Moulin Rouge (2001)

Vynikajúci film, sám sa za seba hanbím, že som sa ho dokopal pozerať až takto neskoro. to však nič nemení na veci, že je fenomenálny. Premakaný dej, vynikajúca kamera a hra farieb, ktorá je priam oku lahodiaca. herci sú maximálne sympatický a piesne v ich podaní sú vynikajúce a perfektne spracované. Nemám absolútne nič čo by som mohol vytknúť a vrelo odporúčam všetkým 98%.

Rain Man (1988)

Na príbehoch s podtitulom dráma dokážem oceniť množstvo vecí. jednou ale úplne najdôležitejšou je vtiahnutie človeka do deja alebo do danej problematiky o ktorej ten daný príbeh je. Rain Man ma bavil od začiatku do konca, navyše všetko podtrhnuté super hereckým obsadením a Hoffmanovým nadľudským výkonom sa nedá hodnotiť inak ako kladne. Dva úplne rozdielne charaktery, ktoré si k sebe nájdu cestu. tento námet som už videl vo veľa filmoch, ale nikdy by to nebolo také silné ako práve v snímka Rain Man a za mňa teda 90%.

42 (2013)

Po veľmi dlhej dobe mi pri filme ušla aj nijaká tá slzička ale však asi sa niet čomu čudovať. Dráma zo športového prostredia navyše očami černošskej komunity v USA je dosť silné sústo na drámu. Našťastie Helgelandovi sa podarilo do 2 hodín dostať emocionálny zážitok na veľmi vysokej úrovni. Ja osobne milujem šport vo všetkých podobách a filmy s touto tématikou rovnako. Dokonca si trúfam povedať že pôjde o jednu z najlepších ak nie najlepšiu drámu vo svojej kategórií za rok 2013 a za mňa len skromných 98%.

Tenkrát na Západě (1968)

Nie som žiadny odborník medzi Westernovými filmami ale konkrétne "Vtedy na Západe" sa mi teda veľmi páčil. Na dobu, kedy tto bolo natočené sa jedná o klenot vo svojej kategórií. Vynikajúci príbeh a príbehové zvraty a famózny koniec, ktorého som sa teda ja osobne nevedel dočkať. Všetko je to navyše podtrhnuté vynikajúcou hudbou a legendárnou hrou na harmonike, ktorej melódiu pozná asi každý. Vynikajúce herecké výkony a celkovo dobrý dojem hodnotím kladne a to 98%.

Já, padouch (2010)

V niekoľkých momentoch som sa pristihol , že sa smejem a to je na animáku takéhoto typu asi to najdôležitejšie. Hlavné postavy majú vybudované charaktery a príbeh tiež nestál za zahodenie. Jediné čo mi vadilo bola až nenormálna podobnosť so snímkou "Megamozog" z ktorej čerpal daný animák asi 80%. Celé príbehoví zvraty dejová línia a aj zavŕšenie je dosť okukané. Jasné, že rozprávky sa musia končiť šťastne ale nie ako 1000 ďalších rozprávok pred nimi za mňa teda na dané podmienky solídnych 52%.

Crash (2004)

Snímka zaoberajúca sa problematikou etnických skupín na Americkom kontinente konkrétne v L.A. Celá škála životných príbehov ktorá len dokazuje, že ľudský osud je nevyspytateľný a že netreba mať hneď rasovo diskriminačné postoje k rôznym typom ľudí. Farba kože a pôvod nie sú všetko a aj o tom a o mnohom ďalšom vás presvedčí práve toto filmové spracovanie. Ja osobne by som tomu doprial viac ako 112 minút ale aj na to to bolo dobré teda 77%.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Rodinka sa opäť stretla a vznikla s toho Americká rubanica vo veľmi slušnom tempe a ako inak v Americkom štýle. V preklade to znamená, že všetko vybuchuje, všade sa strieľa, autá sa hrajú na lietadlá a podobné dobré veci. Ja osobne nemám rád keď je film tak prehnane americky nereálny ale tu mi to nevadilo pretože keď má človek chuť na akčnú vypalovačku nieje asi nič lepšie ako John McClane a navyše s podporou svojho syna ide o dvojnásobný nášup tak za mňa nezostáva dať nič iné iba slušných 79%.

Mike a Molly (2010) (seriál)

Baculatý seriál o baculatých ľuďoch plný vtipných situácií, vtipných charakterov a celkovo je tu množstvo zdravého humoru. Obľúbil som si tento seriál predovšetkým kôli vedľajším postavám ktoré sú bezkonkurenčne najviac premakané a úžasne dopĺňajú hlavnú dejovú líniu za mňa 74%.

Mlčení jehňátek (1991)

Veľmi silný film, ktorý vás vtiahne do svojho vnútra hneď od úvodných sekúnd. Nie len špičkové herecké výkony ale aj skutočne trefný hudobný podmaz navodzujú strašidelnú atmosféru aj keď teda moc o horor nejde. Naposledy som mal podobný pocit úplného pohltenia a sústredenia sa na daný film asi pri filme "Sedem" ale tu to bolo o to silnejšie pretože išlo o ozaj majstrovské dielo od ktorého som veľa očakával a vôbec som nebol sklamaný za mňa 96%.

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Neviem či je to dosť dobrý akčný filmík alebo dosť dobrá reklama na Jacka Danielsa, ale každopádne so toho názoru, že je to dosť dobré. Neviem síce na základe čoho to vzniklo ale mne osobne sa to páčilo a aj preto 77%.