• Krátkometrážní

Ledové království (2013)

Nevím jestli to bylo těma písničkama, ale působilo to na mě celou dobu velice příjemně a pozitivně, trošku jak staré kreslené Disneyovky. Je pravda, že děj není úplně z nejlepších a chvilkama, hlavně začátek, je to dost zbrklé. Nicméně ten dobrý pocit převládá. Olaf se Svenem mě bavili i přesto, že mají rezervy. Vizuálně je to krásné a holky jsou ukrutně pěkné. Hlavně Elsa po opuštění království. Ty její vlasy mi učarovaly :)). Není to bomba a je to víc pro ty menší, ale rozhodně se nedá říct, že je to nějaký propadák. Slabší 4*.

Zátah 2 (2014)

Dokonalost sama. Za posledních 10 a možná i více let, je to, alespoň pro mě, bezesporu nejlepší kontaktní akčňák spolu s Ipmanem a prvním Raid. 150 minut blood survivor akční básně, které nechybí absolutně lautr nic! Skvělá kamera, hudba, zvukový podkres, choreografie odehrávající několikaminutové záběry exceletních hmatů a chvatů, přičemž je vše nádherně přehledné, nekompromisné kravé a hlavně dlouhé. Takže si je divák vychutná jako nikde jinde a dostane nekompromisní attacky na lidské tělo, jako nikde jinde. Charakterní postavy na straně dobra i zla. Hlavně u toho zla máme bujný výběr (např. holka s kladivama, nebo její "brácha" s baseballkou). A v neposlední řadě, je to o něčem. Ten film má co říct, i když se jedná o cestu za odplatou. S tím souvisí parádní postup ve vývoji děje a vnoření se do jádra tamní mafie, přičemž na maximum fungují i emoce a divákův vztah k postavám. V poslední půlhodince, při bitce s hlavním bijcem, jsem nebyl schopným vlastního nádechu, jak mě to svazovalo. Iko Uwais je nový Bruce Lee, Gareth Evans mistr svého oboru a Raid 2 na vrcholku potravního řetězce asijských rubaček. 6*... 5 je málo :) PS: Flipnic to pěkně shrnul :-))

Nepřítel (2013)

První reakce: Výborný námět! Mind jeba, která tak dobře vypadala. Rozjezd, žlutý filtr, atmosféra, trošku absurdna, zmatku a nejasností, to všechno opravdu paráda. O to víc je pro mě nepochopitelné, jak to může někdo celé takhle posrat!! Ono je to vlastně absurdní sračka s možná hlubokou pointou, ale ne, tohle neberu. Chybělo opravdu málo na 5*, ale i to málo může velice zkazit celý dojem. Doplněk: Stačí si přečíst pár dovysvětlení na zahraničních serverech a hned to dává celé smysl. Bohužel Denisovi se to nepodařilo smysluplně vyložit divákovi a to je obrovská škoda. Takže místo závěrečného "epic" endu, máme WTF end. Zasloužilo by si to klidně o 20 minut víc, nebo zesvižnit tu pomalost filmu, a pěkne to vzít do hloubky (co ta matka, týpek z výtahu, klíč v obálce). PS: doporučuji diskuzi k filmu, je velmi zajímavá... už ty střípky skládám, dává to smysl a je to skvělé :-)). Bohužel bez těch diskuzí bych neměl šanci pochopit.

Muž bez tváře (1993)

Melova první, ale přesto velmi solidní režijní práce. To stejné platí pro scénář, který má hloubku, cit a jistou váhu. Jen škoda, že si nenapsal trošku víc prostoru, protože ta role, i když není oscarová, je velice zajímavá. Ale chápu, že v hlavním dění byl a měl být malý Nick Stahl, který zahrál víc než dobře... mám pocit, že dnes ty děcka neumí tak hrát, nebo jsou menší nároky. Pěkný film.

300: Vzestup říše (2014)

Naprosto nedostačující a neuspokojivé. Aneb sejmuli jsme Evu Green, která sice ukázala kozy, a to i ve slowmotionech, ale stejně je beztak všem u pr*ele, protože její postavu nikdo nezná! Předpokládám, že se většina lidí, stejně jako já, těšila na zůčtování s Xerxesem. Bohužel tohle tvůrci ignorují (Btw. Xerxesova role je spíš cameo) a co je horší, nedostal jsem ani adekvátní náhradu. I když byla Eva dobrá. Potom jsme si dali jeden cenzurovaný sexík s Themistoklesem, jehož charisma je v porovnání s Leonidasem (Butlerem) na bodu mrazu! Nemluvě o prázdných proslovech, jež všechny natírá Leonidasovo "THIS IS SPARTA!". Pro mě to začalo až s připlutím Sparty, ale propána, tím to vlastně celé končí. Tohle je jedno velké WTF, které se absolutně neopírá o staré postavy a zabíjí potenciál odplaty. Je to sice ku*evsky efektní, krvavé a vizuálně oku lahodící, ale díky nechci. Efekty dokáže dnes každý a o přehnaně digitální krvi bych mohl polemizovat. Pozitivně beru to provázání s původní třístovkou a pár chutných momentů. Jinak je to neosobní, neinovativní, dramaturgicky podivné a chaotické, bez emocí a naprosto bez charakteru a pořádné vůdčí osobnosti.1,5*

Orel Deváté legie (2011)

Čekal jsem podstatně lepší, krvavější, akčnější a možná i přímočarejší, ale zato dynamičtější podívanou. Budování vztahu Tatum/Bell z pozice Otrok/pán až k silnému přátelství je v pořádku a v závěru to působí upřímně. Jenže to všechno kolem, to mě prostě moc nebavilo. Ještě chápu hlavní myšlenku, to srdcařství, hrdost a touho očistit čest rodiny a přivést zlatého orla ze spárů tuleních lidí. Ale tahle cesta pro mě neměla brány otevřené. Za 114 minut mizerně málo akce a ta finálová je jen jakýsi odboj. Kdyby alespoň ten děj byl více zajímavý a svižnější. Svět za zdí určitě skýtal mnohem více možností, jak diváka bavit. 2,5*

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (2004) odpad!

Tohle je opravdu velmi hloupé po úplně všech směrech. Od chování postav, efektů až po scénář. Nicméně, pokud jedete z fesťáku se Student Agency, tak je to možná ta nejlepší volba :-).

Zpátky ve hře (2012)

Nebýt naprosto zbytečné postavy Justina Timberlaka a jeho románku s Amy Admas, tak je to svižnější a krapet lepší. Ale je to pěkné i tak. Clinta mám prostě rád. Paličatého mrzouta nedokáže asi nikdo ztvárnit s takovou gracií a gustem. Navíc každý utroušený vtípek padl jako hrnec na prdel. Příjemný film, žádná extra pecka, ani zklamání, přesto na 4*.

Na hraně zítřka (2014)

Vemte hvězdnou pěchotu, trochu avatara a všech dalčích invazi filmů na které si vzpomenete, dochuťte to Source Codem a s trochou štěstí Vám vypadne Edge of Tomorrow. Nejlepší filmový gameplay :) Je to tvůrčí, akční, zábavné, překvapující a v rámci možností dosti dobře napsané. Tom skáče v posledních letech od jednoho megahitu ke druhému a já ho začínám mít rád, jako nikdy před tím. I tak je to pro mě ovšem trošilinku zklamání, neboť jsem se nechal vyhecovat zdejším hodnocením, přičemž ono to zas tak mega Epic neni. Mám dvě nezodpovězené otázky, které tu pokládat nebudu abych nespoileroval. Nicméně začátek na battlefieldu je skvělý, skákání časem má výborný timing i přesto, že je to občas trošku hr, vývoj putování postav je napínavý, efekty chuťovečka, jen v tom závěru bych byl nelítostný. PS: Nejlepší scéna paradoxně ta "neakční" u vrtulníku. Všeho všudy nečekaný a chytrý blockbuster!

Oceány (2009)

Exceletní obrazová práce, některým záběrům se až nechce věřit a výborný hudební podkres, který celou tu honosnost ještě umocňuje. Vtáhlo mě to pod tu vodu, jako by mě to chtělo utopit. Nemá to možná tak uspořádaný koncept vyprávění, jako řada dokumentů a trošku se skáče mezi jednotlivými lokacemi. Nicméně to, co dokument říct chce, řekne s přehledem. Vlastně je to hlavně o videostopáži, protože vypravěč řekne minimum. PS: Chcete natočit scífko? Mrkněte se na nějaký podmořský dokument a nemusíte absolutně nic vymýšlet, protože to, co "vymyslíte", jste už beztak někde viděli. Jasných 5*. Bluray kvalita nutností.