Úkryt (2002)

Ačkovil se tento film nedá srovnávat se Sedm (na Sedm má prostě maximálně tak Mlčení jehňátek), stejně je dost dobrý. Jedním z důvodů je určitě Jodie Foster, která měla pohý týden na to, aby se naučila scénář. Předvedla svůj normální výkon (což znamená naprosto brilantní výkon). První polovina je velice nadprůměrný thriller, druhá polovina filmu už je trochu slabší. Nemyslím si, že by je ten černoch nakonec zachránil.

Marcela (2006)

85% - Tento příběh v Manželských etudách byl podle mě lépe udělaný, už jen tím zakončením, které nezapomenu - černá obrazovka a na ní jen nápis, že otci té své dcery Marcela poslala parte, ale on na pohřeb nepřišel. A potom už jen titulky... Zde to naopak na konci bylo možná trochu zdlouhavé. Každopádně to nic nemění na tom, že dokument. film to je kvalitní, dobrý, zajímavý a vlastně jeden z nejlepších, které jsem kdy viděla.

Společnost mrtvých básníků (1989)

70% - Dobrý komentář : Rawen. Musím s ním souhlasit, také bych možná dala 4*, jenže všichni "tu omdlévají", a tak je potřeba dát trochu méně :-) Film rozhodně zajímavý, ale první polovina mě chvílema docela nudila, měla jsem dokonce v úmyslu se ani nedodívat. Také mi vadí ta naivita, takto se 17tiletí nechovají :-)) Robin Williams je sympaťák, akorát mi vadil ten podivný český dabing. Každopádně druhá polovina filma mi přece jen téměř vehnala slzy do očí. Ale opakuji to, co jsem už napsala na začátku, nechápu těch pět hvězdiček, co tu všichni dávají, proto trochu uberu a dám pouze 3, jinak bych možná ty 4 dala...

Kudrnatá holka (1991)

70% - Proč všichni dáváte tak nízká hodnocení? Je pravda, že jsem film pěkně dlouho neviděla, ale pamatuju si, že jsem ho jako dítě měla strašně ráda, a dívala jsem se na něj pokaždé když šel, což znamenalo, že jsem ho znala skoro nazpaměť. Takže nezastírám, že kdybych ho neviděla tehdy, ale až teď, tak bych asi dala podobné hodnocení jako vy. Jenže já jsem ho viděla právě v tom věku, pro jaký je film určen - v dětsví. A tam svůj účel splnil - milovala jsem ho. Tak proto tohle hodnocení :-)

Smrt krásných srnců (1986)

70%... Mám ráda filmy Karla Kachyni, ale tenhle mě prostě neoslovil tolik jako některé jiné od něj. Samozřejmě se nedá vytknout skvělý herecký výkon Karlu Heřmánkovi a ještě třeba R. Hrušínskému (ale kde on nehraje dokonale, že?). Knihu jsem nečetla, asi to ani nemám v plánu. Film každopádně špatný neni, to rozhodně říct nemůžu, ale řekla bych, že tomu něco chybí, prostě mě to asi nechytlo tak, jak mělo.... - a hlavně ani moc nedojalo.

Once (2007)

70%... Na film jsem zašla naprostou náhodou, vůbec jsem nevěděla, co mě čeká, o čem to bude... Jen jsem věděla, že film pochází z Irska. Očekávala jsem něco naprosto jinýho, nedá se však říct, že bych byla nějak závažně zklamaná. Překvapilo mě, jakým stylem je film točený, někdy mi přijde až moc amatérskej. Jedna věc mě štvala ale víc. Vím, že za to on nemůže, ale hrozně se mi nelíbil hlavní hrdina (Glen Hansard), pro mě prostě strašně nesympatickej. Každopádně filmu se opravdu nedá vytknout skvělá hudba plus někteér vydařené záběry. Ke konci je to ale až moc utahané a několikrát jsem se neubránila tomu podívat se na hodinky.

Láska nebeská (2003)

45%... Děláte si tady všichni s vašim hodnocenim srandu, že jo? Znám milion romantickejch komedií, nejmíň polovina z nich je pitomost. Jenže mezi tou další polovinou se občas najde nějakej celkem dobrej film a mě pak docela zamrzí, že má na CSFD tak špatný hodnocení jen proto, že je to "romantická komedie". Tak si ksakru říkám, jakto, že zrovna tenhle film má tak skvělý hodnocení? Tomu teda fakt nerozumim! Za celou dobu jsem se párkrát pousmála. Uznávám, některé herecké výkony jsou docela dobré, občys mě tam i něco TROCHU bavilo (Hugh Grant), jenže je to naprosto BEZ DĚJE. Kde je nějaká pointa? Nebo alespoň NĚCO??? To se mi třeba Deník Bridget Jonesové zdá nesrovnatelně lepší! O můj Bože.... možná bych i ty tři hvězdičky dala, jenže když tady vidím to šílené hodnocení, tak si říkám, že to musím trochu vyrovnat - a nejradši bych dala jen jednu. A stále mám pocit, že si jen děláte legraci...

Petrolejové lampy (1971)

65%... Četla jsem knihu a ta se mi líbila mnohem více. Ve filmu je hodně dobrý Petr Čepek, dobrá hudba a fajn kamera. Nemám nic proti Ivě Janžurové, ale postavu Štěpky podle mě měl hrát někdo jiný, vždyť v knize je popsaná dost jinak, než jaká je nakonec ve filmu. Každopádně do filmu byl přidám dost dobrý a silmý motiv - dítě hejtmana Maliny. Jinak se mi film docela líbil, možná bych i dala 4 hvězdy, ale kniha prostě byla lepší... 8.5.2009: nakonec zvyšuju hodnocení na 4 hvězdy, jelikož uznávám, že film asi nešel natočit lépe, přece jen se Herz snažil z knihy převzít, co mohl.

24 hodin (2001) (seriál)

40%... Moc jsem nepochopila, jak všichni tenhle seriál vynášeli do nebes a byli schopni se bavit X hodin o každý epizodě... ANo, přiznávám, že je oroginální ta myšlenky s reálným časem. Jenže to je asi tak jediný, co mě na seriálu zaujalo.Jinak mi to přišlo naprosto obyčejný, nudný.

Vřískot 3 (2000)

40%... Tenhle film mě hodně naštval (u pokračování oblíbenejch filmů to tak ale často bejvá). Vřískot 1 mám fakt ráda, ale s tímhle se to vůbec nedá porovnávat. Slabý děj, chabé herecké výkony, o nějakém překvapení se vůbec nedá mluvit..