Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (2 070)

Miami Vice (2006)

Poměrně slušné převedení legendárního seriálu Miami Vice do celovečerního filmu. Vytratila se sice hudba Jana Hammera, pastelové barvy a prostředí 80. let, ale i tak dobrá krimi podívaná, která jen místy působí dost nudně.

Nelítostný souboj (1995)

Jeden z nejlepších filmů Michaela Manna. Cílevědomý a poctivý polda A. Pacino a velice sympatická čtverice gangsterů - R. De Niro, V. Kilmer, T. Sizemore, D. Trejo s pomocníkem J.Voightem. Parádní Mannova režie, výborný scénář a profesionálně zvládnuté akční scény dělají z tohoto filmu špičku žánru. Film si po celou dobu drží slušné tempo a pořádné napětí, a tak i přes dlouhou stopáž nenudí. Tady prostě musíte fandit zlodějům, protože jsou to sympaťáci. 5/5.

Gangsteři (2010)

Takové o třídu horší Heat. Chybí tomu dramatičnost a psychologie z Heat. Děj je poměrně lehce předvídatelný, přijde kamarád, kterej vylezl z vězení a přijde z kšeftem - přípravy - akce - podraz. V podobných filmech jsme to viděli už hodněkrát. Nicméně poměrně dobré obsazení tenhle film zvedá lehce nad průměr.

Terminátor (1984)

Kult, kult, kult - tenhle film je modla všech fanoušků akčně laděných snímků. Schwarzeneggerovi padla role umělého člověka s názvem T-800 výborně. Camerone díky ti za tohle veledílo.

Komando (1985)

Klasika akčních filmů 80. let, na kterou jsem koukával na VHS. Film plný Arnoldových hlášek typu: "Došla ti pára Bennete." nebo "Zelený barety si dávám k snídani". Sice u tohohle typu filmu nesmíte přemýšlet, ale to ani takovýto film nechce, chce pouze abyste se u něj bavili a to se mu daří velice dobře. Z nostalgie dávám 4 hvězdy.

Zelený sršeň (2011)

Tahle akční komedie mi hodně pobavila, protože se vyžívá v technických "libůstkách" a v systematickém potlačování zločinu. Christoph Waltz jako Chudnofsky opět zazářil a ukázal, jak mu jde skvěle role padouchů. Co se týče dvou hlavních hrdinů, byli OK.

Voda pro slony (2011)

Příběh o zakázané lásce s velice podmanivou hudbou a povedeným cikusovým prostředím vypráví příběh studenta veteriny, který se protlouká životem až narazí na cirkus, který bezpochyby změní jeho život. Role násilnického ředitele cirkusu opět skvěle padla mému oblíbenci Christophu Waltzovi.

Nezapomeň na mě (2010)

Robert Pattison v tomhle filmu převedl, že umí hrát také něco jiného než upíra ze série Twilight. Skvělý příběh zvedá tento film mezi ta lepší romantická dramata o vztazích za poslední roky. Krásná hudba a herecké výkony, zejména Pattisona, ale také Brosnana vás dokáží zaujmout tak, že se do příběhu vžijete. Závěr, který nám tvůrci naservírovali vám vyrazí dech.

500 dní se Summer (2009)

Skvělá romantická komedie, které vybočuje ze zaběhnutého klišé. Film vyzdvihuje výborný scénář, povedená režie a dobré složení soundtracku.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Temněšjí jedničku vystřídala dvojka s prvky humoru a prospělo jí to. Alespoň mě se to líbilo. Ve filmu se vyskytuje hodně krve, na tu dobu poměrně dobré jednoduché triky a velice povedené masky.