Jenže v rámci celého konceptu je to opět výborně vystavěné, dramaturgicky skvělé a všechny postavy mají adekvátně prostoru. Scénář je dobře napsaný s epickou myšlenkou a akce s hláškama sypou během celého filmu na výbornou. Přitom velmi dobře funguje i vážná a emotivní nota mezi hrdinama. Dvojčata jsou do děje zapasována s citem a nenásilně, takže je během děje bez problému přijmete do týmu. Akce je pěkná a co považuju za naprostou chuťovku jsou komba Capa s Thorem. To pro mě jsou momenty naprostého blaha s vytříbeností vkusu a vytěžení možností spolupráce. Celé potemnění děje je potom výborným posunem a krokem dál. Ultron je maximální badass, ze kterého jde respekt na míle daleko a i přes robotický vizuál hýří obrovským charismatem! Pro mě zkrátka opět velká paráda, jen ten Hawkey nemusel dostat tolik rodinného prostoru.

Nelítostná rasa (2005)

Tohle mě fakt nebavilo... asi jsme měl velká očekávání... :-/. Styl vyprávění mi nesedl vůbec a první hodinu se vlastně vůbec nic neděje.

London (2005)

Romatická zápletka v nevídaném feťáckém kabátku s parádním drajvem a velmi dobře napsanými charaktery postav. Chris feťáčka zahrát umí, ukázal to taky v Puncture a Jessica, i když dává, je přeci jen spíš taková třešnička na dortu. Všechny ale s naprostým přehledem natírá výtečný Jason Statham, který solí svůj text nevídaným způsobem a s takovou porcí charismatu, že by to jeden neustál! Finálová bitečka v bytě je pak skvělá cool tečka. Totálně mě to celé překvapilo a bavilo.

Sedmý syn (2014)

Zábavná fantasy jednohubka, nic víc, nic míň. Přímočaré, pěkně efektní a s poctivou dávkou líbivé akce. Proti tomu děravý scénář s naprosto šablonovitým a tiscekráte viděným dějem. Tudíž žádná hloubavá sonda, ani velkolapé dobrodružství. Typická střední cesta pro šíroké publikum s cílem pobavit. To se Bodrovovi povedlo a to dle mého i zamýšlel. Takže cajk, bavil jsem se dobře, ale... a těch ale je dost. Navíc když se v tomhle filmu podle trailerů skrýval velký potencál a většina diváku také čekala něco víc, něco temného a opravdu zdařilého. Bohužel, nic nad možnosti stadardů fantasy žánru se nestaly. Taky bych totálně vystřihl romantickou dějovou větev a místo toho to vyplnil další akcí, protože ta je vydařená.

Pusinky (2007)

O čemže to vlastně bylo? Herecky dobré, ale jinak je to velice divné. Kamošky, co chtějí jet do Holandska se za týden jejich útěku z domova nedostanou ani za hranice ČR. Přitom se stihnou nesčetněkrát pohádat a urazit. Podivný a zvrácený to vztah hrdinek. Navíc postava Oldy Hajlicha je totálně zbytečná!

Čarovný les (2014)

Že to bude až tak šílený, myšleno opravdu šílený, mix pohádek, to jsem vážně nečekal. Z toho vyplívá, že je to dějově velice zkratkovité, ale není problém se orientovat, protože všechny příběhy známe z dětství a to samotné zkloubení do hlavní dějové linky za daným cílem buď zkousnete, nebo ne. Osobně mě to nijak neurazilo. Podobný experiment si vyzkoušel už i Svěrák ve třech bratrech. Důležité je, jak se s tím tvůrci poperou a jak to prodají. No a v Čarovném lese, byť je narvaný hereckými tahouny, všechno je hezké a efektní a Marshall si dokáže hrát s dějem, to celkově vizní utahaně a uzpívaně. Přitom ani jedna písnička neodrovná a není k zapamatování a druhá polovina filmu je snad až trošku zvrhlá. 2,5*.