• Krátkometrážní
  • Pohádka

Dnes neordinuji (1948)

Příběh o tom jak si povodit "kamaráda", který si po oslavě nepamatuje, jak se dostal domů a co v noci dělal. Na lidské povaze opravdu nemám ráda lež a škodolibost, takže námět sice na prd, ale zpracování celkem fajnové, veselé a hravé se sympatickým obsazením.

Věda je detektivka (2009) (pořad)

Ty děcka rostou pro kriminál, samý krádeže a podvody... Je pravdou, že rozdíl mezi pořadem Věda je zábava a Věda je detektivka, tkví v tom, že v pořadu Věda je detektivka opravdu, ale opravdu chybí zábava.

Vesmír (2007) (seriál)

No vážení já u sledování skandovala jak fanoušek při sportovním zápase. URAN! Má 27 měsíců! Jéééj! Je to první planeta objevená dalekohledem, první planeta, která nebyla známá již z dávných dob! Woohoo! Sklon rotační osy 98 stupňů! Wooow! Jediné setkání s Uranem - Voyager 2; 1986 - rok mýho narození! Jupí! Je považován za nejchladnější těleso sluneční soustavy! Týýjo! Má prstence! Má prstence! URAN! URAN! URAN! Prostě má nejoblíbenější a nejzajímavější planeta, tak její velebení prožívám.

Šifra mistra Leonarda (2006) odpad!

Další ezotericko-duchovně-blábolofilosofická vymývárna podobného stylu jako Atlas mraků. Zamýšleli jste se někdy nad tím, co ta sdělení vlastně znamenají? Po hluboké úvaze soudím, že tolik prázdných blábolů a symbolů pohromadě jsem dlouho neslyšela. René Descarte, ty bys to taky nedal.

Vítejte doma! (2003) (pořad)

Na jednu stranu je fajn, že pomáhají lidem, kteří to opravdu potřebují. Například ženě, která se sama stará o 14 dětí - čtyři vlastní a deset sestřiných po tom, co zemřela. Nechtěla, aby se děti rozdělili do jiných rodin nebo dětských domovů a slíbila jim, že je nikdy nerozdělí. Obětovala jim svůj život. Okej, postavili jí dům, kam se všichni vejdou s adekvátním počtem koupelen, s obrovskou kuchyní, několikametrovým jídelním stolem a věnovali jim dodávku, do které se vejdou všichni, takže když někam jdou, nemusí je vozit na třikrát. Ale proč to proboha nenatočí nějakým rozumným realistickým způsobem a dělaj z toho extra emerickej teatrální výstřik emocí. Nejdřív všichni brečí, pak je tam ten teatrálně přehrávající otravný naspídovaný moderátor a nakonec všichni piští a ječí a řvou asi tak třiapadesátkrát po sobě "ou máj gááááááád!". Já dokážu pochopit, že bez emocí to nejde, ale tohle je vážně emocionální průjem, to není zdravý.

Ukliďte si! (2007) (pořad) odpad!

Nechápu, proč ten pořad není o úklidu. Vysvětlete mi to někdo. Celý pořad se jen díváme, jak tři jelitní odborníci sedí v křeslech a plácaj nesmysly. Je tam sice pár asi tak deseti vteřinových střihů na skutečné lidi, kteří stihnou říct tak tři až pět slov, ale k čemu tenhle pořad sakra je?

Čarovný les (2014)

Komedie? Pohádka? Vtipný muzikál? Možná bych zavedla nový termín - tragipohádka.

Teorie všeho (2014)

Celý den nad tím přemýšlím, ale já to nedokážu okomentovat. Stephen Hawking je naprosto výjimečný člověk. Nadčlověk s neuvěřitelným mozkem a obrovským srdcem a smyslem pro humor. Nevím, jestli i tento film je výjimečný, ale protože je o Stephenovi, tak vlastně musí být.