Malý Sheldon - Poker, víra a vajíčka (2017) (epizoda)

Príbeh: Otec prekonáva malý infarkt a tak deti musí postrážiť živá babka. Tá ale zaspáva a tak deti dostanú nápad vidieť otca v nemocnici. Prevedenie: Nakoľko vieme ako Sheldonov otec umrel som sa celkom bál, že to bude už takto na začiatku série. Ale opäť sa mi najviac páčila hláškujúca Missy. Babku si tiež určite čoskoro pridám medzi top postavy tohto seriálu. 80%

Krok za krokem - Na cestách (1997) (epizoda)

Príbeh: JT a Rich sa vydajú na výlet do Mexika. Majú so sebou aj tajného pasažiera Danu, ktorá na nich akože ide dávať pozor. Zatiaľ Carol učí Jeana Luca šoférovať aj napriek jeho evidentným handicapom. Prevedenie: Poistka sa asi nevzťahuje na farboslepých francúzskych dislektikov? Dokonalé. 90%

Krok za krokem - Láska si nevybírá (1997) (epizoda)

Príbeh: Do života Franka a Carol sa votrie Jean Luc, jej nový partner v kaderníctve. Dana sa zamiluje do Ritcha pri doučovaní nakoľko protiklady sa priťahujú. Prevedenie: JT a jeho reakcia na odhalenie tajnej láske je brutálne vtipná a potom ten Frankov klinec do rakvy s "B" z testu. Geniálna časť. 98%

Krok za krokem - Rovnoprávnost (1996) (epizoda)

Príbeh: Frank prerobí suterén na chlapský kumbál a dá nainštalovať rodeo býka na ktorom sa chce povoziť aj Carol. JT a Ritch sa stávajú sexuálnymi objektami chlípnych dám. Prevedenie: JT a Ritch dostali ochutnať z vlastnej medicíny a moc sa im to teda nepáčilo. Carol si to na býkovi vyslovene užívala. 77%

Banda - Herogasmus (2022) (epizoda)

Príbeh: Soldier Boy sa vracia aby povraždil členov svojho bývalého tímu. Butcher a Howee mu v tom pomáhajú aj za predpokladu, že sa pohádajú so zvyškom bandy. Kimiko a Frantík bojujú o život proti lokálnej mafiánke. Atrain sa chystá pomstiť chromého brata. Homelander konečne ochutná ako chutí vlastná krv a v neposlednej rade Deepa vyfajčí chobotnica. Prevedenie: Asi najlepšia epizóda vôbec. Každá dejová linka sa pohla nenormálne dopredu a zo súboja Soldiera a Homelendera idú až zimomriavky po chrbte. Ak si k tomu ešte pripočítame Herogasm plný obnažených štetiek, plný počet tento diel neminie. 99%

Krakenteena Ruby (2023)

Príbeh: V mori zúri boj medzi Krakenmi a Morskými pannami o Poseidonov trojzubec. Aby ho schovala, sa matka Ruby ukryje so svojou rodinou na súši a rieši každodenné problémy až do chvíle, kým sa neobjaví volanie z minulosti. Herecké obsadenie: Dabing je klasicky vynikajúci a dokonalo dopĺňa každú jednu postavu. Prevedenie: Dreamworks došla šťava, nadviazanie na vynikajúce animáky ako Shrek... sú dávno v trape. A tak sa musí svet uspokojiť s podobnými nezmyslami ako je táto. Príbeh je fádny a nudný a nie je tam ani trocha vystavaného humoru. Hudobné podmazy sa nehodia k tomu, čo sa na plátne deje. Postavy negradujú a preto vo finále máte na huku čo sa s nimi nakoniec stane a poviete si, nech kľudne vyhrá mutantská morská panna. Pocity: Nepáčilo sa mi to ani trocha. Pridaná hodnota: Nezmysel o krakenkách, ktorý nestojí ani za pozretie. 16%

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Príbeh: V prvom diely sme sa zoznámili s Minions Origin a tu už sa pozrieme na to, ako slúžia svojmu ikonickému pánovi Gruovi, ktorý sa snaží dostať do super šestky najväčších zločincov sveta už v útlom veku. Jeho pohovor sa ale značne komplikuje. Herecké obsadenie: Mimoni sú nemí a ostatné hlasy mi nijako nevadili ako aj v ostatnej animovanej tvorbe poslednej doby. Prevedenie: Mimoňom dochádza dych už od prvej časti a tu sa opäť dostávame do sterilných koľají, kedy iba robia somariny, ktoré mi už úprimne nepripadajú vtipné. Jediným plusom je Gru a atmosféra 70. rokov. Pocity: Tak ako som bol sklamaný z prvého dielu tam pokračujem aj o pár rokov neskôr. Opäť mám ale iba pocit, že som neni cieľová skupina. Pridaná hodnota: Žltá blbosť part 2. 20%

Mimoni (2015)

Príbeh: Trojica mimonov sa zo svojej jaskyne doplaví až do zasnúbenej zeme, a keďže nejde o plnohodnotné postavy, s posunom deja im po „odchode“ rozprávača začnú pomáhať tunajší ľudkovia. Práve v tom čase sa na Floride chystá zlodušská konferencia, ideálna príležitosť nájsť si toho najzločinnejšieho zo zloduchov, ktorému by mohli verne a bezstarostne slúžiť pri dobývaní sveta. To je náhodička, skoro ako keď si stopnú excentrickú rodinku, ktorá mieri presne tam, kam on. Herecké obsadenie: Nakoľko sa spoznávame maximálne s rozprávačom a možno Sandrou Bullock tak nie je moc čo hodnotiť. Prevedenie: Ja osobne nie som fanúšikom Mimoňov a preto ma prekvapil samostatný celovečerný film s nemými babrákmi. Linka je dosť jednoliata a schádza jej gradácia, humor a aj finálne rozuzlenie. Pocity: Z môjho pohľadu ide iba o vymačkanie peňazí zo zabehnutej značky a to ja teda nepodporujem. Mimoni sa mi nepáčia a druhú šancu im asi nedám ale mojim deťom sa páčia asi som iba zas pozeral obsah určený inej vekovej kategórií. Pridaná hodnota: Žltý nezmysel. 23%

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Príbeh: Až s príchodom Vaiany sa podarí ostrovnému ľudu opäť prelomiť strach z oceánu. Herecké obsadenie: Hlavnú postavu si strihla zatiaľ mladá herečka a dabérka Auli'i Cravalho, ktorej hlas ale dodal postave neopakovateľný charakter ostrovného spevu. A nedá mi nespomenúť vedľajšiu úlohu The Rocka, ktorý sa tiež snažil o niečo podobné ako spev. Prevedenie: Disney sa ešte ostrovným kmeňom okolo Havaja moc nevenoval a tak teraz dostali celovečerný film s celkom pekný príbehom a ešte krajšími piesňami. Pocity: Nič vyložene rušivé som nespozoroval. Mám rád DIseyho hudobné rozprávky lebo piesne sa vám tak vryjú pod kožu, že sa ich potom neviete zbaviť a pohmkávate si ich ešte dlho po dopozeraní. Pridaná hodnota: Krásna rozprávka s krásnymi piesňami. 95%

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Príbeh: Dr. Strange sa musí ponoriť do mnohovesmíru aby zabránil - ako inak - zničeniu sveta ako ho poznáme. čeliť nebude  len takému obyčajnému zloduchovi ale jednému z najmocnejších Avengerov, ktorý podľahol smútku a beznádeji. Herecké obsadenie: Som celkom smutný, že mi sprzdili Olsenku. Vedel som už od seriálového sequelu, že sa to stane ale čakal som že sa to nijako uprace. Prevedenie: Najväčším mínusom, ako je vidno aj na hodnotení, je fakt, že ľudia nevideli seriál, ktorý predchádza udalostiam a teda nechápali pohnútkam Scarlet Witch a teda boli celkom dezorientovaní. Ja som ho síce videl ale to nekonečné behanie z univerza do univerza len aby sme upozornili na jeho existenciu je tlačenie kameňa na pílu. Pocity: Idem na to, čo sa mi páčilo a síce vizuál. Ten bol jednoducho geniálny. Krásne prechody a nerozpoznateľná CGI. Horšie to už bolo s príbehom a teda aj logicky s pokulhávajúcim bezemočným finále. Pridaná hodnota: Ďalšie doplnenie MCU, ktoré si stačí pozrieť raz. 59%