Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 639)

Krvavá nevěsta (2019)

Zajímavý one shot, který táhne sympatický cast se Samarou Weaving a Adamem Brodym, kterého jsem léta neviděl, což platí i o šedesátileté Andie Mcdowell. O vtipné momenty není nouze, finální zvrat šel předvídat a vyvrcholení je sranda, kterou nečekal asi nikdo. Filmu pomáhá, že se nebere vážně. Levná sranda, která se dost možná i zaplatila. 3*

Hodní hoši (2019)

Vtipná komedie o šesťácích, taková americká a modernější verze Třetí skoby pro Kocoura. Rogenův rukopis z pozice producenta je znát a nechybí humor o penisech. Universal z tohohle levného flicku udělal ziskový projekt. 3*

plakát

Noční můry z temnot (2019)

Pár zajímavých scén nezachrání plytký scénář, který nedokáže možná zajímavou knižní předlohu smysluplně odvyprávět a většinu času nudí. Úvodní halloweenská atmosféra se vytratí po půl hodině a z filmu je variace na IT nebo Stranger Things, akorát víc teenage bez pořádného strašení nebo krve. Škoda, námět v podobě antologie zněl velmi slibně. 2*

Lví král (2019)

Lion king meets National Geographic, sneb doslovný přepis původního Lion Kinga v nové CGI podobě, která je dechberoucí, ale jak říkal kamarád, emoce těch zvířat prostě nejdou tak dobře vytvořit jako ve staré animované klasice. Přesto i nový remake Lion Kinga má silné emocionální scény, úvodní představení Simby zvířecímu společenství, znovushledání s Nalou, rozmluvy s Mufasou nebo Circle of Life v závěru. Diváky potěší Seth Rogen jako prase Pumba. Jen toho Scara mohli udělat děsivého jako byl v originálu. Opět si vypujčím hlášku kamaráda, když si člověk bude chtít pustit Lion Kinga, raději sáhne po klasice. Lví král se stal druhým nejvýdělečnějším filmem v roce 2019 s vydělky 1,6 miliardy $ a zcela si podmanil letní blockbusterovou sezónu. Disney je opravdu hegemon na poli filmové tvorby a distribuce. //po druhé projekci a zvážení dávám 4*

Lví král (1994)

Dnes již klasický animovaný film o jednom lvím společenství, jehož harmonii naruší zlosyn a intrikán Scar. Další klenot mého dětství, který jsem viděl kdysi dávno na vhs. Komedie a animáky jsou o vedlejších rolích a Timon s Pumbou jsou přesně to, co smutný Simba hledá. Nevím, jak vy, ale když začne hrát Can You Feel The Love Tonight od Eltona Johna, okamžitě se mi vybaví Lion King. Btw vůbec jsem netušil, že Rowan Atkinson dabuje ptáka Zazu. Hakuna Matata.

Spolujízda (2019)

Milým překvapením bylo, že film není konverzačkou ale akční buddy komedií, která sice v rámci žáneu nepřináší nic nového, ale rychle odsýpá a po stránce chemie postav a humoru funguje a je vtipná. Bautista netradičně s vlasama. Škoda, že to v kinech neuspělo, i když to asi šlo předpokládat, tohle je spíš tak na Netflix než na to jít do kina. 3*

Horton (2008)

Pořádně slabý animák pro nejmenší, příběh o slonovi a smítku s Kdosicemi. Naštěstí viděno v originále, ale že by to byl extra plus, to se říct necá, protože na to, jaký se tu sešel cast, tak bez vtipu a i Carrey jako Horton nevtipný. 2*

Kořist (2019)

Crawl je neskutečně nudný film, a to má 87 minut. Tady se holt aligátoři přepočítali, když proti němu stojí místní plavecká hvězda, nemají proti ní šanci. Jeden aligátor má nohu hlavní hrdinky v držce a nechce pustit a když se z toho hlavní hrdinka vymaní, nohu má celou, pouze s kousancem na stehně. Pak strčí ruku s pistolí do jeho tlamy a výsledkem je opět jeden kousanec na předloktí. V závěru ji chytí za rameno a opět jen malý kousanec. Další kolosální píčovinou je, že aligátor někoho zabije, ale i tak nadále pronásleduje hlavní hrdinku, přitom by se nažral a neměl by důvod dál někoho lovit. Velké zklamání bez napětí od Aji. Komerčně to naštěstí na sequel nestačilo. To je asi nejlepší věc na tomhle filmu. *

Slunovrat (2019)

Od Ariho Astera se mi nelíbilo ani Hereditary, tak jsem šel do Midsommaru s tím, co to zase bude za bizardnost. No, Aster nezklamal, film je hodně weird. Polovinu filmu je tam většina lidí na nějakym tripu a když tam pár skočí ze skály, celá sektářská komunita říká to je v pohodě, to je koloběh života. To byla jedna ze scén, co mi pobavila, spolu s tou úvodní sebevraždou, scénou s focením posvátné knihy a závěrečným zašitím do medvěda. Film hodnotím 2* protože tam dost věcí je naznačeno a není vysvětleno + záběry o ničem na stromy, které prodlužují už tak brutální stopáž. Symbolika, kterou ve filmu hledají hardcore fandové tohohle tvůrce mi taky nepřišla nic specialního. Nad ujetostí tohohle nápadu sem se u filmu párkrát zasmál a přišlo mi to asi lepší než rurinní duchařina Hereditary. 2*

Anna (2019)

Anna je zklamáním dvěma nepříjemnými fakty. Prvním z nich je, že Besson tímhle filmem vykrádá svoji Beutální Nikitu a druhým faktem a druhým smutným faktem je, že divák v rozmezí třech let vidí stejný film potřetí (Atomic Blonde, Red Sparrow) a už je to prostě nuda. Proto Annu diváci v kinech ignorovali, kdo by chtěl vidět další samoúčelně překombinovaný špionážní příběh v jehož naivitu nevěří ani scénárista, co ho napsal. Hlavní hrdinka naprosto bez charismatu. Co jediné mi zaujalo, byl ten zbylý cast (Murphy, Evans a Helen Mirren). 2*

Ovládací panel