Snídaně u Tiffanyho (1961)

Príbeh: Zajačik a zlatokopka si padli do oka a prežili New Yorkovú romancu pred Tifffanyho zlatníctvom. Herecké obsadenie: Tomu niet čo vytknúť herci super sympatickí čo sa týka aj ženského aj mužského osadenstva. Aj keď mi príde že s Audrey je to viac menej stávka na istotu. Prevedenie: New York je vždy pútavý pre filmárov ako aj Tiffanyho zlatníctvo. Pocity: Celé to nemá žiadnu zápletku a príbeh je viac ako chaotický. Hlavné charaktery mi k sebe vôbec nesedeli a nemuselo sa to skončiť tak sladko, vôbec by to filmu neuškodilo. Pridaná hodnota: Nakoľko som to ústrednej dvojici od začiatku neprial, tak mi koniec 2x nesadol. 50%

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Príbeh: Keď má neúspešný herec úspešného kaskadéra, ktorý je mu aj najlepším priateľom. Herecké obsadenie: Leo a Brad sú jednoducho stávka na istotu. To ako to ale Brad zahral mi normálne odpálilo dekel. Prevedenie: Hollywood v zlatých 70s bol jednoducho mestom filmu a Hippies. Pocity: Pocity som mal zmiešané, od začiatku som v tom filme cítil veľmi dobrú filmarinu aj herecké výkony aj kameru aj príbeh odsýpal veľmi dobre ale nijak som tam nevidel Quentina a potom sme prišli k posledným 15 minútam. A tam som ho objavil a vo všetkej paráde. Pridaná hodnota: Plameňomet ma jednoducho zabil !!! Už veľmi dlhu dobu som nemal taký záchvat smiechu. 95%

Carrie (2013)

Príbeh: Keď u šikanovanej stredoškoláčky prepuknú telekinetické schopnosti otvorí jej to dvere k novým možnostiam. Herecké obsadenie: A tu sa na chvíľku zastavíme. Podľa knihy má byť Carrieta vyvrheľ spoločnosti a odporné šikanované stvorenie. Čo sa muselo stať v hlave produkcie že obsadili Chloë Grace Moretz do hlavnej úlohy? Jednu z mála herečiek, ktorej ešte zostalo trocha sexappealu? No nič toto bol absolútny prešľap. Prevedenie: Atmosféra strednej školy, prvé lásky, prvé facky od života. Jedinú zaujímavú scénu z knihy a síce scénu z kostola vystrihli takže ani toto u mňa neprešlo. Pocity: Kniha bola o 90% lepšia a to mala iba 180 strán. Sfúkol som ju asi za dve hodiny a aj napriek tomu mi vo filme chýbali kľúčové scény. Pridaná hodnota: Absolútna nula, nič mi to do života nedalo a nedostavila sa žiadna emócia.... 27%

Obhájce nevinných (2019)

Príbeh: Ak je proti vám justícia, polícia a aj každý biely občan široko ďaleko a verí vám iba právnik rovnakej pleti ako ste vy tak to budete mať ťažké. Nehovoriac o tom že sedíte v cele smrti. Herecké obsadenie: Mám rád Michaela B. Jordana aj napriek jeho looku sysľa čo má plnú hubu lieskových orieškov je to špičkový herec. Jamie Foxx sa mi veľmi páčil v tejto vážnejšej rovine a hral neskutočne. Prevedenie: Útroby väznice a samotné nazeranie na väzňov odsúdených na smrť bolo silné. Potešila aj návšteva dedinky černošskej komunity. Filmu by ale napriek tomu neuškodilo osekať tak 15-20 minút. Otázne je čo by to urobilo z finálnou emóciou. Pocity: Je neuveriteľné čo je človek človeku schopný vykonať o to viac je to šokujúce keď sa to nedej iba na filmovom plátne ale v realite každodenného bytia. Pridaná hodnota: Film vás naučí, že veriť v justíciu sa nevypláca, veriť pomazaným hlavám zákona taktiež nie a ak ste sa nenarodili pod šťastnou hviezdou môžete sa ocitnúť na kresle smrti aj keď ste včera len celý deň kosili trávnik a hrali futbal s deťmi na záhrade. Finálna emócia veľmi silná. 85%

Superfly (2018)

Príbeh: Ako sa dá nenápadne vybudovať drogové impérium. Ale čo ak sa vám to začne rúcať ako domček z kariet. Vtedy sa ukáže kto má na to byť Superfly. Herecké obsadenie: Vo filme sa mihlo veľa hercov z černošskej komunity a nikto nijak nevyčnieval ani nebol vyslovene otravný. Tak sa budem venovať iba Trevorovi Jacksonovi, ktorý sa do hlavnej úlohy celkom hodil. Neviem ako bol na to hrdina v pôvodnom filme ale ja som to Trevorovi celkom žral. Hlavne ten jeho vyžehlený účes. Prevedenie: Pekný náhľad do interiérov drogových kartelov v černošskom podaní. Celkom svieže prestrelky a skorumpovaní fízli. Pocity: Nakoľko som nevidel pôvodný film beriem tento ako odrazový mostík a nemám sa na čo odvolávať. Ale v konečnom dôsledku sa mi to páčilo aj napriek tomu že som sa nedozvedel nič moc nové ale príbeh slušne odsýpal a koniec bol dobre gradovaný. Pridaná hodnota: Myslím že sa moje skromné JA nemá šancu dostať do podobných situácií a teda sa neviem s hrdinami ani stotožniť a teda mi v konečnom dôsledku film nič nedal iba oddychové pozeranie pri ktorom sa dá vypnúť. 65%

Lovecraftova země - Sundown (2020) (epizoda)

Príbeh: 50. roky minulého storočia neboli ľuďom čiernej pleti nijak zvlášť naklonené. A ak si k ľuďom, ktorý chcú černochov zabiť pripočítame príšery z Lovecroftových románov asi veľká šanca na prežitie nebude. Herecké obsadenie: Jonathan Majors je v blízkej dobe asi najhoršie obsadený herec do hlavnej úlohy. Hrať nevie vôbec a jeho výzor s tou krumpľou medzi očami (namiesto nosa) hovorí samo za seba. Jednoducho nesympatický týpek. Na druhej strane Jurnee Smollett-Bell je asi najsympatickejšie herečka čiernej pleti akú som po dlhej dobe videl. Prevedenie: Kamera je dobrá, efekty slúžia iba na to aby divák nezaspal a atmosféra doby ujde. Zlatý priemer. Pocity: Nechápem celkom prečo sa z priemernej knihy natáča seriál. Ak máte predlohu ktorá stojí za hovno je veľmi ťažké vymaniť sa z jej tieňa a to sa môžete ako chcete snažiť. 40%

Amnestie (2019)

Príbeh: Obdobie plné ŠTBakov, disidentov a konfidentov a v nemalej miere Havlových amnestií. Herecké osadenie: V najväčšej miere sa mi do pamäte vryl Galantský mladík Juraj Bača svojím presvedčivým väzenským výkonom. Prevedenie: Mám rád toto obdobie 90. rokov. Dýcha z toho nostalgia. Veľmi zaujímavé sú aj pohľady na Leopoldov. Pocity: Celkom dobre som sa dokázal vcítiť do osudov hlavných hrdinov a dalo sa s nimi buď súcitiť alebo nimi opovrhovať. Koniec koncov taká už bola tá doba. Pridaná hodnota: Pár silných emotívnych chvíľ, vzbura v Leopoldove, zrada manželky... Na Slovenské pomery veľmi dobré! 85%

Všechny prachy světa (2017)

Príbeh: Únos milionárskeho vnúčika za ktorého jeho dedo nechce zaplatiť a matka je z toho na prášky. V celu neoriginálny príbeh, ktorého sa, pre mňa z neznámych príčin chopil Ridley Scott. Herecké obsadenie: Mark Wahlberg sa v úlohe vyjednávača medzi mlinskými kameňmi veľmi herecky nezapotil na druhú stranu, pre mňa doteraz neznáma Michaelle Williams zahrala úlohu zúfalej matky veľmi presvedčivo. Prevedenie: Konfrontácia chladnokrvného Anglického dedka a prostých Talianskych únoscov je najzaujímavejšou premisou celého príbehu. Inak je film maximálna nuda a neponúka nič čo by sme už inde nevideli. Pocity: Film sa mi veľmi nepáčil, aj napriek tomu že pojednáva o skutočnej udalosti je veľmi nudný a zbytočne zdĺhavý. Nič nové na svete. Pridaná hodnota: Absolútne žiadna emócia sa nedostavila. Paradoxne som viac fandil únoscom a teda som sklamaný. 33%

Frčíme (2020)

Príbeh: Možnosť priviesť svojho zosnulého otca byť aj na jediný deň na tento svet sa javí ako predzvesť cesty za dobrodružstvom. Herecké obsadenie: Nakoľko som nevidel animák v pôvodnom znení, môžem hodnotiť iba Slovenský dabing a ten bol ako vždy geniálny. Prevedenie: Perfektné nič iné zo spojenia Disney a Pixar asi ešte nevzišlo. Pocity: Počas sledovania som prežíval dobrodružstvo presne tak ako ho prežívali Ian a Barley a dokázal som sa vžiť do ich kože. To je pri rozprávkach veľmi dôležité a pre moje pozitívne hodnotenie asi priorita. Pridaná hodnota: Disney je majster v silných príbehoch ktorým sa nekladú reálne medze. Dokázal to už neraz. Aj ja sa musím priznať že mi zas ako aj pri animáku Coco ušla nejedna slza. nechápem ako to robia, ale robia to dobre. 97%

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Príbeh: O čom asi bude film "Deň nezávislosti: nový útok". Za vyspojlerovanie celého filmu hneď v názve tvorcom vopred ďakujem. Herecké obsadenie: Ak sa pozriete na ničivé vizuálne efekty musí vám byť jasné že už nezostali žaidne prachy na honoráre hercov a tak je absencia Willa Smitha úplne samozrejmá. Na druhej strane sa tu oprašujú Jurské skameneliny ako je napríklad Jeff Goldblum, ktorého herecká kariéra už ťahá za kratší koniec. Prevedenie: Toto je kategória, ktorej sa v tomto filme naozaj nedá nič vyčítať. Vizuál je pôsobivý a všetky Boom scény vám v kine privedú filmové orgazmy. Pocity: Neubránil som sa pocitu že som pred 20imi rokmi niečo podobné už videl. Potom si ale spomeniem zas na názov filmu a dám si facku. Pridané hodnota: Po 20 rokov dlhom čakaní na plnohodnotné pokračovanie je to jednoducho bieda. 38%