Scooby-Doo, hádej kdo je tu? - Space Station Scooby! (2020) (epizoda)

Scooby s gangem je na vesmírné stanici, kde řeší s dvěma vědci Billem Nyem a Neil deGrasse Tysonem záhadu velkého mutanta. Netradiční prostředí a vlastně trochu i finále. Parta musí nouzově přistát na Zemi v modulu s již chycenou příšerou. 4*

Kačer Kabrňák - Days of Blunder (1991) (epizoda)

Poprvé se na scéně objevuje Quackerjack, který hypnózou přiměje Darkwinga, aby změnil profesi a zatím sám může páchat loupeže.

Detektiv myšák - Custard (1982) (epizoda)

Oproti první řadě změněná forma epizody, kdy seriál přešel na 20 minutový formát. DM cestuje vesmírem aby našel mikroba, který zbaví Zemi pudinku, kterým ji Greenback zaplavil.

Kouzelné Vánoce (1985)

“Throwback Thursday #74” - One Magic Christmas je právem zapomenutý depresivní fantasy film o duchu Vánoc, kde zaujme Harry Dean Stanton jako guardian angel, ale zbytek se rychle vykouří z hlavy. Z této dospělé Disney pohádky se nikdy vánoční klasika nestala. Shlédnuto na Disney+. 2*

Snagglepuss (1961) (seriál)

Tohle jsem moc nemusel, matně si pamatuju, že šlo o nějakého high-society kocoura, který řešil daily stuff.

Navždy (1989)

“Throwback Thursday #73” - Koncem 80. let byl populární nádech nadpřirozena a posmrtného života v komediích a slaďárnách (Hřiště snů, Duch, Je naděje, Můj táta duch…) a Always jede na stejné vlně. Dreyfuss jako letecký hotshot umře a pak je guardian angel Holly Hunter. Hodně sentimentu, několik vtipných scén, ale taky dost přeslazené a bez logiky. Na jedno zkouknutí asi pohodový film, ale když víte, že to režíroval Spielberg, tak jde asi o jeden z jeho slabších kousků. Shlédnuto na Nova Cinema. 3*

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Další z pohádek, z které jsem jako dítě viděl pouze fragmenty. Werich je zajímavý v obou rolích, ale pekař Matěj mu sedí víc. Když se v Pekařůvě císaři ujme vlády pekař Matěj, zábava jde dost nahoru, hlavně díky intrikám jeho rádců a Kellyho. Nataša Gollová tu vypadala jako solidní milfka. :D

Princ Bajaja (1971)

Jako dítě jsem tu pohádku žral, měl jsem ji nahranou na VHS. Ale když jsem jí teď viděl tak po 20 letech, musím přiznat, že Bajaja zestárl hodně. Po porážce a smrti záporáka to ještě trvá, než se Bajaja s princeznou dají dohromady, a to už je film v pořádné křeči.

O zapomnětlivém černokněžníkovi (1990)

Mám slabost pro tyhle české filmy z raných 90.let. Na konci minulého režimu Hynek Bočan natočil tuhle zapomenutou pohádku o zapomnětlivém černokněžníkovi. Pár vtipných scén z backstage barrandovského ateliéru, Heřmánek jako černokněžník a Nárožný jako filmový režisér jsou hlavními plusy, otravná postava učitelky a infantilita zase naopak mínusem. Slabší 3* hlavně za tu dobu.