První rytíř (1995)

Typově podobný film Robinu Hoodovi (s Kevinem), který mísí středověkou krutost, lásku a zručně natočené bitvy. Gera mám rád a Connery mi taky nevadí, naopak, do role Artuše se hodil. Navíc k tomu všemu hraje podmanivá hudba Jeryho Goldsmitha. Jery Zucker umí točit nejen komedie. 4*

Sousedská hlídka (2012)

Tahle sci-fi komedie vychází z filmů jako Krotitelé duchů nebo Super 8, ale má dvě vady. Je tu málo akce a na druhou stranu je tu nespočet zbytečných dialogů o ničem. Občas jsou tu sice nějaké hlášky, ale jinak je to docela nuda. Vzhledem k tržbám jde o propadák prvního kalibru. 2*

Avengers (2012)

Konečně jsem měl možnost shlédnout tenhle popkornovej spektátl na HBO. Po polovině filmu jsem si říkal, že je to docela tuctová komiksovka, ale druhá polovina byla doslova famózní. Zrod Avengerů se povedl a závěrečná grandiózní bitva byla asi tak stokrát povedenější než konkurenční digitální bitvy v sérii Transformers. Iron Man hláškuje jako vždycky a všichni zbylí Avengeři působí skvěle. 5*

Bumerang (1992)

Nepříliš vtipná komedie o tom, jak se děvkař usadí a konečně najde tu pravou...

Johnny English se vrací (2011)

Myslím si, že dvojka není horší než jednička (alespoň mě to tak nepřišlo). Atkinson je můj oblíbený komik, Scullyovou mám rád a Rosamund Pike je pěkná. Příběh je v rámci tohoto žánru klišé, ale i tak je to zábava. Uděluji tři hvězdy, jako v případě prvního dílu.

Johnny English (2003)

Starým parodiím typu Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely se to sice nevyrovná, ale v rámci moderní produkce v žánru jde o nadprůměrnou zábavu. Myslím si, že tahle komedie nikoho neurazí. Navíc Atkinson je prostě král grimas. 3*

Smrtící zbraň (2008)

Z novodobé Seagalovy tvorby jeden z mála filmů, který má alespoň nějaký fungující scénář. Druhá dějová linie - vztah se svou dcerou mi ani nevadila, naopak. Závěrečná přestřelka na hřbitově byla dobře nasnímána a v rámci možností i zručně provedena. Od Lovce Policajtů první zlepšení. 3*

Hook (1991)

Peter Pan je vlastně zestárlý businessman, který nemá čas ani na svou rodinu...Spielberg si tuhle dětskou klasiku natočil podle sebe, v roli Hooka se předvedl Dustin Hoffman a nám divákům byl naservírován 2,5 hodinový rodinný film o jednom odvěkém nepřátelství (Peter Pan vs Hook). Nevím jak vám, ale mě se to fakt líbilo. Robin Williams tyhle rodinné komedie umí. 4*

Total Recall (2012)

Vizuál je na 5 hvězd, příběh na 2 a ve srovnání s Verhoevenovou verzí to propadá na plné čáře. A nepomůže tomu ani obrovský rozpočet...Přišlo mi, že v posledních 20 minutách filmu dochází dech a já srážím hvězdičku. Ať žije verze s Arnoldem a Sharon Stone. 2 hvězdy

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Opět zábavné, Downey Jr. je zpět a spolu s ním i jeho "macgyverovské" schopnosti. Tentokrát má proti sobě mocného protivníka, který je možná lepčí než je on sám. Sherlock je oproti předloze mnohem akčnější a je z něho takový Bond smíchaný s MacGyverem. Bavil jsem se skoro po celou dobu...scéna v lese se mi moc líbila. 3*