Jsem božská (2018)

Hned z prvního uživatelského komentáře jsem pochopil, že tohle není první podobná role tělnaté Amy Schumer. Já jsem s ní až do dneška žádný jiný film neviděl, takže na mě ten koncept krásného nitra v kyprém těle fungoval a film se mi líbil. Bejt holkou, co se téhle filmové Renee typově podobá, tak si ho pravděpodobně zamiluju a budu si ho pouštět X krát do roka. Takhle to mít nebudu, ale znovu jsem si uvědomil, jak jsem rád, že mě coby chlapa tolik nedusí ten diktát fyzické dokonalosti. Vůbec vám to, holky, nezávidím. P.S.1: Dnes má svátek René. P.S.2: Emily Ratajkowski je aktuálně single. Rozváděla se údajně kvůli manželovým nevěrám. To mi v návaznosti na tenhle film přijde celkem vtipný.

40 let panic (2005)

Jsem zdravotně trochu z formy, neumím si ty 3 hvězdy vnitřně obhájit, ale budu doufat, že se na tom sám se sebou shodnu, jestli to ještě někdy uvidím znovu. Nijak se do toho ale nepohrnu, protože mě to nebavilo.

V žáru královské lásky (1990)

Jan Němec byl opakem toho, co si lze představit pod pojmy jako je podbízivost, líbivost, komerce, konformita… Byl to odvážný, osobitý tvůrce. Většinou z nás zůstane nepochopen a já osobně na tom nevidím nic špatného- alespoň po část svého života dělal, co ho bavilo- díly tomu mohl být šťastný a šťastní lidé dělají tento svět lepším. Nemá cenu diskutovat o tom, do jaké míry se mu podařilo zachytit podstatu Klímova Knížete Sternenhocha. Tohle je V žáru královské lásky. A byla vážně žhavá. Vildovi jsem ji věřil. A věřil jsem mu i jeho zoufalství a nenávist, když ji ztratil. Svého partu se chopil se ctí, Ivana Chýlková se mi tady zdála vynikající. Jenom mě to nebavilo. V roce 1990, ani teď- o 32 let později. Protrápil jsem se tím a těšil se na konec. To ale neznamená, že by Jan Němec neměl koule.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Dnes jsem to viděl, tuším že potřetí, ale usledovat to, mi i tentokrát dalo dost práce. Stojí to ale za to, policista Dudley je jedna z nejhorších filmových kreatur ever.

Najednou jsme rodina (2018)

Dlouho jsem nebyl tak dojatej. Konec jsem prožil v jakýmsi tranzu, všechno kolem mě přestalo existovat. Nějaká nirvána, nebo co…? Neskutečný, že Sean Anders přetaví dva svoje scénáře během dvou let ve dva vlastní režijní počiny, když jeden z nich je takhle těžká látka a ten výsledek je - výbornej! Někdy je to zbytečně ukecaný a americky přepjatý, ale i tak je to pořád wau(!). Nebijme se v Česku v prsa, bijme na poplach. Věřím, že každej pokus o rodinnou komedii má u nás ambici působit nějak takhle. Tak proč tomu pak kdokoliv z nás sází bez výčitek odpady!..? Co je jinak? V čem je zakopanej Karbanátek?

Táta je doma 2 (2017)

Dost dobře jsem se bavil, ALE jen místy, bohužel. Bylo to takový nahoru dolů. Nejvíc nahoru je tady scéna se sněžnou frézou, tu chci určitě ještě někdy vidět. Jinak výborně napsaná i zahraná postava ztvárněná Melem Gibsonem- tohle bych od starýho mrzouta vážně nečekal.

Táta je doma (2015)

Po dlouhé době, po moc a moc filmech, mě Will Ferell neiritoval. Nedovolili mu přehrávat a i díky tomu to bylo fajn.

FIFA: Pod povrchem (2022) (seriál)

Poctivá dokumentární práce, jen ten závěrečný titulek o údajných tisících mrtvých dělníků (kontra 3, které přiznává Katar) mohli zaměnit za fotky a konkrétní jména- to by tomu dodalo na vážnosti. Z MS v Kataru mám i bez tohoto dokumentu smíšené pocity. Z fotbalu se stává taková obluda, slovy Joao Havelange, která tu zazněla- takové monstrum, že na něj jednou přestanu koukat- přestože ho miluju.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Proč si to pamatuju jako děsnou řachačku? Nebylo to bůhvíjak vtipný… A bralo se to docela vážně coby detektivka. Eddie Murphy tady byl příjemně civilní, v pozdějších filmech to s ním kolikrát nebylo k vydržení.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Nejšílenější filmová postava všech dob! V jediným záběru se Jim Carey netváří jako normální člověk. Ale je to vtipný a líbilo se mi, že tu není za loosera.