Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

Nebyl by to rutinér McG aby to neposral. Po příjemné jedničce a slibném úvodu dvojky přijde vykrádání prvního dílu, který je ještě víc absurdní a vrací se i Samara Weaving. Příběh je jenom řetězec všemožně známých klišé, a co fungovalo v jedničce, tady nefunguje. 2*

Chůva na zabití (2017)

The Babysitter je zajímavá Netflixovka, kterou jsem si několikrát v době uvedení na Netflix chtěl pustit, ale vždycky jsem film skipnul, protože jsem nevěděl, co od toho čekat. Nakonec je to taková krvavější verze Sám doma, která je plná humoru, gore, popkulturních narážek a absurdity. Chtěl jsem dát původně 4 hvězdy, ale za ten přepálený závěr, který se bere moc vážně, nakonec dávám pouze 3*.

Mulan (2020)

Disney se rozhodl, že udělá hraný remake původní animované Mulan z devadesátek, která už je lety prověřeným kultem na poli celovečerních animáků. Myšák z filmu téměř zcela vymazal humor, zcela chybí ukecaný dráček Mushu a z převlíkací komedie je v podstatě válečný film o Mulan se superschopnostmi. V nové Mulan je víc změn oproti originálu, jiný záporák, který má po boku čarodějku, zcela zmizel love motiv mezi Mulan a Li Shangem a celé finále je jiné. Ani scéna s lavinou nepůsobí tak cool jako v animáku. Slabší 3 hvězdy.

Legenda o Mulan (1998)

Mulan jsem jako dítě neviděl a přišel jsem o hodně, nevím proč, ale ty Disney animáky z devadesátek umí prostě pohladit po duši, v případě Mulan je to hudbou Jerryho Goldsmithe, zajímavým příběhem z Číny, vtipnými vedlejšími postavami (vojáci, drak Mushu s hlasem Eddie Murphyho) nebo charismatickým záporákem Shang Yu. Bitva v horách originálně natočená a na tu dobu výborná animace. Závěrem nesmím zapomenout na song Reflection od Christiny Aguilery. 5*

Kočičí banda (1961) (seriál)

Klasický seriál z dob Cartoon Network, který v té obrovské konkurenci nepatřil mezi mé nejoblíbenější, ale sledovat tuhle kočičí partu od popelnic jak válčí se strážníkem Diggleym bylo srandovní.

Pořádné pecky Billa a Teda (2020)

Jedničku jsem neviděl, dvojka byla dobrá a trojka mi moc nebavila. Ten humor nepadal na úrodnou půdu, dvojice zestárla a kromě návratu Smrťáka a závěrečného koncertu jsem se nudil. Možná se kluci už vracet nemuseli po tolika letech. 2*

Noví mutanti (2020)

Dlouho odkládaný projekt studia Fox, které Disney podědilo vypadá jako televizní pilot k seriálu, bohužel jde však o filmovou AAA produkci. Postavy jsou sympatické, hlavně Anya Taylor-Joy a příběh má takovou temnější atmosféru, bohužel ten dojem zkazil digibordel v závěru filmu. Tvůrci jako kdyby nevěděli, jestli chtějí natočit Breakfast Club nebo temný horor. Ten rating PG-13 tomu taky dvakrát nepomohl. Přitom z toho s lepším scénářem mohla být hororová jednohubka, takhle New Mutants skončí v propadlišti filmových dějin. 2*

Projekt Power (2020)

Co si budem povídat, béčko z produkce Netlfixu jak vyšité, ale zápletka i akce je zajímavá, trochu tajemná atmosféra (možná je to tím New Orleans, viz třeba Angel Heart). Motherfucker Jamie Foxx i Gordon Lewitt si sedli a je to taková béčkovější verze X-Menů s gore a docela slušným soundtrackem. Od režisérského dua Joost a Schulman jsem viděl oba Paranormal Activity a Nerve a zatím je jejich asi nejlepším počinem právě posledně jmenovaný film. 3*

Rychle a zběsile 9 (2021)

Když je spin-off Hobbs & Shaw vtipnější, akčnější a komplexně zábavnější než hlavní série Fast & Furious, někde je chyba. Ta je zřejmě v producentovi Vinu Dieselovi, který po hádkách s Dwaynem Johnsonem u 8. dílu asi definitivně odstavil Rocka z hlavní série, kterou si uzmul pro sebe. Na kolik to byl chytrý tah vidíme u nových F&F 9, které mají o 20% méně než předchozí díly, které se s hodnocením drží kolem 70%. Než jsem si film pustil, říkal jsem si, je to fakt oprávněné? Po shlédnutí musím s hodnocením souhlasit, protože najednou jako kdyby přestalo fungovat to, co diváci oceňovali na předchozích dílech - přepálená akce v devítce nudí, nedokáže strhnout a člověk má dojem, že už jí někde viděl, vtip tu nefunguje téměř vůbec (protože tu není Johnson a Statham) a nezlobte se na mě, ale Diesel nemá na to, táhnout tuhle franchise a devítka je toho důkazem. Otěže série totiž postupně přebírali právě The Rock s Jasonem Stathamem, jejichž absence ve filmu ho dělá polovičním. Oni totiž fungovali jako taková náplast za odchod Paula Walkera. V devítce sice přišel John Cena, na kterého jsem se těšil, ale to jak je ta postava Ceny blbě napsaná, jak má stupidní motivace a pronáší debilní dialogy, jde na vrub scénáristům. Protože ten twist v závěru by po tolika dílech odhadl snad i dětský divák. Vrací se i Charlize Theron z osmičky, což taky není úplně win, nic proti Charlize, ale chtělo by to už někoho nového. Příběh je nelogickou katastrofou a vysvětlení návratu Hana je jedno z nejbéčkovitějších a nejšablonovitějších deus ex machina, co jsem kdy v AAA sérii viděl. Kdybych napsal, že devítka je o stupeň horší než předchozí díly, lhal bych, protože je minimálně o dva stupně horší. Ten závěr s volnou židlí ve mě evokuje návrat Briana a doufám, že je to jenom špatný cliffhanger na desátý díl. Modlím se, aby se ještě někdy vrátili Hobbs & Shaw, ať už v hlavní nebo vedlejší sérii. 2*

Ava: Bez soucitu (2020)

Hrubě nezvládnutý film, režisér Tate Taylor není nějaký extra filmař, ale předešlé Dívka ve vlaku a Máma se mi líbily. V Ava jsou jen nesympaticky vykreslené postavy - , hlavní hrdinka Jessica Chastain je sociopatka, Farrell je ultra zmrd, Malkovich je tam málo, sestra hlavní hrdinky je ufňukaná kráva a její matka Geena David je snad ještě horší. Jo a pak je tu slaboch Common. To je partička. Scénář je taky průser - proč je tu dějová linka s hazardem Commona, když na vztahy postav to nemá žádný vliv. Hrozné dialogy i akce. Nechci už žádnou další variaci na Brutální Nikitu. Už Rhytm Section bylo slabý, ale tenhle projekt se doslova utopil ve sračkách a nechápu, jak to nějaký distributor mohl vůbec nasadit do kin.