Nabarvené ptáče (2019)

No ty vole... První hodinu jsme ve středověku. S velkolepým nástupem Čvančarky jsme se ocitli v pokračování Osady havranů. Dokonalou práci kameramana vidím zjizvenou nesmyslnými číslicemi. Kosinski si svoje útrapy vymyslel, o 30 let později z těch ubohých sebelítostných fantazií někdo udělal rádobyhistorický film. Údajně český film (na námět Poláka). Takže jsme to my, ty blbý opice, co před osmdesáti lety věřili na upíry a na uřknutí. Ty agresivní, úchylný, neukojitelný stvůry. Opravdu super reprezentace naší vlasti a našeho národa. Touha natočit něco takovýho podle mě odráží víru, že tohle je pravý obraz člověka coby živočišného druhu. Je mi vás upřímně líto, pane Marhoule. Lidé vás za to ztrestali ztrátou mnoha desítek miliónů korun. Teď teprve máte skutečný důvod nemít nás rád. Víc potupit už nás ale nemůžete.

Strašidla (2016)

Pan Troška filmařsky ustrnul v osmdesátkách. Klíčování nepočítám, podobný triky dnes zvládají podomácku i děti školou povinné. Myslím především způsob snímání a pitvořící se herce. To by mi na tomto rodinném filmu nakonec ale ani tak nevadilo, po chvíli jsem tomu pravěkému vizuálu uvykl a už mě tolik nerušil. Co mi vadilo, to byly vulgarity. Aby ve filmu, který je určen zejména dětem, zaznívaly výrazy jako děvkař, to je podle mě špatně. Tady je pan Troška naopak až příliš progresivní. Oba ty extrémy (technologický mastodont a bezmezný názorový libertarián) z něj činí terč masového opovržení. Tohle podle mě na odpad!y rozhodně nebylo, ale rozumím tomu, že už od něj někteří diváci nic jiného než odpad! a priori neočekávají.

Vlastníci (2019)

Nemělo to pro mě příjemnou atmosféru. Výpovědní hodnota může být vysoká, ba dokonce maximální, já se chci ale u filmu cítit dobře, a pokud se dobře cítit nemám, tak ne z důvodu, že jsou úplně všechny postavy zavrženíhodné. To je ale bžunda, jací jsme všichni kokoti. Jak myslíte, já vám to neberu...

Chyťte doktora (2007)

Před lety jsem byl podstatně smířlivější. Nechápu, jak se mi to tehdy mohlo stát. Asi dobrej model... P.S.: Javorský rugbista? 😁

Sbal prachy a vypadni (1998)

Pro mě asi nejlepší Richieovka. Je to potřeba brát s rezervou, taky to bylo do značné míry pojatý jako komedie. Ty pozdější věci taky není možný považovat za seriózní, přitom se berou tak vážně... Právě tohle mi bylo na Sbal prachy tak sympatický. Nehledě na ten způsob vyprávění, kterej byl tehdy originální, zatímco později už ho Guy jen varioval.

Tambylles (2011) (studentský film)

Hřích, se kterým se nedá žít, který člověku znemožní normálně se nadechnout, který vás připraví o všechno. Perfektně vyobrazené prokletí vyděděnce, nemajícího nárok na špetku soucitu. Dospělý studentský film.

Hodinářův učeň (2019)

Moc pěkná, originální pohádka se sympatickou ústřední dvojicí a opravdu dokonalými kostýmy, nominovanými na Českého lva.

Zrádci - Den pravdy (2020) (epizoda)

Tak z nedostatku emocí tenhle seroš nikdo podezírat nemůže... Scéna z léčebny v závěru skutečně epická. Kamera už někdy fakt too much- ty houpačky už zavánějí manýrou. Herečky musely mít co dělat, aby se těm kameramanovým tanečkům nemusely smát...

Osudová chyba (2018)

Ad absurdum dotažené podobenství, čeho je schopný muž, aby si udržel ženu, poté co ztratil schopnost činit ji šťastnou. Z hloubi duše by tomu mohly rozumět desetitisíce žen zavřených do zlatých klecí bezduchého konzumu. Působí to zdánlivě amatérským, jednoduchým dojmem, je to ale pouze záměrně strohé, aby vynikly jemné, nevyřčené nuance.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 3 (2019) (série)

Bál jsem se, že to bude opakování téhož, ale dokázali to ozvláštnit tak, že mi to přišlo zábavnější a svižnější, než první dvousérie. Je to de facto naprosto dokonalý, může mi vadit snad jen to, že to má i po skončení celé série otevřený konec.