Já, Burt Reynolds (2020)

Burta Reynoldse vnímám jako nepřehlédnutelnýho, leč béčkovýho herce. Tenhle dokument mě toho dojmu nedokázal zbavit, navzdory všem superlativům, který tady zazněly na Burtovu adresu. Ale to není podstatný. Podstatnej je v tuhle chvíli můj náhled na tenhle dokument. Už jsem naznačil, že se v něm hodně chválilo. Osobně si myslím, že už toho bylo moc. Že se tu sešla skupina respondentů z řad jeho obdivovatelů a nedostal tu prostor nikdo, kdo by to měl s mistrem jinak. To mi zavání neobjektivitou a nereálným přikrášlováním. A výčet jeho démonů to nevyváží. Musím ovšem přiznat, že mi jejich rozsah vyrazil dech. Zvlášť s ohledem na to, jak zdánlivě dobrý karty mu osud rozdal.

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

Ve způsobu vyprávění byl mezi druhou a třetí sérií výraznej rozdíl, a to bohužel i kvalitativní. Kdybych na to koukal s ročním odstupem, tak si toho možná ani nevšimnu, že jsem to ale vzal všechno jedním vrzem, tak jsem si minimálně po dobu úvodních tří dílů zklamaně říkal, proč důsledně nepokračovali v tom, co jim tak parádně fungovalo. Nakonec jsem si zvykl a znovu se do toho ponořil, protože třetí série disponuje jedním ohromným trumfem: popisuje období, kdy do sebe šly mexický kartely fakt brutálně a bez rukavic, což se za Felixe Gallarda, tedy na ploše prvních dvou sérií, nedělo. Takže trojka za mě celkově slabší, akční scény jsou ovšem jako z partesu a jen jsem obdivně hleděl na jejich realističnost.

Investoři (2021)

Totální hovadina, jaká by u nás mohla vzniknout naposledy někdy na přelomu milénia, protože ze zahraničních investorů, nadto z Italů, už si tady dneska nikdo na prdel nesedne. Je to ale celkem milý, byť řádně přitažený za vlasy a vyžaduje to velkorysýho diváka, kterej neřeší drobnosti, jakože máme třeba přát novou lásku chlápkovi, kterej už se dvakrát zmiňoval o tom, že má se dvěma ženskejma šest dětí. Holt jinej kraj, jinej nemrav.

Karel (2020)

Tohle se vážně povedlo, píše člověk, který by si hudbu Karla Gotta nikdy nepustil. Čekal jsem, že to paní Gottová zrežíruje podstatně sterilněji, že mi to bude chutnat jak zmrzlina zabalená do gumové rukavice. Byl v tom ale život a bylo ho tam tolik, že to bralo za srdce.

K zemi hleď! (2021)

Tomu říkám film s nadhledem. Nevím, jestli bude fungovat i za dvacet let, ale současnost vystihl dokonale. Jak jsme chytří, tak jsme blbí. Ochota zpochybňovat naprosto cokoliv včetně zcela zjevného nás přivede do záhuby. Další vynikající film s Leonardem, ten chlap je toho snad absolutní zárukou, že to bude dobrý. Baví mě zjištění, že může být takhle drahej biják takhle chytrej. Už ten sám fakt má pro mě cenu tří hvězd. P.S.: S tímto rozhovorem souzním: https://www.irozhlas.cz/kultura/film/podcast-vinohradska-12-petr-fischer-k-zemi-hled-klima-hollywood_2201170600_mpa

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Důsledně slzopudná záležitost. Dva dospělí Gumpové mě lehce znervózňovali, stejně jako třeba mohovitě vyhlížející Ivana Chýlková (ty porcelánový zoubky například) coby partnerka bezdomovce Bédi. Podobných rušivých momentů jsem v tom objevil víc (taky se ten pejsek mohl mít na konci k Bolkovi trochu víc), ale je první svátek vánoční, dojímal jsem se a líbilo se mi poselství toho filmu, takže jo, tohle bylo fajn.

Narcos: Mexiko - Série 2 (2020) (série)

Druhá série Narcos Mexiko se mi líbila víc, než ta první. Míň se tu řešilo psychologické rozpoložení jednotlivých postav a víc se šlo po principu a jemných nuancích narkobyznysu. Tvůrcům se podařilo dokonale pojmenovat příčiny Felixova návratu na výsluní i jeho pozdějšího pádu. Na ploše deseti dílů se mi jako fail jevila jediná dějová linka- ta s Felixovým řidičem, jehož osud se propojil s osudem členů rodiny Palma. Dopustil se chyby, za kterou by podle mě zaplatil nejvyšší cenu, tady ale dostal nepochopitelnou druhou šanci. Nad tím jsem káravě zvedal obočí, jinak to ovšem bylo dokonalý.

Liga mužské moudrosti - Dožínky (2021) (epizoda)

Hodnotím první epizodu- je to eklhaft a stupid. Mít nižší IQ, tak si na tom možná smlsnu, ale takhle bohužel…

Narcos: Mexiko - Série 1 (2018) (série)

První Narcos mě totálně odrovnal, tohle se mi s Mexikem nestalo. I tak to bylo VELKÝ a neumím si představit, že by to třeba někdo vzdal před koncem. Tihle lidi to mají fakt zmáknutý.

Psanci (2021)

Z nuly na sto ve světě zločinu. A co jste v sedmnácti dělali o prázdninách vy? Begoña Vargas novodobá Penelope Cruz. Cool kino.

Časové pásmo bylo změněno