Zombieland (2009)

To je také dementné a pritiahnuté za vlasy, až je to super a dokonalé. V celom filme sa mi páčilo asi všetko, každá jedna postava má svojrázny charakter ktorý si jednoducho pri každej zamilujete. Film obsahuje asi všetko, komédiu, humor, akciu, romantiku a trocha aj drámy ale vážne iba trocha. Inak som sa dosť dobre pobavil a celú dobu som sa tak trocha bál o osudy hlavných hrdinov ale o tom predsa Zombie akcia je a Zombieland patrí medzi perli v tomto smere a za mňa zostáva dať iba 95%.

Identita (2003)

Film sa mi od začiatku páčil, nielen svojou jednoduchosťou,ale aj prepracovanosťou deja.Prvá polovica filmu sa hrala na slabší thriller s nádychom hororových prvkov, ktorý mal postupnú gradáciu až ku geniálnej pointe.Myšlienka celého filmu sa mi veľmi páčila.Mám rád filmy, v ktorých si ľudia môžu natipovať vraha. môj tip nevyšiel,ale aj napriek tomu 78%.

Sinister (2012)

Atmosférou nadupaný hororový film, ktorý sa dal celkom dobre pozerať, mal celkom dobrý dej aj príbehový obsah. Jediné čo ma maximálne nasralo bol primitívny koniec. Celú dobu som čakal, že sa budem báť ale debilko, ktorý vypadal akoby točil klipy so skupinou Kiss a nakoniec... ale to ani nestojí za reč. Ešte jednu vec by som chcel vyzdvihnúť a to je perfektný hudobný podmaz. Za mňa teda 38%.

Mocný vládce Oz (2013)

Veľmi pekne a milo spracovaný kultový príbeh o čarodejovi zo zeme OZ. Krásne rozprávkové prostredie a dokonalé kulisy prepracované do najmenších detailov a postava hlavného hrdinu mi spočiatku moc nezapadala na svoju rolu ale neskôr sa mi tam Franco jednoducho hodil a som rád, že hlavnú úlohu prijal spoločne s Milou Kunis, ktorú si v poslednej dobe stále viac a viac obľubujem za mňa 74%.

Pot a krev (2013)

V prvých momentoch po zhliadnutí filmu som mal chuť ho maximálne zhatovať. Nie kvôli hereckému obsadeniu alebo dejovej plytkosti, to vôbec nie. Jednoducho sa mi vo filme miesilo viac žánrov a ani jeden nebol dotiahnutý a jednotlivé subžáre si navzájom skákali na hlavu. Ale potom som pochopil, že život nieje jednostranný a nemá udaný iba jeden smer, ktorým sa môže uberať a filmy nakrútené podľa skutočných udalostí sú jednoducho také. Teda za mňa slušných 55%

Batman (1989)

Myslím si že na Ledgera a jeho herecký výkon z Dark Knighta sa Nicholson nemôže nikdy chytiťale to je iná doba iné efekty a iná generácia. Na to že sa film natáčal roku 1989 je Nicholson v podobe Jokera jednoducho fenomenálny a v danom obdobý nenájdete podobného záporáka ktorý je podla mňa viac hlavnou postavou filmu ako samotný Batman. Inak som celkovo spokojný s celým hereckým obsadením a aj s Burtonovou réžiou. Pre mňa teda 81%

Dredd (2012)

Keďže som nevidel pôvodného Stalloneovho Sudcu Dredda, tak je môj názor čisto subjektívny na film Dredd. A môj názor je celkom dobrý. Očakával som akčný film s prvkami scifi a presne to som aj dostal. Akurát sa mi to zdalo opäť trocha neuveriteľné ale čo už aj také filmy treba. Ďalšia vec čo mi neuveriteľne vadila bola tá zasraná helma akoby vystrihnutá zo scifi filmov 20 storočia ale aj to sa dalo prekusnúť. To že hlavný hrdina pozná iba jednu jedinú mimickú polohu svojej tváre je síce na zaplakanie ale aj tak sa mi film v konečnom dôsledku páčil a aj preto 66%.

Trans (2013)

Asi v polke filmu som uvažoval či mu dám jednu hviezdu alebo rovno odpad, veď plytké rozhovory, rozťahaný dej, ktorý je navyše nudný alebo dosť nesympatický herci a o herečke v hlavnej úlohe radšej pomlčím. No asi 15 minút do konca sa všetko otočilo. Samé konšpiračné teórie, ktoré vás maximálne vtiahnu do deja ale aj množstvo akcie a poodhaľovanie pravdy jednoducho super škoda slabého začiatku inak za mňa 70%.

Goldfinger (1964)

Chýbajúca akcia, ktorú vystriedali plytké rozhovory aj tak by som nazval tento diel Jamesa Bonda. Hlavný záporák je maximálne nevhodný vypasený debil, ktorý neviem ako sa do takéhoto filmu dostal. Navyše finálny fight skončí tým že 200kg tuleňa vcucne miniatúrne okienko v lietadle. Jediné čo zachraňuje aké také hodnotenie pre tento film je ako vždy fenomenálny Connery, ktorý by si po prečítaní scenára k Goldfingrovi si s ním mal vytreť riť a odmietnuť takú stupídnu kravinu. 20%

Temné stíny (2012)

Snaha napchať 1220 dielny seriál do dvojhodinového filmu nie vždy korešponduje s úspechom. Síce je tu neodmysliteľný Burtonov štýl pre detail a kostými sú jednoducho fenomenálne, ale ani to nezachráni prehustený dej a otrepané dialógy plné klišé. Fenomenálny Johny Depp a Eva Green s ich neodmysliteľným šarmom zachránili pre tento film aspoň dve hviezdy a odo mňa 34%