Iron Man 3 (2013)

Moc jsem se těšil, z první části filmu jsem byl zklamán, pak jsem byl nadšen. Roberta Jr. mám rád, stejně jako hrdinu Iron Mana, a comicsové filmy vůbec, ale ta první cca půle filmu byla tak blbě podaná, že jsem málem vyletěl z kůže. Nudil jsem se a nevěřil svým očím, i za 3D brýlema. Natočeno infantilně pro diváka kolem snad 8 let věku, ta vsuvka s klukem bez rodičů, a ty Iron-manovi záchvaty úzkosti, po kterých ihned vystřízliví a ničí a ničí, byly fakt trapné. Tak mi to v tom filmu vadilo, že nemůžu dát 5 *, i když závěr byl kulervoucí jízda, jak má být. Je to asi snahou studia, film prodat i malejm posránkům, ale dle mého názoru, to je spíš na škodu. Trojka u mně ztratila jakousi důstojnost, kterou 1a 2 hrdě nesly v duchu komiksových filmů asi nejvíce. Z Bena Kingsleyho jsem byl nadšený až do doby, než z něj vyšel vyhulenej magor. Ne že by to taky nezahrál výborně, zasmál jsem se. Ale dokud byl v záporné rovině filmu, byl to herecký koncert a adept na mého záporáka roku. Bohužel, to dopadlo jak to dopadlo, a skutečný záporák byl tak záporný a zlý, asi jako moje stará protivná sousedka. Nicméně se těším na dalšího železného muže, a doufám, že se s novým dílem vytratí, onen mnou zmiňovaný infantilní lok pro smrkáče, kterej v tom fakt nemá co dělat, protože to z toho dělá jinej šálek kávy. Doufám že tím nenakazí i mnou očekávaný Kick Ass 2.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Jsem fanoušek hororů, tuto ságu nevyjímaje. Tento díl je nejvíce brutální ze všech dosud natočených filmů s touto tématikou. Nemá cenu více komentovat, takhle si představuji masakr motorovou pilou. Takhle si představuji, že by měl horor vypadat. Dobrá hororová práce, a kecejte si co hcete.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Jako fanda hororů vůbec a téhle série rovněž, dávám 4*. Ale jinak si myslím, že se jedná o nejslabší kousek téhle ságy. Ani né tak dějovou linií, ta byla vcelku zajímavá, ale tím nekonzistentním zpracováním celého příběhu. Nějak mi to celé připadalo jak špatně slepené epizody nějaké mini série. Efekty taky nijak zvlášť zajímavé, napětí skoro žádné. Nevím zda za to může režije, nebo konečné sestříhání filmu, ale takový pocit z toho mám. Prostě šlo to rozhodně o moc lépe udělat, což je na snímku znát a vidí to každý, kdo má něco nakoukáno. Škoda, ale těším se na další díl, doufám že bude, protože tenhle námět nám fanouškům nemůžou jednou provždy pohřbít.

Konečná (2013)

Arnie je zpět, tak jak ho mám rád, a hned v roli, ve které mu do půjde i s dřevěnou nohou. Ušili mu to na tělo. Film šikovně zkloubil akční look 90. let se soudobou , moderní akční jízdou. Je to oddechový film, který svou stopáží neotravuje, je v něm vše co divák tohoto žánru potřebuje. Střih, kamera hudba vše řemeslně podáno. Hlášky jsou tak akorát, akce a komické sitiuace jdou ruku v ruce. Herecké obsazení velice výborné, zejména Stormar a Whitaker potěšili. No a sám Arnie film táhne svým charisma jako vždy. I když jsou už léta ve tváři i postavě vidět, ten pohled když ho naserou a jde jim nakopat prdel, je stále terminátorovsky ničící a já mu roli věřil. Těším se na další jeho kousek, neboť jsem se 107 minut bavil, odreagoval a vo tom to je.

Lesní duch (2013)

Nemůžu jinak, dávám 5*. Je to klasika hororu. Jako adolescent, jsem u původní verze cvakla prdelí drát a to jsem to viděl v originál znění. Tahle nová variace, je o hodně lépe zpracovaná, (pochopitelně), gore perfektní, look špinavý, scény agresivně brutální, několik povedených lekaček. Trochu mi chyběl více strhující scénář, napětí, zde vidím určité nedostatky. Ovšem v rámci žánru, nemám co vytknout. Scéna s hřebíkovačkou a čalounickým nožem, kterým si démon řeže jazyk, jsou nezapomenutelné. Po dlouhé době jsem viděl v kině slabší jedince si zakrývat oči a kroutit se hnusem v sedadle jak při střevní kolice. Pár poseroutků to vzdalo (po hřebíkovací scéně) a odešlo. Což svědčí v prospěch snímku, neodešli nudou, ale protože to nedali. A o tom to přeci v hororu je, má v nás vyvolávat všechny ty negativní pocity, a zde se jim to povedlo. Těším se na další pokračování.

Dredd (2012)

Asi jsem čekal od filmu moc, a dostal pramálo. Film je krásně a nevídaně, barevný. Potešily mně vysokorychlostní kamery a záběry z nich. Potěšily mně snad jen dvě akční scény, které byly pěkně natočené. Zbytek filmu jsem jen čekal kdy to příjde, ten kulervoucakční závěr, a ono nic. Dějově slabší průměr, technické zpracování filmu nadprůměr, takže celkově hodnotím za 3 *.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Seriál sleduji od začátku, a patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr v poslední době poskytl. Zombie tématika je velice dobře zpracovaná, jsou podrobně rozpracované charktery postav, což je přínosem. Masky, kulisy, hudba, kamera, střih, výprava, vše je jak má v zombie movie být. Vyčítá se první sérii, že je samé klišé. To je blbost, jak jinak chcete příběh o zombie epidemiji začít a rozjet ? A rozjeli ho parádně. Hltal jsem každý díl. Druhé sérii se vyčítá, že ztratila dech. To je taky Blbost. Byla hlavně o charakterech postv, o tom, co dál skupina bude dělat, kam půjde, jak si vysvětlí jevy kolem sebe a jak se vypořádá s nebezpečím a problémy uvnitř skupiny i mimo ni. Chodci tu pro ně nejsou až takové nebezpečí, jako živí lidé v jiných skupinách. Člověk je člověku vlkem. Třetí řada posunula celý příběh dále, a jinam, což dalo celému serálu nový směr a vývoj, ze zdánlivé stagnace. Seriál graduje všmi směry, a tvůrci přitvrdili v zobrazení násilí, ve způsobech a četnosti likvidace chodců, což udržuje žánr v mezích hororu, ale není jen samoúčelné. Celkově za sebe hodnotím na 100% v rámci zombie tématiky, a přeji si, aby tento seriál nikdy neskončil.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Sláva, netřepe se kamera, střih není schizofrenní, a divák si stihne v záběrech prohlédnou opravdu vše co potřebuje. Parádní oldschool styl, který sedl jak prdýlka na hrnec. Velice povedené zpracování, pomalé záběry ve spojení s dobře padnoucí hudbou. Je zřejmé, že zpracování filmu, zastiňuje jinak celkem nic moc příběh. Tom jako vždy nezklamal, ale tato role nebyla pro něj zase tak těžká. Opravdu jsem se bavil, a tu jednu hvězdu ubírám za zpracování příběhu, který mohl být více napínavější, neboť prostor na to byl.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Zajímavý , nám všem známý, námět, trochu děravý scénář, vynikající zpracování a akorátní stopáž. Tohle vše, a kopec gore, hitech hraček, soubojů, naháněček v lesích, dělá z filmu parádní akční jízdu, plnou zamsakrovaných babizen. Wirkola se nezapře, jeho rukopis je na filmu znát a mám dojem, že tenhle chlapík má pěkně našlápnuto, nám ještě v budoucnu pořádně vypláchnoz hlavy. Dávám 4*, a těším se na další Wirkolovu jízdu.

Zabít tiše (2012)

Tak to byla nudná slátanina. Nechápu, tak vysoké hodnocení něčeho, co nelze označovat za příběh. Hovadina jak mraky. 2 * za obsazení, jinak nemám co hodnotit. Amen.