Hanebný pancharti (2009)

Vynikajúci film, ktorý zobrazuje druhú svetovú vojnu po svojom neberie ohľad na fakty ani históriu. Perfektná atmosféra a napäté situácie ma dokázali úplne upútať. Na druhej strane ma veľmi potešilo keď sa vo filme objavil môj obľúbenec Michael Fassbender a jedine Tarantíno s ním môže urobiť to čo s ním urobil :) však si to pozrite a posúďte sami 96%.

Let (2012)

Zo začiatku film navodil pocit brutálnej akcie, neskôr sa z filmu stala dráma až priam rodinného typu. Od polky to bola klasická americká omáčka ako ju poznáme. Hra na city a Happy Ending. Film bol nechutne predvídateľný a ťahal sa ako sopeľ. Kladne hodnotím všetky scény z lietadla a to by sme mali 41%.

Dům u jezera (2006)

Film som začal pozerať so zámerom pozrieť si oddychový romantický film, čo sa nestalo film bol príjemný romantický ale oddychový sotva. Dej sa paralelne prelínal medzi 2 časmi v ktorých som mal vďaka bohu absolútny prehľad a pôsobili na mňa veľmi uvolňujúco a príjemne. Veľmi ma štvalo, že sa film v niektorých pasážach až moc vliekol aj keď nemusel. Ku koncu som bol veľmi milo prekvapený Koncom a aj preto 69%.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

K tomuto seriálu som sa dostal iba náhodou. Priateľka ho milova a tak som si povedal, že mu dám šancu a dobre som urobil celkom zábavný napínavý krimi seriál s prostredia antropologických laboratórií a výskumu. Jednoducho seriál ma baví a jeho hlavný protagonisti sú zaujímavé osobnosti, navyše som sa dozvedel množstvo zaujímavých vecí a aj to si cením 94%.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Ak hľadáte pod týmto filmom hororové napätie, radšej ho ani nezapínajte. Pravdou je, že pár lakačiek vo filme je, ale to neznamená že, navodia ten super pocit ako, obe filmové predlohy, či už votrelec alebo predátor. Ak však hľadáte dobrý akčný film v ktorom je dosť dobré tempo je to super vec. Ja osobne som hľadal oboje preto skromných 50%.

Vetřelec (1979)

Keby som v roku 1979 prišiel do kina a hrali tam tento film tak asi serem magi v kockách od šťastia že som mohol byť pri premiére niečo tak legendárneho a kultového ako je Votrelec. Vynikajúce herecké výkony dobrý scifi príbeh a na tú dobu premakané vizuálne efekty. Prvých votrelcov by som si veľmi rád dal zarámovať a osobne sa hanbím, že som si ich nepozrel skôr snáď moje hodnotenie zmierni moju vinu 97%

Bídníci (2012)

Hneď na úvod by som rád povedal, že muzikál nie je práve môj najobľúbenejší filmový žáner a predsa ma bedári milo prekvapili. Film plynulo odsýpal a mal celkom pútavý príbeh. Samozrejme nemôže ísť o niečo svetoborné keďže hlavnou doménou tohoto filmu je jeho muzická a rytmická časť. Herecké obsadenie je jednoducho geniálne každý charakter perfektne sedí na svoju rolu a to je to čo je v podobných filmoch veľmi dôležité (teda aspoň pre mňa). Nemám čo vytknúť a teda 72%.

Rasputin (2011) (TV film)

Film s tak ohromným potenciálom, ktorý bol tak masívne udupaný pod čiernu zem ako je tento som ešte nevidel. Jednak mi nenormálne vadilo to, že príbeh je rozprávaný ako z rýchlika a teda nemáte ani dostatočný priestor nadýchnuť sa z atmosféry vtedajšieho cárskeho Ruska, ktoré je iba mimochodom v knihe brutálne dobre vyobrazené. Ďalej mi vadilo obsadenie hlavného hrdinu, Rasputina som si predstavoval diametrálne odlišne a aj to mi kazilo dobrý dojem z filmu. Inak životopisne to nebolo zlé akurát na životopisné filmy je potrebných asi trocha viac času preto iba 40%.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

BAZINGAAA! Jednoducho geniálne. Diametrálna odlišnosť a prepracovanosť do najmenších detailov pre každý charakter je dôvodom prečo vznikajú neustále konflikty, ktoré sú to najlepšie čo môže dejová línia ponúknuť. Mne osobne seriál veľmi prirástol k srdcu pretože som sa v ňom celkom našiel a práve také seriály mňa bavia, teda také v ktorých sa dokážem nájsť a predstavovať si ako sám prežívam daný príbeh... a že tento príbeh je dosť funny :-D 89%

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Videl som všetky série a každú jednu časť, dokonca už aj tie nové v ktorých vystupuje Ashton, bohužiaľ musím povedať,že to čo mňa osobne držalo pri tomto seriály bol Charlie Sheen, jeho osobitý humor, šarm a celkovo jeho vystupovanie som na toto seriály najviac miloval a kedykoľvek si pozriem niektorú zo starších častí dokážem sa na tom vynikajúco zasmiať a to oceňujem. Ashton nieje zlý, no už to nieje ono, nejde už o natoľko inteligentný a prepracovaný humor starého mládenca na voľnej nohe, skôr o detskú demenciu a skatchový humor a to ja už nemusím ale za Charlieho 95%