Na nože: Glass Onion (2022)

Už to nie je taká jazda ako v jednotke ale celkovo som sa opäť skvelo bavil. Craig si úlohu užíva, to je vidno. Prostredie vily na ostrove sa hodilo a herecké obsadenie opäť nesklamalo. Za mňa to celé ubíja prvá hodinka, ktorá je na predstavenie proste až príliš dlhá. Ako náhle nastúpi druhá a začnú zvraty tak to má skvelé tempo a ohromne to baví. Finále mohlo byť lepšie. Oproti jednotke rozhodne horšie, do trojky však rád pôjdem.

301 (2011)

Sú tu paródie a potom sú tu tieto filmy.  Nie je to dobré, zasmial som sa asi raz a najlepšie na tom boli tie baby.  Za 1* nech nežerem.

Šílená noc (2022)

Chýbalo málo a mohla to byť vianočná klasika. Každopádne aj napriek tomu je to skvelá komédia, ktorá sa na Vianoce neskutočne hodí a ktorú radšej deťom nepúšťajte. David si tú úlohu vyložene užíva, je to poriadne krvavé a je to ohromne veľa naughty boys na zabíjanie takže skvelé. Do toho výborná hudba a Santa ktorý to kosí jedna radosť. Byť to troška kratšie, o kúsok vtipnejšie a dravšie idem na plný. Inak som sa ale skvelo bavil, a kto chce na Vianoce vypnúť odporúčam. PS: parodovanie Sám doma nemalo chybu, taký by som si dal aj celovečerák.

Twister (1996)

Dostal som chuť zaspomínať na túto klasiku a popravde aj dneska som sa bavil. Kopec akcie, kopec tornád čo viac si priať od filmu s názvom Twister. Jasné, niekedy to je absoútne nereálne, ale tak treba tam vypnúť mozog. Čisté 4*.

Ďáblova kořist (2022)

Vymietačský horor, kde nebol zrovna najmenší rozpočet a ktorý sa celkom podaril. Škola exorcizmu výborný nápad, hlavná hrdina je sympatické a po hororvej stránke občas niečo príjemne vystraší. Inak je to ale všetko v starých kolajoch, kde miestami poteší atmosféra.  Snažilo sa to byť aj reálne začo chválim, nemôžem si však pomôcť, že to mohlo a malo byť lepšie. Koniec v katakombách, výborne zvolené miesto ale hrozne rýchly. Finále v taxíku skôr na smiech. U mňa za čisté 3* ale jednu prihodím, nakoľko takýchto hororov, ktoré nestoja za prd je veľmi málo.

Deo Killeo: Jugeodo Doeneun Ai (2022)

Miestami mi by som to prirovnal k 96: hodín, ale menej príbehovejšie, zato oveľa viac akčnejšie. Hlavný hrdina dostane na starosť strážiť mladú stredoškoláčku, ktorú ale unesie gang na prostitúciu a on ju musí zachrániť. Pri tom chodí z miesta na miesto a nekompromisne masakruje všetkých. Bitky super, krvavé dostatočne a Hyuk je vo svojej úlohe skvelý, podobne ako v pecke Geomgaek.  Skvelý akčný kúsok, za mňa silné 4*. Dvojku by som bral hneď.

Wednesday (2022) (seriál)

Má to niečo do seba, ale mňa to zatiaľ nepresvedčilo. Je to nápadité, občas vtipné ale občas mi to prišlo "trápne" a niekedy až moc detinské. Jenna je skvelá a rola jej padne skvelo, takisto vedľajšie postavy  ma bavili, ako celok ma to ale až tak nechytilo.

24 hodin života (2017)

Rutinérska záležitosť, ktorá bola v móde tak v roku 2007. Neponúkne to absolutne nič nové a jediné osvieženie je čas na ruke hlavného hrdinu, ktorý hovorí kedy umrie. Príbeh jasný, zlá firma a hlavný hrdina sa im ide pomstiť. Nevedel som si pomôcť, ale Ethan tu vyzeral ako bezďák, nie ako akčný super zabijak. U mňa za 3*.

Kapitán Phillips (2013)

Vynikajúco natočený thriller, kde Greengrass predvedie rukojemnícku napínavú podívanú ako sa patrí. Ja som sa bavil skvelo, sleduje sa to výborne, jediné čo by som vytkol je dĺžka. Nakoľko mi prišlo, že plavenie sa záchranného člnu sledujeme miestami dlho a nič sa skoro nedeje. Inak ale napínavé až do konca a ten je famózny. Soundtrack Henryho Jackmana, Seal team pripravený zastreliť pirátov, no a tí pripravení zastreliť Hanksa... no to som si užil a finále má krásne emócie, kde si vydýchnete. U mňa silné 4*.

Mandrake (2022)

Nedá sa uprieť talent režisérke, ktorá ukazuje, že časom by mohla točiť slušné kúsky. Tipujem, že tu bol rozpočet mizerný a tak chválim vizuál a snahu o nejaký horor. Bohužiaľ fakt len snahu, nakoľko zľaknúť sa tu nie je vôbec čoho, lakačky žiadne a krvi je málinko. Chválim, že to nešetrilo ani deti, to je v podstate ale jediné čo bolo troška drsnejšie. Herecky skvelé a atmosféra je ďalší plus tohto filmu. Koniec zbytočne domotaný, nevýrazný a ja som už trocha zaspával.  Viac ako 2* rozhodne nie, ale potenciál tam je.