The Lair (2022)

Raz za čas sa stane, že z takého blbého béčka sa vykľuje zábavná jazda, bohužiaľ tuto to tak nebolo. Postavy blbé, scenár ani nehovorím, proste ten film, kde už od začiatku viete čo je na ňom zlé. V bunkri to nebolo zlé, škoda že to tam nebolo točené celé. Mutanti presne ako by ste v béčkovom filme čakali, efekty podobne. 2* dajme tomu.

Pearl (2022)

Slabšie ako predošlá časť, ktorá mala aspoň nahotu a drsnejšiu druhú časť. Toto je skôr taká psychodráma, kde sa objavia 3 vraždy a ani tie za veľa nestoja. Horor ? Prosím vás, to ani len v najmenšom. Čo chválim je famózny výkon, ktorý predviedla Mia, a jej monológ na konci je asi najlepší na filme. Inak je to ale dlhé, nezábavné, nekrvavé a ako som spomínal, v jednotke boli aspoň zadky. Za 2*.

Matriarcha (2022)

Celkom zaujímavý nápad a prevedenie, hlavne teda posledných 20 minút. Problémom filmu je, že má hoďku dvacať, a do 30 minúty sa hlavná hrdinka ani nedostane domov (ako je písané popise). Potom ako príde sa hneď všetky karty vyložia na stôl, vieme že dedinčania na čele s jej matkou sú divný a viac menej vieme aj prečo tečie tá tekutina. Nedozvieme sa čo a prečo sa to vlastne deje a celé to je potom také uspechané. Hlavná hrdinka extrémne nesympatická. Finále ma bavilo, troška nechutné, super masky, škoda že po hororovej stránke je to všetko. Ako prvotina ale veľmi chválim, viac ako za 3* ale rozhodne nie.

Significant Other (2022)

Nie je to nič, čo by ste už niekde nevideli, na druhu stranu sa nato dobre pozerá, postavy ma bavili a je to celé pekne natočené. Palec hore za dĺžku, nakoľko to aspoň nestihne nudiť, a pochváliť môžem aj atmosféru. Teda hlavne v prvej polke, druhá je už taká miestami aj komediálna. Čistý priemer.

The Accursed (2022)

Nie úplne zlé, ale skôr podobné takému televíznemu hororu. Nepozerá sa nato zle, hlavná postava je krásna baba takže aspoň zato plus. Démon na konci nevyzerá zle, ale báť sa určite nebudete. Dostala ma postava dvojnásobnej matky, ktorá porodila dve deti, jedno umrelo, manžel umrel a ona má tak 25 rokov... stihla toho teda. Finále skôr nuda. Veľmi nedoporučujem, rozhodne nevystraší ani v najmenšom.

Enola Holmesová 2 (2022)

Dostali sme v podstate presne to isté ako v jednotke, čo je len dobre. Opäť sympatická Millie na ktorú je radosť sa pozerať, viacej Cavilla začo tiež palec hore a opäť je to skôr taká zlatá úsmevná detektívka. Je to aj celkom zamotané, koniec ma bavil a chválim aj soundtrack. Kľudne by som bral pokračovanie.

Půlnoční klub (2022) (seriál)

Na toto som sa celkom tešil a prvá polka s pár časťami v druhej viac menej splnila moje očakávania. Na druhú stranu ten zvyšok ako keby zabudol na horor a skôr sa išlo na čistú drámu alebo reči o bylinkách.  Postavy výborné, tie som si zamiloval hneď od začiatku, nápad s príbehmi skvelý, občas výborné ľakačky. Rozhodne to nie je nejaké strašidelné a báť sa asi nebudete. Myslel som si, že to má byť miniséria (čo by bolo asi lepšie) preto ma finále celkom prekvapilo. Bohužiaľ nie v dobrom, ale úplne opačne nakoľko nič sa nevysvetlilo, bolo zbytočne moc dramatické a skoro nulovo hororové a jediné čo malo dobré je zvrat na konci časti. Reálne by sa finále hodilo ako nejaká časť v strede seriálu. Na pokračovanie som zvedavý, seriál odporúčam je fajn (hlavne postavami) , no druhá séria by mohla byť lepšia a finálna.

Tropická bouře (2008)

Uletená komédia podľa môjho gusta, bohužiaľ len na začiatku a na konci. Stred je taký priemerný, kde veľa vtipov vyšumí do prázdna a zasmejete sa len občas. Herecky super, ale už len kvôli tomu sa dalo vyždímať viacej. Takto priemer.

Black Adam (2022)

Ak chcel byť Black Adam čistokrvný popcorňák, tak to splnil na výbornú. Je to doslova jedna obrovská akcia od začiatku do konca, s brutálnym vizuálom a parádnym soundtrackom. Príbeh vôbec nehľadajte,  vypnite mozog a užívajte akciu. Na túto jednu stránku sa mi to páčilo ohromne, na druhú som od toho čakal troška viacej. Rock to promoval ako brutálnu drsnú pecku kde sa hierarchia síl v DC zmení. Neviem no, za mňa teda all in na Supermana.  Vidieť v kine tak ako milovník akcie by som šiel asi na plný, inak je to ale na čisté 4*, kde kto bude hľadať príbeh, bude kritizovať. Finále a bitka dvoch šampiónov nič moc, Dr Fate a Hawk Man možno aj top postavy. No a titulková scéna ? Tá je za 5*, prosím nech sa to stane.

Válečnice (2022)

Zručne natočené, s výborným vizuálom a potešujúcou akciou. Bohužiaľ chýbalo mi tam niečo viac, nebolo to zlé, keby to bolo natočené o pár rokov dozadu. Dnes ste to už proste videli niekde inde. Herecky skvelé, som rád, že sa tu zbytočne netlačilo na pílu o právach čiernych a o ženách ktoré sú najlepšie. Miestami tomu dochádzal dych a koniec mohol prísť troška skorej. Medzi 3 a 4*.