Nikdo (2021)

Koment od Tom Hardy dokonale trefnej. 👍 Bavilo mě, jak to odsejpalo.

Výkřik bez ozvěny (2020) (seriál)

Běžně to tak nedělám, ale po prvním díle jsem si přečetl anotace těch zbylých a pustil si až ten poslední- ten, který po šesti hodinách hraní si s diváky konečně přinesl jasné odpovědi na všechny záměrné nejasnosti. A musím říct, že jsem moc rád, že k tomu vyústění vedla tahle zkratka. Tentokrát to dopadlo takhle, taky to ale mohlo dopadnout naopak. Vsadil bych se, že paní Michalákové se Výkřik bez ozvěny líbit nebude. Já oceňuji jeho kvality, ale koukat na to, je jako dobrovolně skočit do bažiny. Je to zážitek, ale není příjemnej.

Drive My Car (2021)

Jako náročný divák jsem před sebou neobstál- na tenhle film jsem potřeboval asi deset dnů, abych ho dokoukal. A stejně mi ty dvacetiminutovky přišly nekonečný. Mám se ale rád za to, že teď nemám potřebu hlásat, jak to bylo báječné.

Láska na špičkách (2021)

Špatně se mi to hodnotí. Žijeme v těžké době. Měl jsem pocit, že tvůrci Lásky na špičkách by udělali cokoliv, aby nás pobavili, aby nám do života vnesli trochu smíchu a radosti. To oceňuji. Jinak je ale u toho potřeba úplně vypnout mozek a nesnažit se na tom hledat chyby. Osobně bych nejvíc ocenil, kdyby se jim do toho všudypřítomného líbivého kýče nemotala ta vážná témata.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Očekávání jsou nemalá. Most je Most, ale Brno je Brno. První díly nebývají nejlepší, byť právě Most byl v tomto směru výjimkou. Coby Brňák si přeju, abychom tu kultovní věc ze severu Čech co do popularity dohnali a předehnali. To by pak ale chtělo začít do toho pořádně šlapat.

Běžná selhání (2022)

Kdyby to trvalo třeba 12 minut, tak to pochopím- byl by to studentský film a paní režisérka by díky němu postoupila třeba do třeťáku. On je to ale celovečerák a já si z něj odnáším jen depku a pocit, že chci, aby mi někdo zavolal a vysvětlil mi, o čem to vlastně bylo.

Roztříštění (2019) odpad!

Neříkám to často, ale nesnáším tenhle žánr.

Polar (2019)

Říkal jsem si, že už na to nemám koukat a zakončit rok 2022 těmi bombastickými Černými motýli. Leč neposlechl jsem se a pustil si tuhle beznadějně průměrnou věc. Je to tak všední, že to jediný, nad čím si člověk může lámat hlavu, je motiv k účasti Madse Mikkelsena. Jinou otázku to ve mně nevyvolalo, všechno ostatní mi zodpověděli ve filmech, ze kterých tvůrci Polaru opisovali.

Černí motýli (2022) (seriál)

Děsí mě představa, že je na Netflixu podobných seriálů bambilion a já je nikdy neuvidím jen proto, že se mi pořádně nenabízí. Tohle byl opus magnum francouzské seriálové tvorby. Stalo se tady toho tolik, že už toho bylo až moc. To je moje hlavní výtka. Jinak to buď příjmu a budu velebit, nebo na tom budu hledat mouchy. Rozhodl jsem se pro první variantu. Pohltilo mě to, ohromilo mě to a ta původní Solange mi přišla jako nejkrásnější herečka na světě.

The Playlist (2022) (seriál)

Až do posledního dílu jasná pětihvězda, ale ty opakované promluvy s Bobbi mi to pokazily. Jinak ale perfektní, bylo to jako smršť.