Večírek (2021)

Úvodní párty byla extrémně, extrémně uhozená. Cesta busem to v mých očích zvedla ze dna. Po letech chválím Táňu- byla vynikající! Líbil se mi i Matěj Dadák, pana inženýra vystřihnul výborně. Párkrát jsem se fakt upřímně zasmál, ale nesedly mi ty rádoby nekorektní gagy. Pane Suchánku, buď to příště pořádně ohulte, nebo se na to vykvajzněte. A na hajlování a židy už se komplet vyserte- to je úplně mimo mísu. P.S.: Já ten Suchošův humor nevyhledávám, spíš naopak. A teď už asi vím i proč. On jak je prťavej, tak programově všechny kolem sebe musí usvědčovat z nějakých jiných, ne tak zjevných vad. Ale každej musí mít v jeho očích nějakej trabl- alkáč, impotent, debil, blbka… a když by se ta vada náhodou měla hledat obtížněji, tak může posloužit i to, že je třeba zpěvák. Ale vždycky tam musí být ten odsudek, ta slabina, kvůli které se přestanete zabývat mým vzrůstem a začnete řešit sami sebe.

Revue za šest korun (1985) (TV film)

Neměl jsem čas to zkouknout celý a docela mě to i mrzelo- pokoušela se u toho o mě jakási ostalgie. Čeho jsem si ale stačil všimnout, to byl neskutečný sex appeal Libušky Šafránkové. Ta ženská byla una ragazza molto molto bella.

Cici (2022)

Můžu tomu dát 5 hvězd a psát oslavné ódy na psychologickou drobnokresbu postav a intelektuální hloubku, nebo se můžu upřímně vyznat ze svých pocitů, vyložit karty na stůl a napsat, že jsem se nemohl dočkat konce, že něco tak zoufale nudnýho a vlezlýho už jsem dlouho neviděl a doufám, že zase dlouho neuvidím, že mi to nepřineslo nic dobrýho, jen úvahy nad tím, kdo všechno by se měl svěřit do péče psychologů a kdo už by potřeboval psychiatra. Jestli tohle je to pravé umění, tak jsem jako divák selhal a ještě jsem tak pošetilej, že to na sebe klidně prásknu.

Muž činu (2022)

Lucia Urtubiu jsem neznal, nikdy jsem o něm neslyšel, ani nečetl a jsem rád, že o něm natočili tenhle film. Je to zábavná podívaná, není to nuda a přijde mi, že ho zbytečně neheroizují a neidealizují, že se to celkem drží při zemi a to je mi na tom filmu sympatický. Má to jen 70 procent, za chvíli to vypadne z červených čísel a já po pravdě netuším, co se na tom ostatním nelíbilo a jdu to zjišťovat. Hlavní hrdina nebyl žádnej krasavec, ale to reálnej Lucio taky ne, takže to hodnotím naopak pozitivně. Rozhodila mě ta taška Moskva 1980, všechno okolo ve mně evokovalo spíš sedmdesátky, ale určitě to měli promyšlený a o žádnou chybu se nejednalo. Etický otázky typu, že se Lucio nechal Citi Bank de facto zkorumpovat, nemají na moje hodnocení vliv.

Nejhorší člověk na světě (2021)

Hodně civilně a uvěřitelně působící příběh a film - vyšperkovaný neotřelými režijními nápady. Bohužel pro mě mě to nevtáhlo, sledoval jsem to přes okno z jejich balkonu.

Život zločinu (2021)

Ten název je zavádějící. Zločin- krádeže z počátku filmu- poměrně záhy odsunuly do pozadí drogy. Je to silný. Silný a naturalistický. Už jste někdy viděli mrtvolu, kterou našli až teprve po několika týdnech? Tady ji uvidíte (ne, že bych se bez toho neobešel). Uvidíte děti, ze kterých vyrostou kvalitní lidé, i když kolem sebe neměli málem nikoho, od koho by mohly něco takovýho odkoukat. Uvidíte lidi, kteří se opakovaně dokázali zvedat z totálního dna, ze sraček, který si normální člověk neumí ani představit. Uvidíte lidi, kteří překvapivě nepřestali být lidma a příkladně k režisérovi se nepřestali chovat slušně. Uvidíte happy end bez happy endu.

Rizika pití (2016)

Z počátku jsem tu formu zpochybňoval- a ani teď si nejsem jistej, jestli by se v podobným dokumentu mělo chlastat a chlastat a chlastat, ale jo- pokud to někdo dokouká celý, tak je to o tom, že na začátku se díky alkoholu dobře bavíme, a později nám ovlivňuje, komplikuje a zkracuje život. Okrajově se objevily i náznaky toho, jak negativně chlast zasahuje do životů blízkých. Chlast je svinstvo, všichni to víme, večer nás ale někdo někam pozve a všechna uvědomělost je pryč. Může na tom podobnej dokument něco změnit? Tak snad se kvůli němu aspoň nebude pít o to víc…. P.S.: V souvislosti s tou rozchlastanou mámou tady zazněla zmínka o kontrolovaném pití. To je slepá ulička a ztráta několika let, kdy by se ten nemocný člověk jinak mohl skutečně účinně léčit. Na kontrolované pití nevěřte- nefunguje!

Trol (2022)

S pocitem, že tohle jsem už přece v různých obměnách viděl nejmíň desetkrát, a že tenhle kompilát obsahuje všechno, co se v předlohách povedlo a funguje to (na výbornou) i tady. Tohle je remake remaků a učedník možná překonal i své mistry- jenom mi to je jedno a nebudu mu za to tleskat. Fascinuje mě nicméně fakt, že podobně ambiciózní projekt si mohli klidně střihnout třeba i Slováci, jen místo do královského paláce by se šlo třeba k Ficovejm. A o Slovensku patrně nikdy nikdo coby o evropském Hollywoodu nesmýšlel, zatímco o co do počtu obyvatel stejně velkém Norsku… V tom jediném mi to přijde mega.

Dálnice smrti (2022) (seriál)

Znovu se potvrzuje to, co už na Československé filmové databázi zaznělo od uživatelů mnohokrát: Poláci setsakramentsky umí. To, že to tady aktuálně má jen 49 procent, může být způsobený jedině tím, že se to zatím nedostalo k těm správným lidem. Jinak je to ale nekompromisně dobrý. Kdo si potrpí na absurdní humor a pořádnej bizár, ten si přijde na svý- stejně jako já.