Tomas_PO

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 21.2.2021  16:48
    Vykopávky (2021)

Melancholicky príjemná historická dráma, založená na reálnom príbehu. V tomto prípade je dobré nepozrieť si ani trailer, ktorý odhalí viac, než je vhodné. Ralph Fiennes (nar. 1962) a Carey Mulligan (nar. 1985) sú výborní, skvelý je tiež setting anglického vidieckeho aristokratického prostredia. Drámu dotvára aj bezprostredné predvojnové obdobie. Nuž, nádherne spracovaný reálny historický a hlavne nekonfliktný príbeh.

• 21.2.2021  14:05

Ťažký, veľmi ťažký dokument o smutne známej téme pedofílie v cirkvi, konkrétne zameraný na situáciu v Poľsku. Ťažkosť spočíva najmä v tom, že sa nejedná o investigatívu, právne témy, či nemožnosť domôcť sa spravodlivosti (to okrajovo áno). Dokument je ale točený z pohľadu viacerých obetí, ktoré sa ani v neskorom dospelom veku nevedia vysporiadať so zneužívaním, ktoré zažili ako deti. Teraz, po desiatkach rokov sa odvážili prehovoriť, a chodia za svojimi trýzniteľmi s jedinou otázkou, prečo?! Čas sa však vrátiť nedá a tak obete len bezradne čakajú odpovede a duchovní vo vysoko vyslúžilom veku na staré kolená len ospravedlňujúc krčia plecami a prosia o odpustenie. Príbehov je však viacero a každý je iný. Bezradnosť tentokrát neumocňuje prísna, nedobytná a stáročiami vycibrená cirkevná hierarchia, ktorá si vie poradiť aj s veľkými problémami, ale skôr ľudská spoločnosť samá, ktorá túto inštitúciu potrebuje a dáva jej zmysel. A samozrejme naopak. Pamätný výrok: "Tak ako vo svojej rodine neveríte, že ten sympatický strýko, ktorý nosí deťom cukríky, môže zneužívať svoju sestru, tak neveríte ani tomu, že kňaz, autorita, dennodenne pomáhajúca (časti) ľudí a hlásajúca dobro, môže byť takýmto previnilcom".

• 21.2.2021  01:36

Dokumentov o Formule 1 je veľa, no len zopár z nich sa úrovňou tomuto športu aj vyrovná. A za tento TV seriál sa Netflix rozhodne hanbiť nemusí. Zjavne licencovaný, nakoľko použité zábery sú nielen oficiálne, z pretekov a oficiálnych kamier, ale aj hlbokého zákulisia, kam nemajú žiadne kamery vstup povolený - garáže, testovacie facility, no dokonca aj súkromné kóje. A to vrátane necenzúrovaného audia, či už z intercomov, alebo rozhovorov mimo pretek (okej, určite vidíme len to, čo 'prešlo' autorizáciu, no aj tak je toho pomerne dosť). Pred sledovaním som vôbec netušil, čomu sa seriál bude venovať, o to je prekvapenie príjemnejšie. Minimum pozornosti je totiž venované notoricky známym top jazdcom a tímom, či osvedčeným témam. Naopak, gró pozornosti je venovanej tímom mimo špičky štartového poľa, takže divák sa zoznámi aj s mediálne menej známymi tvárami. A to sa tvorcom podarilo skvele, nakoľko občas sa rozoberá ich rodinné zázemie, občas ich psychika, snaha, a nekonečné trápenia. Doslova sa s niektorými podarí stotožniť. Pomerne veľa priestoru, snáď aj najviac, dostávajú šéfovia tímov. A to dáva širší rozmer nielen seriálu, ale aj rozširuje vnímanie pretekov. Seriál postupuje chronologicky v sezóne 2018, s len malými deriváciami, keď prechádza z tímu na tím. Zo dva-tri diely za plných 5 hviezd ... a všetko v 4K.

• 31.1.2021  16:07

Nejde až tak o New York ako o stand-up, či skôr životné príbehy spisovateľky Fran Lebowitz. Keďže však žije v New Yorku celý svoj život, tak časť z nich je pochopiteľne aj o New Yorku. Príbehy sú na širokú škálu tém, niektoré sú skvelé, trefné, či poučné. Pri niektorých sa však autorka opakuje, resp. príliš zdôrazňuje sama seba. Vidieť to najmä v momentoch, keď sa do rozprávania snaží zapojiť Scorcese. No na strane druhej vidieť, že ju má táto režisérska ikona bytostne rada, čo mierne nesympatie vyvažuje. A za to ide jedna hviezda dole, ako aj za zopár menej záživných príbehov. Natočené to však je fantasticky...a ten interiér sa Scorsesemu opäť dokonale podaril. Vzhľadom na cca 25minútovú dĺžku výborné k zaspávaniu či ľahkému jedlu.

• 31.1.2021  11:50

Po rokoch doplnená medzera v Československej klasike, ktorá patrí jednoznačne medzi tie filmy, ktoré sa dajú pozrieť aj niekoľkokrát. A iste sa na ďalšie a ďalšie pozretie objaví množstvo detailov, ktoré na prvýkrát ušli. A to aj kvôli občasnému poetickému prejavu, kde divák môže na chvíľu stratiť pozornosť. Prečo sa tento film však neobjavuje pravidelne v televízii mi je záhadou, žeby práve poetické časti? Hviezdne obsadenie kam oko dovidí, nádherné vykreslené chatové prostredie 80 rokov. Rozhodne to podnietilo prečítať si knihu a pozrieť ešte niekoľkokrát.

• 30.1.2021  11:59
    Balón (2018)

Nemecká dráma zo socialistického NDR, ktoré sa zjavne počas socializmu borilo s identickými problémami ako Československo. Všade eštebáci, eštebácki susedia a snaha udržať ľudí mimo slobody. A to inak nejde, ako ostatným drôtom a zbraňami. Napätie je výborné počas celého filmu, až do posledných chvíľ s nejasným výsledkom. Dopomáha tomu aj dramatická hudba. Neznámi nemeckí herci boli výborní, autentickí...úplne všetci.

• 26.1.2021  01:00
    Smrt do roku 2020 (TV film) (2020)

Jooooj, British funny :). "Rok 2020 bol tak výnimočný, že ho museli pomenovať dvakrát". Niektoré gagy sa podarili viac, niektoré trošku menej, no pri viacerých sa človek nahlas zasmial. Pri niektorých však aj stuhol demenciou tohto sveta. Diane Morgan, stvárňujúca britku (jednu z piatich najpriemernejších), bola úžasná. To isté platí pre Trumpovu hovorkyňu Lisu Kudrow, alias Phoebe z Priateľov, ako aj Cristin Milioti, v podobe obyčajnej bielej middle-class američanky. No a Hugh Grant a Samuel L. Jacskon tomu dodali vážnosť aj charizmu. Najmä Hugh Grant, ktorý je stále rovnako šarmantný. Inak toto tu, čo my žijeme, to je čistý bizár a jedna veľká reality show. A smiešna, keby to nebolo smutné.

• 24.1.2021  12:49

Výborná romantická komédia z roku 2005, na ktorej síce poznať roky 90te, no v tom dobrom slova zmysle. Akokeby bezproblémové, nepandemické, apolitické, točiace sa okolo lásky a krásneho New Yorku. Will Smith a Eva Mendes stvárnili charizmatickú romantickú dvojicu, hoc s predpovedateľným dejom, no to sa od romantickej komédie dá očakávať. Zopár scén dokonca vyvolalo hlasitý a úprimný smiech.

• 23.1.2021  23:37

Dokument rockových dinosaurov, ktorý neuškodí, no ani neohúri. Profesionálne filmársky, s požehnaním samotných Stoneov, spracovaný dokument z latinskej Ameriky, vrátane prvého historického koncertu na Kube. Keďže ide o dokument priamo z dielne samotných Stoneov, je tam veľa záberov z toho najhlbšieho zákulisia - zo skúšok, produkcie, šatní, lietadiel, dokonca aj hotelových izieb, ako aj zaujímavého koncertného zákulisia. Všetko je však príliš sterilné, uhladené a dokonalé. Palec hore za aspoň letmé predstavenie každej jednej navštívenej zemi, ich zvykov, či tradícii. Koncertné zábery vrátane hudby sú uchvacujúce, no na to sme u Rolling Stones zvyknutí.

• 23.1.2021  22:35

Z pohľadu dokumentaristiky ide o podarené dielo, ktoré mapuje obdobie spolupráce Queenu a Adama Lamberta, avšak uvedené do širšieho kontextu. Počínajúc Live Aid, cez Freddieho smrť, famózneho Freddie Mercury Tribute koncertu, následné sólové dráhy, epizódu s Paulom Rodgersom, až po celú genézu s Adamom. Tvorcom sa ho podarilo hutne predstaviť od detstva až po súčasnost a vypichnúť tie kľúčové momenty. Záver dokumentu emóciu silne vyšpikuje, keďže zaznie viacero nezabudnuteľných melódií Queenu v živom prevedení, šikovne zostrihaných. Dokument je robený v spolupráci s kapelou, takže celým dokumentom sprevádza ako Brian May, tak aj Roger Taylor a samozrejme Lambert. Zaujímavých je aj viacero záberov do zákulisia, no najmä podprahovo cítiť a vidieť emóciu, že Brian s Rogerom si to užívajú, keďže po dlhšej dobe nečinnosti majú možnosť sa vrátiť na veľké pódiá a na miesta, na ktorých stáli pred desiatkami rokov, a to možno posledný krát. A to isté platí pre fanúšikov, ktorí mali opäť (alebo konečne) možnosť Queenov zhliadnuť. A že ja blbec som urobil tú chybu dať na pocit nesympatií voči Lambertovi a na koncert neísť. A pri pohľadoch na plné štadióny verzus pandémia je otázne, či sa ešte možnosť naskytne. Subjektívny pocit z Lamberta je však podpriemerný a stále sa nemôžem zbaviť dojmu zo snahy Freddieho aspoň čiastočne nahradiť, čo sa skrátka nedá.

• 23.1.2021  18:46
    Sviňa (2020)

Tak som sa konečne k tomu odhodlal, s klasickým strachom so sklamania slovenskej produkcie. No napokon to samotná téma zachránila. Po pozretí filmu si človek povie, že v princípe to presne takto mohlo byť aj v reále. A to je neuveriteľný masaker, že také niečo môže v 21. storočí v štáte európskej únie existovať. Spracovanie však už pokuľháva, kebyže túto tému dostane Hollywood, tak je z toho blockbuster ako svet. Niečo na spôsob Suburry. Možno je na škodu, že sa tvorcovia pustili do tak veľa tém (vražda, korupcia, politika, peniaze, drogy, Čistý deň, sex, frajerky, Kočner...), no snaha bola zrejme vytvoriť celkový obraz o tejto politicko-spoločenskej etape naších 'elít'. Tým pádom sa ale nepodarilo vytvoriť silnú emóciu a bližšie spojenie s postavami, hoc sa tvorcovia snažili (Ján a Martina). A to sú zároveň najemotívnejšie časti filmu. Dialógy sú však na hrane pozerateľnosti, no aspoň neskĺzajú do momentov, kedy sa človek hanbí. Až na vulgárne scény, kde sa človek nehanbí za herecké prevedenie, ale za postavy, ktoré herci stvárňujú. Z hlavných postáv bol najuveriteľnejší Vajda, ktorý stvárňuje Kočnera, no Igonda, ktorý stvárňoval vtedajšieho premiéra veľmi dobrou voľbou nebol.

• 23.1.2021  17:52
    Rebelové (2001)

Pre mňa jeden z najlepších českých filmov/muzikálov. Je tam všetko - silná emócia, nezabudnuteľný soundtrack, krásne kostýmy a lokality, dobovosť, spracovanie, romantický príbeh leto - maturity - láska a úderný koniec, ktorý opäť donúti človeka vyjsť na balkón a zakričať povestné "duraky!". Boli to skrátka svine tí komunisti. Nesmierne.

• 23.1.2021  17:42
    Delhi Crime (TV seriál) (2019)

Indická kriminálka, ktorá ma zrejme zmysel len pre tých, ktorí Indiu navštívili. Snáď prvý nebollywoodský pohľad na Indiu, takú, ako v skutočnosti je. A to sa vysvetliť nedá, to treba zažiť. Tvorcom sa zároveň podarilo načrtnúť viacero tém, ktoré Indiou lomcujú, ako násilná kriminalita, korupcia, postavenie žien v spoločnosti, chudoba, ale aj poddimenzovanosť a podfinancovanie polície. Kriminálka inak úplne priemerná, vzhľadom na malý počet častí však pozerateľná.

• 19.1.2021  00:44

Tento film som pozrel dvakrát. Prvýkrát hneď po vydaní a druhýkrát o 10 rokov neskôr. Prvýkrát som to vnímal ako úspešný študentský príbeh v podobe založenia obyčajnej sociálnej siete, no druhýkrát ako v skutku nesympatický pohľad na Marka Zuckerberga, ktorého výborne stvárnil Jesse Eisenberg. Ak je takýto aj v skutočnosti, tak by to o súčasnom stave Facebooku veľa vysvetľovalo. Na jednej strane charizmatický génius, na strane druhej stelesnenie arogancie a zameranie na jediný cieľ - osobný profit. Vo svetle súčasnej spoločenskej krízy generovanej sociálnymi sieťami dáva film úplne iný rozmer ako pred tými 10 rokmi. Vo filme sa prelínajú dve línie, jedna študentská, kde sa divák dozvie, ako sa idea Facebooku sformovala, a druhá, venujúca sa súdnym procesom s bývalými kamarátmi - spoluzakladateľmi. Smutné.

• 17.1.2021  20:56

Nesmierne potrebný dokument na nesmierne potrebnú tému v súčasnosti - fungovanie sociálnych sietí. Dokument je založený na rozhovoroch s niektorými (ex)kľúčovými zamestnancami Facebooku. Instagramu, či Twitteru, ktorí po zistení, kam sociálne siete dospeli, z tohto biznisu radšej odišli. Zaujímavá je pasáž s tvorcom "like" buttonu, ktorého ani vo sne nenapadlo, že cieľ vytvoriť "lajkom" pozitivitu a dobrú náladu bude smerovať k úplnému opaku. V dokumente je spracované to, čo intenzívne môžme sledovať posledné dva roky aj v realite. A samozrejme všetko znásobené pandemickou situáciou, plnej neistoty, intenzívneho skrolovania Facebooku a hoaxov. Snáď je to začiatok serióznej debaty, ktorú by mohol naštartovať aj útok na Capitol. Bez diskusie sa totiž sociálne siete ešte viac prepadávajú do svojej zacyklenosti, nakoľko seriózni diskutujúci siete so sklamaním opúšťajú a ešte viac zväčšujú priestor pre konšpirácie a nenávisť.

• 17.1.2021  16:06
    Chatrč (2017)

Pozreté na základe odporúčania viacerých známych, že vraj výborná kniha. Úvodom to začalo dynamicky, no postupne sa to menilo na podivnú, akokeby až sakrálnu agitku. A momentom zjavenia sa trojjediného ženského černošského Boha nebolo už iného riešenia než to vypnúť...

• 16.1.2021  15:22
    Grinch (2018)

Vianočný príbeh s peknou animáciou, no recyklovaným príbehom a výsledným priemerným dojmom. Od Universalu by človek čakal rozhodne viac. Vtípkov pre dospelých je minimum, záver sa dá ľahko očakávať. Stotožnenie s postavami je tiež len priemerné. Akoby Universal stavil na Vianočnú istotu.

• 16.1.2021  15:12

Netradičný horor postavený na období 17ho storočia, s kontinuálnym napätím bez nutnosti šokových scén, a takisto minimom krvi. Tvorcom sa výborne podarilo priblížiť neľahké 1650-roky, plné trápenia, neistoty a nevzdelanosti obyvateľstva sakrálneho sveta, ktoré sa prejavuje vierou v nadpozemské, nesmiernym strachom z diabla a čarodejníctva. Hororovo pôsobila aj samota, vylúčenie zo spoločnosti, no najmä strata vzájomnej rodinnej dôvery vyvolávajúca totálnu depresiu.

• 16.1.2021  14:43
    Koruna - Série 1 (série) (2016)

Zo stopáže je zrejmé, že tvorcovia si verili v niekoľko-sériové pokračovanie. A to je trochu na škodu, predsa len takmer 60 minútová stopáž spôsobuje viacero nadbytočných, či príliš natiahnutých scén. Precíznej faktografie sa nedočkáme, séria je spracovaná mainstreamovo, pre mnohých však stále edukatívne, v zmysle zorientovania sa v rokoch, dôvodoch následníctva trónu, politických súvislosti, či rodinných vzťahov. Prvá séria sa odohráva predovšetkým v 50tych rokoch 20. storočia, s návratmi do rokov 30tych, s niekoľkými hlavnými témami (Churchill, manžel Filip, sestra Margaret, či strýko Edward a samozrejme vnútorné vysporadúvanie sa s pozíciou kráľovej). Každý si teda nájde to svoje, či už love story, politiku, alebo len pohľad na život monarchov. Herci sú vybraní skvele, rola im sadla a skrátka sú uveriteľní. Najväčšia pozornosť smeruje samozrejme ku Claire Foy, ktorá stvárňuje kráľovnú Alžbetu...a subjektívny dojem - výborný. Bude zaujímavé sledovať ďalšie série, ako (a či) stvárni Alžbetu aj v neskoršom veku. No tento vek je sadol skvele. Vidieť neistotu, mladosť, no zároveň zodpovednosť a smerovanie k dospelosti, dokonca aj istú charizmu. Najlepšie scény - Churchill vs kráľovná, najslabšie Edward a jeho príbeh. 1 hviezda dole za dlhšiu stopáž a menej záživné scény.

• 13.1.2021  18:30

Miestami výborná povojnová satira so skvelým námetom a hereckým obsadením, popretkávaná poetickou témou lásky.

• 13.1.2021  00:13
    Švýcarák (2016)

Z nádejnej komédie sa napokon vykľula existenciálna dráma. Daniel Radcliffe to zahral výborne, najmä v úvode spôsobil zopár nečakaných výbuchov smiechu. Čierny, až absurdný humor však postupne strieda prízemnejší humor, so sexuálnymi narážkami, no na úrovni Prci prci prcičky. Je to však nepochybne jeden z filmov, na ktorý treba mať tu správnu náladu a najmä nečakať komédiu.

• 12.1.2021  23:10

Milá love story z roku 2002, o idealickom romániku kandidáta na senátora a hotelovej slúžky, stvárenou Jennifer Lopez. Jej výkon je na prekvapenie bezproblémový, dokonca až sympatický. Stanleymu Tuccimu táto úloha veľmi nesadla, no na neho sa pozerá stále skvele. A samozrejme očarujúci New York.

• 11.1.2021  12:41

Dokument pozeraný s SK dabingom, čo zrejme trochu znížilo jeho dynamiku (aj keď dubbing bol okej, no pôvodné znenie je zväčša nenahraditeľné). Poznajúc aj iné dokumenty (Leaving Neverland), tento mi prišiel až moc zidealizovaný, najmä čo sa Michaelovho súkromného života týka. Hudby je vo filme minimum, zobrazené sú predovšetkým kľúčové momenty jeho osobného života a trápenia, vedúceho k jeho koncu. Druhou nosnou témou je biznis, peniaze a nekonečné množstvo ľudských prísavok, vrátane rodiny. O biznis stránke sa však divák dozvie zopár zaujímavýych vecí, najmä k známym investíciám do vydavateľských práv, či snahe o prienik do Hollywoodu. Dokument má potenciál byť aj trochu investigatívny, no zlyháva. Napríklad krádež nosičov, mastrov či nevydaných náhravok sestrou La Toya je len naznačená, hoc existuje kamerový záznam. Doktorovi, ktorý Michaelovi privodil smrť, je venovaný značný časový úsek, no o jeho osude sa už nedozvieme nič. Pred kameru sa zopár tvári blízkych Jacksonovi dostať podarilo, najmä rodinu a rodinných priateľov. No skutočne len zopár. Dokumentu však chýba emócia, ktorú by tvorcovia poľahky dosiahli zábermi z koncertov, z backstagu, alebo aspoň reprodukciou neabudnuteľnej Michaelovej tvorby.

• 10.1.2021  18:14

Ťažký a smutný film plný filmových hviezd, od ktorého som čakal trochu viac optimizmu. No ešte aj kombinácia s Vianocami dá pocítiť, akokeby tvorcovia prežívali osobnú tragédiu. Idea s personalizovaním času, smrti a lásky bola skvelá, no filmovo pôsobila trochu umelo. Detto Will Smith, u ktorého sa striedali vlny parádnej hereckej autentickosti s neprítomnými až umelými scénami. Spracovanie voči idei mierne pokuľháva, no šestica hereckých hviezd to zachránila.

• 10.1.2021  15:03
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

Natočené to bolo nádherne, není o čom. Obsahovo to však išlo mimo mňa, nezaujala ani doba (50 roky), ani téma (šachy), no ani charizma postáv. Pocitivo až akokeby 'dievčenské'. V každom prípade kamera, interiéry, kostýmy a celkové spracovanie je výborné.

• 10.1.2021  14:59
    Duše (2020)

Žeby Oskarovka roku 2021? Uvidíme, no ambície na najlepší animák to rozhodne má, čomu zodpovedá aj konzervatívna, nikoho neurážajúca animácia.. A tie sú neskutočné, hodné Pixaru, s množstvom detailov a nápadov. Potešili najmä tie s Terrym (účtovník) na cestách po New Yorku. Skrátka vidieť, ako sa kreatívny tím vyhral. Nápad s nebom, dušou, odchádzaním a prichádzaním na svet je nádherný, dostatočne ilustratívny, zábavný, no aj poučný pre deti, no nenudiaci ani dospelých. Aj keď zjavne inšpirovaný už predchádzajúcimi pixarovkami, najmä Inside Out, čo však vôbec nebolo na škodu. Hodnotenie medzi 4 a 5 hviezdami, možno k piatim predsa len štipka 'niečoho' chýbala.

• 10.1.2021  09:48

Nahliadnuť do útrob filmových štúdií je snom nejedného filmového fanúšika. Žiaľ, priamo na 'pľac' sa tvorcom mini-dokumentu dostať nepodarilo, čo je však pochopiteľné. Pre tých, ktorí sa však do Hollywoodu nedostanú, majú možnosť absolvovať virtuálnu prehliadku aspoň takto. je to príjemné virtuálne priblíženie. Epizódy sú krátke, prvá diváka zavedie do exteriérov, kde sa natáčalo nespočetné množstvo známych aj neznámych filmov. Opäť je však vidieť, že sa im po pľaci len tak potulovať nepodarilo. Druhá časť je venovaná komiksom a rekvizitám, asi najzaujímavejšia časť. Tretia o filmových vozidlách, hlavne - ako inak - Batmobile a posledná je interaktívna, opäť výborná, ktorá približuje jednotlivé procesy tvorby filmu. Sprievodca je okej, vytrénovaný profík. Zo zákulisia sa však veľa nedozvieme, a to aj kvôli dialógu Pomo - Tereza - John. John zjavne netuší, kde Československo existuje a Pomo na prelomenie bariéry nenašiel tie správne otázky.

• 10.1.2021  00:59

Miestami to bolo až tak absurdné, že to napokon bolo vtipné. V podstate to aj zopár krajín pourážalo a tak je možno dobré, že sa z toho nestal blockbuster, ktorý by na seba upozornil. Veľa vtípkov však bolo trefných, škoda toho detského prejavu, ktorý to celé nepustil cez priemer. A to ani za pomoci Pierca Brosnana, ktorý hrá len vedľajšiu rolu. Soundtrack sa však podaril, parádne vystihol celú eurovíziu.

• 9.1.2021  21:20

Opäť výborný Borat, druhé pokračovanie nesklamalo. Prekvapujú len slabšie hodnotenia. Nevadilo ani opakovanie sa niektorých vtípkov, tá absurdná trápnosť je stále fascinujúca. Na prvý diel sa podarilo nadviazať aj príbehovo, a vtipne. Jednotlivé scény sú natočené parádne, pričom stále nechápem, ako sa to podarilo. Pôsobia autenticky, aj keď človeku skrátka nejde do hlavy, ako sa tí Amíci pri absurdných scénkach nechali natočiť. Resp. ako to, že uverili pravdivosti daného sketchu. Nuž a zrejme prvý koronový film, s rúškami. A scéna s Rudym Gulianim? To si idem vygoogliť či bola reálna.

• 9.1.2021  21:04

Čakal som výborný akčák s vytrénovanými profíkmi zo Seal Teamu, síce klasicky bez inovatívneho príbehu, no s dobrou akciou a charizmou hlavných postáv. Dialógy, najmä v prvých dvoch tretinách však boli hrozné, uveriteľnosť minimálna. To isté platí o akcii, kde jediné plusové body idú za minimum násilia a prestreliek. Mizivé plánovanie, neprofesionalita, skratové konania, skrátka opak toho, čo na 'special operations' obdivujeme. A nepomohol tomu ani Ben Affleck. To isté platí aj pre ostatné postavy, ktoré sa nepodarilo vykresliť tak, aby s nimi divák prežil emóciu. Hudba však výborná, skvelý soundtrack.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20