Jack Reacher (2022) (seriál)

Myslím, že Alan bol správna voľba do tejto úlohy a sadol tam perfektne. Pozerá sa nato veľmi dobre, bavia aj vedľajšie postavy, WIlla je krásne spestrenie. Akcie je pomerne dosť a chválim aj dosť brutalitu pri vraždách. Veľká škoda, že záporací tu hrajú skôr také druhé husle, čo je vidno hlavne vo finále. Tam sú čisto len nato, aby sa mal kto zastreliť. Ja som sa počas prvej série bavil, má to čosi do sebe a 4* sú isté. Druhá séria podarená, laťku si udržala, viacej je napísané priamo v nej a 4* ostávajú.

Saltburn (2023)

Rozmýšľal som koľko hviezd tomu dať, nakoľko príbeh je to skvelý s vynikajúcim zvratom v strede a na konci. Na druhú stranu nechápem tým 3 extrémne nechutných scénam (vaňa, upír a hrob). Teda jediný dôvod by bol šokovať, poprípade ukázať, že hlavný hrdina je psychopat. Herecky to je parádne, Barry je jednotka ale skvelo hrajú aj všetky ostatné postavy. Dĺžka je troška natiahnutá a neprišla mi úplne potrebná. Film vystrelí vyššie až finálny zvrat, a Emerald dokazuje, že je originálna a odvážna režisérka. Len tak ďalej.

Šingeki no kjodžin - Džinaraši / Cumibitotači (2023) (epizoda)

Neskutočne pripravené pre finále. Levi is back, Hange a jej hrdinský moment no a v posledných minútach pristávanie na útočného titána s peckovým dokreslením v podobe krásneho soundtracku. Nechcem ísť ani na poslednú epizódu, nakoľko AoT bude chýbať neskutočne. Dosť teda s chválou a poďme na finále. Levi - "Shinzou Wo Sasageyo".  Prvý krát a nemohlo to byť v lepšej chvíli.

Silent Night (2023)

Veľká škoda, nakoľko od akčného filmu s názvom Silent NIght, kde v hlavnej úlohe máme Joela som očakával oveľa viacej. Je to v podstate nemý film, kde scenár sa vošiel na malý kúsok papieru a práve preto som dúfal v akčnú jazdu. Ono sa to ale prvých 50 minút snaží dolovať emócie, čo filmu vôbec nejde. No a najhoršie je to, že ani akcia ako odmena nepríde. Teda príde, je tam zabíjanie, strieľanie, naháňačky v autách ale všetko je to také priemerné. Nie je tam proste nič, prečo by ste hodnotili viac ako priemer. A presne tak hodnotím aj ja. Na jedno pozretie fajn jednohubka.

La Chose derrière la porte (2023)

Tak tuto som nezvolil dobre pri výbere filmu. Veľmi lacná a nudná záležitosť od frantíkov. Príbeh by nebol zlý. Žene umrie chlap vo vojne, vo sne jej ukáže démonickú knihu a ako ho môže priviesť naspäť. A tak zasadí zelinu, poreže sa a wualá, chlap je vypestovaný. Niečo však nie je v pohode a z chlapa sa stáva zelina.  Znie to divne, možno trocha fajn ale verte mi že nie je. Je to nudné, s malým rozpočtom a jediné čo je v pohode sú masky. Tam sa snažili, to uznávam. Nebavilo ma to vôbec a rozhodne nedoporučujem.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Chvalabohu že to nešlo do kina, inak by sme tu mali gigantický prúser. Zack, čo si to prosím ťa natočil ?! Tu je spláchnutých toľko peňazí a pritom to miestami vyzerá strašne lacno. Príbeh je totálna vykrádačka všetkého, bez najmenšej snahy o čosi vlastné. Postavy ? Tak tie sú katastrofa, jedna horšia ako druhá. Nič proti Sofii ale ako hlavná postava úplne mimo, nesympatická, nemáte jej vôbec prečo fandiť. Huisman je jediný sympaťák. Ostatné dostanú neviem či po minúte pri predstavení, inak o nich ani neviete. Naberanie odboja je ďalšia katastrofa s perličkou v podobe rozhovoru :  Pridaj sa k nám. NIE. Ber to ako pomstu. TAK DOBRE.. No a kde vzal Snyder nápad robiť vo filme 500x spomalovačky, ktoré ani len nevyzerajú dobre ale sú vyložené trápne tiež nechápem.  2* dávam čisto len pre miestami fakt pekný vizuál a pre nejakých pár akčných scén. Inak absolútne neodporúčam, ploché, chabé, hlúpe a nudné. Finále som dokonca sledoval mobil namiesto akcie a to už je čo povedať.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

"Starý film" vyložene pre vyspelejšie publikum. Povedal by som, že je to opäť Martin vo svojej kráse, kde sú vycibrené dialógy a herecké esá. Tie tento počin ťahajú o kus vyššie a bez nich by to nefungovalo. Je to veľmi pomalý príbeh o chamtivosti, rope a trpkom konci. Najväčší problém je dĺžka tá je zbytočne prehnaná a nepotrebná. Vzhľadom k tomu, že to je pomalý a viac menej smutný príbeh, kde sa toho zase až tak veľa nedeje tak má film mnoho hluchých miest. Chválim, že Martin si ide stále svojou cestou tuto sa mi však veľmi do chuti netrafil. Dávam 4*, ale bez obsadenie v čele s Leonardom by som do toho asi ani nešiel.

Imawa no kuni no Alice - Season 2 (2022) (série)

Tuto už sa nedá inak ako na plný počet. Druhá séria je oveľa väčšia ako prvá, ponúkne nám nový formát, kde hry nekončia v jednej časti ale dostávame famózne napínáky na ďalšiu časť, ktorú tým pádom chcete pozrieť okamžite. Mne toto osobne veľmi vyhovovalo. Postavy ? K tým môžem povedať, že sú neskutočne dobre vykreslené a dokonca aj "záporáci", ktorý majú menej priestoru (čo hra to jeden), dokážete prísť na chuť. Nedá mi nespomenúť v druhej a tretej časti Kjúma, top postava. No a čo sa našich hlavných týka, tým fandíte poriadne počas celej cesty, pridajú sa aj nové, ktoré si hneď zamilujete a vrátia sa staré. Prekvapivo SPOILER: Aguni potešil. KONIEC. Top časť je rozhodne 7, tam je taký nárez že až. A pri úmrtiach hlavných postáv budete len nemo pozerať čo sa to deje. Finálna hra je čisto kecacia, za mňa ale parádna a Arisu s Usagi si siahnu na dno. Celkové vysvetlenie má za mňa muchy ale bez problémov by som ho prijal. Takto som nadšený, že bude tretie série, neviem či však dokáže prekonať túto uzavretú linku. PS: Soundtrack je riadna topka. Japonci zabodovali, tak teraz 2 roky počkať.

Villa Lucia (2023)

Mrzí ma to, ale za mňa fakt nie. Čakal som nejakú šialenú komédiu, kde sa všetko zvrtne. Malo to obrovský potenciál, jeden šialenec, policajti/zlodeji, čierneho Zdeneka a v celku podarený príbeh na vtipy. Nekonalo sa ale nič prevratné. Vtipné to nie je ale že vôbec. Zasmial som sa presne 0 krát, maximálne som sa tak pousmial. Na konci už je to len čistý chaos (ale nie v dobrom). A tá dĺžka je tak prestrelená že až.  Viac ako 1* nemôžem dať.

Plán pro rodinu (2023)

Ja som dúfal, že to bude uletená komédia s Markym, kde sa parádne nasmejem. Nie je však tomu tak a dostali sme viac menej nudnú vec, ktorá ide presne cez kopirák. Rodinka je sympatická, občas sa zasmejete (naozaj minimum) a snaží sa to byť akčné, opäť však nič prevratné. Rozhodne sa teda dalo vyťažiť oveľa viac a mohli sme sa všetci kráľovsky nasmiať. Namiesto toho som sa miestami cítil až troška trápne. Nie je to úplný prešľap, ako film na jeden večer fajn ale inak čistý priemer.