Tichý společník (2021)

Budu na Pavla hodnej a dám tomu 3 pecky. Dost na tom, že se po Tichým společníkovi na Netflixu nabízejí všechny tři díly Slunce, seno… Myslím si, že je to kromobyčejně špatně natočenej film, že je to fakt práce hodná snaživýho amatéra, a ne zkušenýho harcovníka s diplomem z FAMU. Vůbec nemá smysl hledat na tom mouchy, je to jima komplet oblepený. Za mě ty echt masařky ta multinárodnostní mluva- slovenština, pražština, brněnština, slováčtina, hanáčtina, ostravština, oravština, valašština- podle kámošů, co jim nebylo zatěžko přijet, potom ty zoufalý edwoodovský postsynchrony a co je za mě úplně nejhorší- vůbec se to nepotkalo s mojí představou o poetice. Neměl jsem jí tam ani co by se za nehet. Věřím, že to mělo potenciál, současně ovšem věřím, že se ho Pavlu Göblovi podařilo zdárně kompletně prohospodařit. Pro nepřipravený uživatele Netflixu, neznalý Plácaček a Odborných dohledů to musí být jó bonbónek. 😁

Lepší než my - Epizoda 2 (2018) (epizoda)

Robotka umí napodobovat hlasy- tak sláva, aspoň něco, protože jiná sci-fi vychytávka už se do tohoto dílu bohužel nevešla. Končím, tohle je totální ztráta času. 80 procent… Připadám si jak Robinson. Už zase.

Lepší než my - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Zatím to působí rozpačitě až směšně. Všechny (odhadem tak čtyři) technologický vychytávky tvůrci vystříleli v průběhu prvních deseti minut. Kromě toho, že se tady lidem telefon rozsvěcuje na zápěstí, není jak zjistit, že jsme se ocitli v budoucnosti. Dokonalá vraždící superrobotka je pochopitelně jen strnulá soudružka herečka. Všechno se točí kolem moderní budovy, obklopené kam oko dohlédne starými paneláky. Zbývá jen příběh o rozvedených rodičích, kteří se handrkují o děti. Sci-fi jak noha s hodnocením bezmála 80 procent. A skvělej francouzskej BigBug jich posbíral sotva 50. Co se to tady děje? Nejsem ten blbej nakonec fakt já?

Pád: Kauza Boeing (2022)

Není to špatný dokument, odsýpá, je komplexní a bylo mi sympatický, že si tu kritici poměrů ve společnosti Boeing nebrali žádné servítky. Já ale zpravidla na dokumentech oceňuji investigaci, což v tomto případě nebylo třeba. Tvůrcům stačilo opsat realitu, oslovit odborné novináře, kteří se zabývali tématem dvou krátce po sobě následujících havárií a onou pověstnou třešínkou na dortu se pro film stal přímý předseda vyšetřovací komise, který verbálně rozcupoval management Boeingu na milion malých kousíčků. Jestli před ním nepochopili, že mají na rukou krev, tak po jeho proslovu nepochybně ano.

Bigbug (2022)

Na to, že se to nebere vůbec vážně, že je to celý “jen” opis svízelné situace, do které se dostal přetechnizovaný svět v roce 2050, to obsahovalo fůru úžasných, dokonale obrazově ztvárněných nápadů- počínaje nevšedním interiérem bytu budoucnosti. V průběhu sledování jsem se vysloveně těšil, s čím dalším ještě přijdou, čím vším by se jejich svět mohl ještě lišit od toho současného. Bavil mě i ten hravý příběh, celý mi to zkrátka ladilo a jediný, co mi na tom vadí, je těch 50 procent, který to posbíralo od místní komunity filmových fanoušků (?) na ČSFD. Tomu říkám do nebe volající nespravedlnost.

Hon na vrahy (2021) (seriál)

Zajímavá forma, ale provedení mě lehce iritovalo. Světle modrá toyota je světle modrej ford, ženu, o které všichni mluví coby o babičce, představuje čtyřicátnice a takhle by bylo možný pokračovat. Po skončení většiny dílů jsem si taky pokládal otázky, který jsem si podle mě pokládat nemusel, kdyby to bylo k divákům o něco vstřícnější, kdyby se tvůrci zamysleli nad tím, co zůstalo nevyřčeno a přitom by to diváky mohlo zajímat. Ještě mám jeden postřeh, a sice že si někteří detektivové i poplakali, ale beru to už jako součást jejich show, založené na tom, že se nachomýtli k případům, ze kterých se staly legendy. Nechyběl jedinej z nich, všichni se rádi nechají znovu vidět. Tahle neštěstí pro ně ve skutečnosti mají příchuť regulérní slávy.

Podvodník z Tinderu (2022)

Ayleen from Holland se k Simonovi docela hodila, řekl bych… Slušná potvora. Teď aby se o sebe bála. Borec vylezl z díry za 5 měsíců! Jen za ty samotný výhrůžky jsem to viděl minimálně na 2 roky. Simon se teď chechtá, ale nejlíp se zasměje ten, kdo se bude smát v souvislosti s ním naposledy. A věřím, že on to nebude.

Devadesátky (2022) (seriál)

Moc dobře udělané. Scénáristovo “byl jsem při tom” v kombinaci s jeho výbornou (?) pamětí a atraktivními tématy - to jsou samy o sobě slibné předpoklady k mimořádně napínavé, protože autentické (?) podívané. Pan režisér Bebjak to navíc uchopil nejlépe, jak mohl, herci ze sebe vydolovali maximum a příkladně za výpravu by si někdo zasloužil větší uznání, než moji pochvalu na ČSFD. Chybějící hvězdička jde na vrub jednak tomu, že nebýt linky s Ivanem Jonákem, nekoukali jsme na the best of 90´s, ale na orlické vraždy, a dále mě nenechávají v klidu protesty kriminalisty, jehož v seriálu ztvárnil Ondřej Sokol, který se čílí kvůli tomu, že z něj Josef Mareš udělal korupčníka- údajně zcela nesmyslně. Jestli je to pravda, pak si od mého hodnocení ještě jednu hvězdu odmázněte, tohle by byl hroznej faul.

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

Panenka vybavená signifikantními rysy své slavné předlohy? 3D hologram čnící do výše klidně i 10 metrů místo živé, 1,5 metru “vysoké” interpretky? Jo, tomuhle jsem schopen uvěřit, tohle jsou nápady, na kterých můžete vystavět sci-fi, které jsem ochoten seriózně věnovat svoji pozornost. A je mi jedno, kdov tom hraje, nemluvě o tom, že to Miley hrála moc dobře.

Černé zrcadlo - Černé muzeum (2017) (epizoda)

Mysl jako samostatná entita… Za mě čistokrevná sci-fi, tahle vize budoucnost nepředjímá. Podobenství toho, co by to taky mohlo přinést, bylo ale dostatečně hrůzně působivý na to, aby už se nikdo o nic podobnýho nikdy ani nepokoušel. Ne, nic mi na tu hlavu nelep, to si vem raději obě ledviny.