Mařenka a Jeníček v lese hrůzy (2020)

Trochu promarněný potenciál, námět není vůbec zlý a atmosféra by se zejména díky perfektnímu vizuálu dala krájet. Film dominuje svojí formou, ale děravý scénář toho moc divákovi nevysvětlí. Takže finální rozuzlení je bohužel velkým zklamáním. 2*

Gentlemani (2019)

Konečně si Guy Ritchie u mě napravil reputaci za toho nudného Artuše z roku 2017, který mě nebavil od začátku do konce, a to i přes to že mám rád Charlieho Hunnama. Gentlemeny táhne další sympaťák McConaughey, jehož ledově klidného weed byznysmana mu věříte od prvních momentů filmu. Vůbec ten výběr postav a obecně návrat k Ritchieho milovaným gangsterkám působí v jeho filmografii jako svěží vítr po letech experimentování (Sherlock Holmes, špionážní U.N.C.L.E, historické fantasy Artuš a pohádka Aladdin). Zase jsou zpátky ty bizardně sprosté postavičky z tolik milovaného britského kriminálního prostředí, obohacené výraznými hereckými projevy (kromě Matthewa i perfektní Hunnam, Colin Farell, slizoučký Hugh Grant nebo asijský mafián Henry Golding). Zápletka zpočátku působí chaoticky, zejména stylem vyprávění, která do sebe v posledních dvaceminutovce skvěle zapadne. 5*

Rozhněvaný muž (2021)

Po výborných Gentlemenech vyprodukoval Guy Ritchie v krátkém sledu další zajímavý film, jde totiž o netradiční heistovskou Stathamovinu z prostředí bezpečnostních služeb v L.A. Pěkná akce, slušný záporák, bavil jsem se až do konce. Na kvalitu Ritchieho gangsterek to nemá, ale nadprůměrný počin a dost možná nejlepší film Stathama za poslední roky. 4*

Fantasy Island (2020)

Od režiséra Wadlowa byl příšerný už minulý počin Truth or Dare a Fantasy Island pokračuje v nastoleném trendu bezpohlavních a tupých hororů, které vlastně horory ani nejsou (to platilo i pro Truth or Dare). Příběh baití na mysteriózní a hororovou zápletku, ale místy film působí spíš jako parodie. Z castu je nejzajímavější asi Peňa v roli správce ostrova. V kinech film produkovaný Blumhousem stihl prošuměl ještě před světovou vlnou covidu v roce 2020. 1*

Armáda mrtvých (2021)

Snyderova první spolupráce s Netflixem a vzešla z toho zombie akce se zajímavou zápletkou, nudnou akcí a bohužel i tunou klišé. S lepší akcí, koncem a kratší stopáží to mohl být hit jako World War Z, takhle pouze podprůměr s nudnými pasážemi. Nenaplněný potenciál. 2*

Lov (2020)

Satirická žánrovka, která si dělá prdel z americké společnosti a korporatismu. Scénář dávkuje hodně akce, gore a černého humoru v podstatě od první minuty. Finální pointa je meme a pobaví. 3*

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Filmová událost roku je tady, vyšel Snyder cut, o jehož nelehkém zrodu toho bylo napsáno už mnoho. Film je bezesporu lepší než Whedonova verze, není to tak uspěchané, víc věcí tu dává smysl, ale základní dějová kostra je stejná. Kdo tedy čekal příběhovou revoluci podobně jako já, ten bude zklamán. Všechny slibované nové postavy mají cameo a Darkseid s DeSaadem jsou tu minutu v půlce a dvě minuty na konci. Záporáci obecně v obou JL nemají vůbec charisma, protože CGI. Nejhorší z nich je Steppenwofl, který vypadal ve Whedonově verzi hrozivě a ve Snyder cutu taky moc nenadchne. Snyder vychcaně baití diváky na další díl, aby přes fanoušky zatlačil na studio, a to odkleplo další snímek ze Snyderversu. 3*

Nenávist (2020)

Nenávist je trefný název tohohle filmu, protože po jeho shlédnutí ji film probudí ve vás vůči všem podobným duchařským hororům. Zbytečnost, která prošuměla zkraje roku 2020 kiny bez většího diváckého zájmu. 1*

Špióni v převleku (2019)

Ničím neoslňující špionský animák produkovaný Blue Sky Studios. Holland se Smithem jsou ok, hlavně díky akčnímu finále dávám nakonec 3*. Smithův rok 2019/2020 byl solidni rollercoaster, začal superhitem Alladin, pak přišel flop Gemini Man a další komerční neúspěch v podobě Spies in Disguise. Hned po něm zase zabodoval s Bad Boys for Life. Divočina.

Drahokam (2019)

Elektrizující soundtrack připomínající Vangelise, šmelinářské prostředí NY, neutuchající tlak na hlavního hrdinu, trvající celý film. Sandler hraje ukecaného veksláka, co by prodal vlastní mámu za prachy. Celý film slibuje, lže, podvádí a pomalu ho pohlcuje dluhová spirála. Strhující tempo prostřednictvím vypjatých dialogů, hustles, tlak vnějšího prostředí je nepříjemný i pro diváka. Šokující konec. Velmi pěkná nezávislá žánrovka. 4*