Ruce v záruce (2022) (TV film)

Lepší, než povídání o chlápkovi, kterej hledá někoho, kdo by mu pomohl zarazit kolík do řiti (předešlý “film” S písní v tísni). Tady si bába zlomí obě hnáty, ani to ale nezabrání starýmu se synem, aby odjeli na plánovanou dovolenou. Bábě jde bez rukou o kejhák, zůstane uvězněná v baráku, ztratí kontakt s okolním světem, nikdo se po ní ale neshání a já osobně už jsem byl natěšenej na vrcholně komickou scénu, při níž zesraná a zechcaná umírá ve své zlaté kleci hladem a žízní. Naneštěstí rejža vyměkl, odhaduju, že mu to přišlo moc umělecký a nechal hlavní hrdinku zbaběle přežít. Suma sumárum- 3 a půl promarněných pokusů natočit něco solidního. Tak zase za rok, ne? Vejdělkovy hory. Ale za co? Za co takový privilegium?

Rozbouřená Země (2022) (seriál)

V souvislosti s tornády se mluvilo o změnách klimatu v důsledku lidské činnosti- ten apel hodnotím pozitivně. Sopky, zemětřesení- OK, do budoucna počítám i se špatnými zprávami, vždycky jsem s nimi počítal, teď už si ale umím líp představit, odkud a kdy by mohly přijít, hurikány už jsem nedokoukal. Takovej bubububu film, člověk se bez něj v pohodě obejde a může se pak cítit líp.

Zábava, zábava (2018)

Toto téma se mě osobně dotýká. Pojednávají o něm i Dny vína a růží, Když muž miluje ženu, Eva Nová… Za každý z těch filmů jsem rád. A Zábava zábava jsou hned 3 filmy na téma ženského alkoholismu v jednom. Náměty přinesl život, odpozorováno precizně. V Polsku se stejně jako u nás chlastá jako o závod. Mohlo by to mít sto tisíc pokračování a pořád by bylo co točit.

Le Jeu (2018)

Jasně, italskou předlohu jsem viděl, nepamatuju si z ní ani zbla, ale předpokládám, že to tam taky skončilo katastrofou, stejně jako by tahle “hra” skončila katastrofou vždycky a všude. Francouzská verze za mě zdařilá, uteklo to jako voda, kdybych s nimi mohl zakrojit ty sýry, tak přihodím i pátou. Česko-slovenskou verzi nevynechám, evidentně mě baví cizí neštěstí.

The Space Between (2021)

Je to afektovaný jak divadelní herečka na oblasti v klimakteriu a přesto děsná nuda a šeď.

Noční jezdci (1981)

Ta jedna hvězdička je lehce nakřáplá, ale když může film z roku 1981 vypadat na led obrazovce v roce 2022 takhle, tak s tím nemám problém. Tohle je ten typ filmu, u jehož sledování snad každýho diváka- nevím, jestli i ze Slovenska, ale věřím, že o nás z Česka to platí- napadne otázka: co se ti to v té svobodné éře stalo, česká kinematografie..?

Šťastně až do smrti (2022)

Čistá práce. Jasně, není to žádnej Dostojevskij, útočí to na první signální a je to na jedno použití, ale je to řemeslně dokonalý.

Divoký je vítr (2022)

Líbila se mi tady muzika, se kterou si bohužel neporadil shazam, kterou jsem nerozklíčoval s pomocí závěrečných titulků a neexistuje k tomu soundtrack… 😞 Líbilo se mi, kolik se tu prolínalo silných příběhů, líbilo se mi, kolik různých podob tady na sebe vzal přetrvávající problém jihoafrického rasismu a segregace. Líbilo se mi to.

S písní v tísni (2022) (TV film) odpad!

S touto písní silně třískni. Je libo tíseň? Pusť si tuto píseň. Míra stupidity tohohle nepopsatelného cosi je nevýslovná.